فوتبالورزشی

اورتون، لستر و لیدز در خطر بقای لیگ برتر یکشنبه | اخبار فوتبال


نبرد برای بقا در لیگ برتر، رویداد اصلی روز یکشنبه آخر فصل است، زیرا اورتون، لستر و لیدز برای اجتناب از سقوط با مشکلاتی اعصاب خردکن روبرو هستند.

Wout Faes از لسترسیتی، یوری تیلمانز و دستیار سرمربی کریگ شکسپیر (رویترز)

دو باشگاهی که در رده دوم به ساوتهمپتون که قبلاً سقوط کرده است، به پرتگاه مالی کشیده خواهند شد و کارشناسان تجارت ورزشی دیلویت تخمین می‌زنند که ارزش یک فصل فوتبال لیگ برتر تا 170 میلیون پوند (210 میلیون دلار) است.

اورتون نمی تواند این ضربه را تحمل کند زیرا تافی ها از قبل به دنبال سرمایه گذاری خارجی هستند تا بتوانند استادیوم جدید باشگاه را تکمیل کنند.

آنها یک طرف هستند که کاملاً سرنوشت خود را کنترل می کنند زیرا پیروزی در خانه برابر بورنموث ماندن آنها در لیگ برتر را تا 70 سال افزایش می دهد.

با این حال، شاگردان شان دایچ در 10 بازی فقط یک بار پیروز شده اند و دومینیک کالورت-لوین مهاجم طلسم را در اختیار ندارند تا لستر و لیدز را امیدوار کنند.

دیچه روز جمعه گفت: ما می خواهیم بازیکنان روی بازی تمرکز کنند. آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست، اما ایده این است: روی آنچه در زمین می گذرد تمرکز کنید و نگران این همه سر و صدا نباشید.

نگران همه شایعات نباشید، نگران اتفاقی که خارج از زمین می افتد نباشید.

سقوط لستر از نعمت

اگر اورتون در رده چهارم شکست بخورد، لستر رده سومی می‌تواند با شکست دادن وستهم در خانه به لطف تفاضل گل برتر خود زنده بماند.

هفت سال پیش، روباه ها بعید ترین قهرمانی را جشن می گرفتند.

این یک دوران باشکوه را آغاز کرد زیرا آنها در فصل های متوالی در 2019/20 و 2020/21 پنجم شدند و تنها دو سال پیش تحت هدایت برندان راجرز جام حذفی را برای اولین بار به دست آوردند.

مینی معتقد بود تیمی که استعدادهای جیمز مدیسون، یوری تیلمانز و هاروی بارنز را به رخ می‌کشد، آنقدر خوب است که نمی‌توان آن‌ها را شکست داد.

اما این افسانه در این فصل به یک کابوس تبدیل شده است، زیرا راجرز قبل از اخراج در آوریل از عدم سرمایه گذاری برای تازه کردن تیم ابراز تاسف کرد.

دین اسمیت با تنها یک برد در هفت بازی خود نتوانسته است به یک چرخش در ثروت دست یابد.

اسمیت گفت: ما باید بازی را ببریم و تا بعد از بازی به نتیجه اورتون نگاه نکنیم. ما باید کارمان را انجام دهیم و ببینیم این کار ما را به کجا می‌برد.»

لیدز رده دومی نیاز به معجزه دارد تا از پایان حضور سه فصل خود در لیگ برتر جلوگیری کند.

پیروزی بر تاتنهام در الند رود تنها برای سام آلاردایس، سرمربی لیدز کافی است تا در صورت شکست اورتون و شکست لستر در پیروزی، یک فرار بزرگ دیگر را انجام دهد.

اگر اورتون حتی یک تساوی را به دست آورد، لیدز باید تاتنهام را با سه گل شکست دهد تا در تفاضل گل از آنها پیشی بگیرد.

“فقط امیدوارم که صبح دوشنبه با یک ماهیت بسیار مثبت صحبت کنیم و من خماری داشته باشم!” آلاردایس در مورد این احتمال گفت که او می تواند فراتر از نقش سرپرستی خود تا پایان فصل در باشگاه بماند.

نتیجه تاتنهام می‌تواند بر تنها موضوع دیگری که هنوز حل نشده است – جواز حضور در لیگ کنفرانس اروپا در فصل آینده تأثیر بگذارد.

استون ویلا در موقعیت قطبی قرار دارد و با پیروزی مقابل برایتون برای اولین بار در 13 سال گذشته به اروپا بازگشته است.

تاتنهام در صورتی که نتیجه ویلا را بهتر کند می تواند به رده هفتم برسد.

اما اگر هیچ یک از دو طرف پیروز نشوند، برنتفورد می تواند برای اولین بار در تاریخ خود با پیروزی شوکه کننده مقابل منچسترسیتی قهرمان در غرب لندن، جواز حضور در اروپا را کسب کند.

آرسنال، منچستریونایتد و نیوکاسل هم اکنون مطمئن هستند که در لیگ قهرمانان فصل آینده به سیتی خواهند پیوست.

لیورپول و برایتون در لیگ اروپا حضور خواهند داشت.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا