کار آفرینی و استارتاپ

اپلیکیشن تجارت اجتماعی ابرمحلی اندونزیایی Super 70 میلیون دلار به رهبری NEA – TechCrunch دریافت می کند

فوق العادهاستارت‌آپ تجارت اجتماعی اندونزیایی که بر شهرهای کوچک و مناطق روستایی متمرکز است، امروز اعلام کرد که 70 میلیون دلار بیش از حد اشتراک در سری C جمع آوری کرده است. این دور توسط NEA با مشارکت Insignia Ventures Partners، SoftBank Ventures Asia، DST Global Partners، Amasia، B رهبری شد. Capital، TNB Aura، رئیس Bain Capital استفان Pagliuca، Goldhouse و مدیر عامل Xendit موزس لو.

به این ترتیب مجموع جمع آوری شده Super Super از زمان تاسیس آن در سال 2018 تاکنون به 106 میلیون دلار رسیده است. TechCrunch آخرین بار در آوریل 2021 این استارتاپ را در زمان فروش 28 میلیون دلاری سری B خود پوشش داد.

استیون وانگسورجو، بنیانگذار و مدیرعامل Super، می گوید که تولید ناخالص داخلی سطح 2، ردیف 3 و مناطق روستایی اندونزی سه تا پنج برابر کمتر از جاکارتا است، اما هزینه کالاهای مصرفی در آنجا بین 20 تا 200 درصد بالاتر است. به لطف مشکلات زنجیره تامین نه تنها این، بلکه بیش از 30 درصد از تولید ناخالص داخلی اندونزی از جاوه شرقی، کالیمانتان و اندونزی شرقی می آید، که این مکان ها را به منبع بالقوه بالقوه درآمد برای کالاهای مصرفی سریع تبدیل می کند. با ساده‌سازی زنجیره تامین و دادن راه آسان‌تر به برندهای FMCG برای دسترسی به مصرف‌کنندگان در مناطق روستایی، Super می‌تواند هزینه‌های کالاها را نیز کاهش دهد.

این استارت‌آپ قصد دارد در چند سال آینده از بودجه خود برای گسترش به کالیمانتان، بالی، نوسا تنگگارا غربی، نوسا تنگگارا شرقی، مالوکا و پاپوآ استفاده کند.

Super در حال حاضر با ارائه دهندگان تدارکات شخص ثالث برای ایجاد یک پلت فرم لجستیکی هایپرمحلی کار می کند که می گوید می تواند کالاهای مصرفی را در عرض 24 ساعت پس از سفارش به هزاران نماینده برساند. نمایندگان یا فروشندگان این شرکت می توانند افراد یا فروشگاه های محلی باشند که به آنها warungs می گویند.

Super می گوید در حال حاضر هزاران نماینده اجتماعی دارد و هر ماه میلیون ها دلار کالا را در جوامع جمع آوری و توزیع می کند. اکنون در 30 شهر در جاوای شرقی و سولاوسی جنوبی فعالیت می‌کند و عمدتاً مناطقی را هدف قرار می‌دهد که تولید ناخالص داخلی به ازای هر سرمایه آنها 5000 دلار یا کمتر است.

بخشی از بودجه همچنین برای اعمال یادگیری ماشینی به SKU در انبار Super استفاده می‌شود تا به استارت‌آپ کمک کند تا بفهمد چه چیزی و در کجا بهترین فروش را دارد، بنابراین بهتر می‌تواند نوع موجودی خود را تعیین کند. این شرکت در حال راه‌اندازی دو برند با برچسب خصوصی، از جمله در لوازم آرایشی، است و یک ویژگی اپلیکیشن برای نمایندگان ایجاد می‌کند که به آنها اجازه می‌دهد تراکنش‌های مصرف‌کننده نهایی را ردیابی کنند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا