کار آفرینی و استارتاپ

اوف آیا هوش مصنوعی مولد در حال حاضر تبدیل به یک حباب شده است؟

سرمایه گذاران خطرپذیر هستند در کسب و کار پیش بینی چیز بزرگ بعدی، حتی اگر در این فرآیند سوخته شوند. در حالی که همه در سال 2021 روی ارزهای دیجیتال انباشته شدند – و بسیاری با وجود شکست های متعدد در این سال نسبت به آینده آن خوش بین هستند – سال 2022 شاهد ظهور هوش مصنوعی مولد بود.

اما همانطور که در مورد هر فناوری جدید متحول کننده ای اتفاق می افتد، هیپ مطمئناً با پذیرش رو به رشد همراه خواهد شد و هوش مصنوعی مولد آنقدر توجه و پول را به خود جلب کرده است که بسیاری از VC ها از قبل احساس می کنند که بخش نوپا حباب بعدی خواهد بود.

TechCrunch اخیراً بیش از 35 سرمایه‌گذار را که در مناطق جغرافیایی، مراحل سرمایه‌گذاری و بخش‌های مختلف کار می‌کنند، درباره احساس آنها درباره سال آینده مورد بررسی قرار داده است. یکی از سؤالات ما به دنبال پیش‌بینی آن‌ها بود که حباب بعدی کجا خواهد بود، و تقریباً نیمی از افراد مورد بررسی به هوش مصنوعی مولد اشاره کردند.

در حالی که چندین سرمایه‌گذار گفتند که به طور کلی نسبت به فناوری جدید خوش‌بین هستند، آنها همچنین اعتراف کردند که این بخش احتمالاً در تبلیغات خود گم می‌شود.

دان باتلر، مدیر عامل Thomvest Ventures، احساس می کند که حباب از قبل اینجاست. ما بر این باوریم که کاربرد هوش مصنوعی در بسیاری از موارد استفاده منجر به تامین مالی تعداد بسیار زیادی از استارت‌آپ‌ها در این فضا می‌شود، از جمله در برخی ارزیابی‌های چشمگیر، و بنابراین فکر می‌کنیم که حباب بزرگ بعدی در حال گسترش است. منطقه،» او گفت.

این تعجب آور نیست، با توجه به اینکه چگونه این بخش اخیراً مانند ابزارهای مصرف کننده رشد کرده است ChatGPT، DALL-E و Lensa AI در داخل و خارج از جامعه فناوری محبوبیت زیادی پیدا کردند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا