دانش و فناوریلپ تاپ

اولین پردازنده های موبایل AMD Ryzen 7000 مقرون به صرفه بودن و عمر باتری تمام روز را هدف قرار داده اند.

AMD به تازگی پردازنده‌های جدید سری Ryzen 7000 «Mendocino» خود را راه‌اندازی کرده است که هدف آن مقرون‌به‌صرفه بودن در عین ارائه عمر باتری تمام روز است. تراشه‌های سری U مبتنی بر فناوری قدیمی‌تر AMD Zen 2 هستند، اما از جدیدترین معماری 6 نانومتری استفاده می‌کنند و برای ارائه عملکرد سریع و عمر باتری عالی و در عین حال مقرون به صرفه هستند.

Ryzen 5 7520U، Ryzen 3 7320U و Athlon Gold 7220U همگی اعضای سری Mendocino هستند که به سمت بازار لپ‌تاپ‌های مقرون‌به‌صرفه طراحی شده‌اند. پردازنده‌های جدید در Acer Aspire 3، Lenovo IdeaPad 1 و لپ‌تاپ 17 اینچی HP ارائه خواهند شد و در سه ماهه چهارم عرضه خواهند شد.

(اعتبار تصویر: AMD)

مجموعه پردازنده های Mendocino بخشی از “محاسبات روزمره” AMD است که بر مقرون به صرفه بودن بیش از توان تمرکز دارد. پردازنده های قدرتمندتر Ryzen 7 باید در طول سال 2023 وارد بازار شوند، اما در حال حاضر، AMD بر روی ساخت بخش CPU مقرون به صرفه خود متمرکز شده است، که سازنده امیدوار است جایگاه قابل توجهی در بازار به دست آورد. اگرچه سهم کلی AMD از بازار به 24.8 درصد افزایش یافته است، این شرکت امیدوار است که ارائه گزینه‌های مقرون به صرفه‌تر و کم‌قدرت‌تر نسبت به پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی مبتنی بر بازی که به آن‌ها مشهور شده‌اند، به آن‌ها کمک کند تا سهم بزرگ‌تری از کیک مصرف‌کننده داشته باشند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا