اپلیکیشن و نرم افزاردانش و فناوری

اولین تعریف صحیح از یکپارچگی دستگاه‌‎ها ، معرفی قابلیت Super Device شرکت هواوی

در معاش ما تلفن همراه، تلویزیون، ساعت، اسپیکر و بخش اعظمی از دستگاه‌‎های هوشمند دیگر وجود دارا‌هستند که تمامی قابلیت و امکان اتصال به دیگر ابزارها را دارا هستند. البته آماده ساختن بستری که امکان‎‌های این دستگاه‎‌ها را منظم کرده و راز و صورت دهد مستلزم ایده‎ای سازمان‎ یافته میباشد.

پلتفرمی که سیستم‎ استدلال هارمونی و امکان Super Device ساخت نموده، برای او‌لین توشه، بستری عملی و حقیقتاً کاربردی را آماده می ‎نماید که هماهنگی و رابطه با آنان‌را در حالتی مطلوب ممکن می‎نماید.

Super Device چه امکان‌‎هایی را ارائه می‌‎نماید؟

به ذکر بی آلایش امکان Super Device به دستگاه‌‎ها اذن می‎‌دهد، در ارتباطی موءثر که می‎تواند به طور بی‎سیم یا این که سیمی تنظیمات خواهد شد، از خصوصیت‎‌های یکدیگر به کارگیری نمایند.

با Super Device یک دستگاه مانند موبایل هوشمند می تواند به مانیتور میز شغل شما متصل گردیده، صدای خروجی خویش را از روش اسپیکر هوشمند پخش نماید، قابلیت و امکان تماس تصویری روی تلویزیون هوشمند را میسر کرده، نوتیفیکیشن تماس ورودی را روی ساعت هوشمند مخاطب نشانه داده یا این که حتی دکمه شاتری برای دوربین موبایل ساخت و ساز نماید.

مضاف بر قابلیت و امکان‎‌های کنترلی و مدیا، قابلیت اشتراک‎‌گذاری داده ها و به کارگیری از نرم‌افزار‌‎های دیگر دستگاه‎‌ها و همینطور رئیس قابل انعطاف‌‎افزارهای در حالا جاری ساختن روی دستگاه دیگر نیز از قابلیت و امکان‎‌های سوپر دیوایس میباشند.

سناریوهای قابل پیاده‌سازی در Super Device

برای پیاده‎‌سازی سناریوهای متفاوت درین پلتفرم نیاز به رابطه دستگاه‎‌هاست. برای این غرض یک دستگاه می‌‎تواند نقش هاب ارتباطی را بازی کرده و دیگر دستگاه‌ها با اتصال به آن، سناریوهای متفاوت را انجام ‎نمایند.

سناریوی فضا کاری هوشمند 1

در‌این نمایش سه دستگاه دربرگیرنده لپ‌‎تاپ، مانیتور و تبلت راجع‌به با یکدیگر قرار می‎گیرند. در واقع با به کارگیری از Super Device این سه دستگاه می‎توانند نمایشگر، محتوا و حتی ابزارهای جانبی را با هم به اشتراک بگذارند.

به عنوان مثال می‎قدرت مانیتور MateView هواوی را تحت عنوان دستگاه مرکزی Super Device در لحاظ گرفته و یک کدام از دستگاه‎‌ها (لپ‎تاپ MateBook X Pro) را با اتصال سیمی و دیگری (تبلت MatePad 12.6 Pro) را به طور بی‎‌سیم به آن متصل نمود.

بعداز دسترسی به منوی Super Device، در مانیتور می‎توانید در بین دو دستگاه خویش جابجا گردید. همینطور با اشتراک‎گذاری موشواره و صفحه کلید هواوی که آنان نیز به طور بی‎‌سیم به مانیتور متصل گردیده‎اند قابلیت به کار گیری از رابط کاربری غیرلمسی در کنار رابط لمسی برای صفحه کلید و لپ‎تاپ نیز به راحتی میسر می‎‌گردد.

نمایش گوشه و کنار کاری هوشمند 2

در حالتی‌که در شغل کردن با تعداد کمتری دستگاه نیز بخواهید از سوپر دیوایس به کارگیری نمایید محدودیتی متوجه شما نخواهد بود. Super Device می‎تواند روی دو دستگاه لپ‌‎تاپ (به عنوان مثالً MateBook X Pro) و تبلت (از جملهً MatePad 12.6 Pro) پیاده‌سازی خواهد شد.

درین نمایش قابلیت استعمال از نمایشگر یک دستگاه برای دیگر میسر گردیده و قابلیت و امکان به کارگیری از نمایشگر دو دستگاه در کنار هم و جابجایی فولدر دربین آن ها او‌لین و شالوده‎ترین کاربرد میباشد.

همینطور می‎اقتدار از خودکار هوشمند روی تبلت برای شغل در لپ‎‌تاپ، یا این که موشواره و صفحه کلید لپ‎تاپ برای تبلت به طور آزاد استفاده نمود.

نمایش سرگرمی

در صورتی‌که قابلیت و امکان‎‌های صوتی و تصویری را اصل در اختیار بگذاریم نمایش سرگرمی پرکاربردترین طرز استعمال از Super Device میباشد. به عنوان مثال می‌‎اقتدار به راحتی رابطه یک دستگاه مانند تلفن همراه یا این که تبلت و هندزفری بی‌سیم یا این که به عبارتی ایربادزها را با تلویزیون خانه ساخت.

به عنوان مثال می‎قدرت سوای دردسر خاصی، تلویزیون خانه را به تلفن همراه متصل کرده و خروجی صدا و تصویر موبایل که شاید یک فیلم سینمایی یا این که یک ویدئوی آنلاین باشد را روئت کرد.

همینطور می‎قدرت امکانی ساخت که صدای خروجی از اسپیکر هوشمند جانور در خانه پخش گردیده و تماس ورودی به تلفن همراه را از روش اسپیکر هوشمند و تلویزیون جواب بخشید.

نمایش معاش هوشمند

روی هم رفته هر دستگاهی در خانه یا این که دفتر کار که بتواند بدین پلتفرم متصل خواهد شد در نمایش معاش هوشمند مکان گرفته، می‎اقتدار آن را در دست گرفتن کرده یا این که گزارشی موقعیت را از آن اخذ نمود.

با بسط این فناوری در آینده بسیار مجاورت قابلیت در اختیار گرفتن همگی دستگاه‎های هوشمند در خانه صرفا با یک دستگاه سوپر دیوایس مانند موبایل وجود خواهد داشت. ولی در این شیوه فقط نیاز میباشد تا دستگاه‎های شما کلیه در پلتفرم هارمونی قرار گرفته باشند.

روش پیاده‌سازی و به کار گیری از Super Device

در‌حالتی که دستگاه‎های جانور گنجایش اتصال بی‎سیم را داشته باشند، کافیست از روش Wi-Fi یا این که NFC، آن‌ها را به یکدیگر متصل نمائید. اما بعضی دستگاه‎ها مانند مانیتور امکان اتصال با سیم را نیز دارا هستند.

از جمله در موبایل یا این که تبلت مجهز به HarmonyOS 2.0 به بالا، فقط کافیست نوار اعلان‌ها را به تحت بکشید. در‌این‌حالت‌ در تحت شیت، منوی Super Device و نصیب Smart Collaboration را مشاهده خواهید نمود.

در‌این نصیب همه دستگاه‎های جان دار در بستر Smart Device ظواهر گردیده و می‎توانید با کلیک روی هر مورد، آن را به کانال دیوایس‎های هوشمند خویش اضافه فرمائید.

بعداز آن به راحتی می‎توانید خروجی متبوع برای نصیب صوت و تصویر دستگاه خویش را تعیین نموده و موقعیت را برای رابطه دستگاه‎ها آماده نمایید. بایستی اعتنا فرمائید که در سناریوهای گوناگون دسترسی به‌این قسمت متعدد و متناسب با آن تهیه می‎گردد.

Super Device یک فناوری و امکان بسیار اصلی و آینده‎نگرانه میباشد که کمپانی هواوی در تولیدها خویش قرار داده و به خیر و خوبی می‎تواند نیازهای اشخاص در هدف ها و سناریوهای متفاوت را جواب دهد.

این قابلیت و امکان به دستگاه ‎ها اذن برقرار رابطه به شیوه های متعدد را داده و قابلیت اشتراک‌گذاری منابع مانند خروجی‎های صوتی و تصویری و کنترلی را می‎دهد.

هواوی به‌سرعت در حالا بسط دامنه کاربرد و قابلیت و امکان‎های Super Device میباشد و با این فناوری قصد دارااست در راستای پلتفرم بدون نقص 1+8+n خویش، امکانی را تولید نماید تا بتوان رابطه همگی دستگاه‎‌های هوشمند در گوشه و کنار معاش را چهت نیل به مضمون‌ حقیقی یکپارچگی صورت اعطا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا