کار آفرینی و استارتاپ

اپلیکیشن تجارت کریپتو اندونزیایی پینتو امتیاز ۱۱۳ میلیون دلاری سری B – TechCrunch را کسب می کند

سال گذشته شاهد رونق مالی عظیمی برای برنامه‌های سرمایه‌گذاری مصرف‌کننده آسیای جنوب شرقی بودیم پینتواعلامیه تامین مالی امروز همه چیز است و به نظر می رسد ادامه خواهد داشت. این اپلیکیشن متمرکز بر ارزهای دیجیتال، ۱۱۳ میلیون دلار سری B از Intudo Ventures، Lightspeed، Northstar Group و Pantera Capital جمع آوری کرده است.

Pintu که در آوریل 2020 راه اندازی شد، خود را به عنوان “پلتفرم پیشرو دارایی های رمزنگاری داخلی در اندونزی” معرفی می کند. این سومین دور تأمین مالی است که این استارت آپ در کمتر از یک سال گذشته دریافت کرده است. اولی 6 میلیون دلار سری A بود که در می 2021 اعلام شد و دومی 35 میلیون دلار بودجه سری A + فقط دو ماه بعد بود. در آن زمان، اندرو آجیپوترو، مدیر عامل Pintu به TechCrunch گفت که به جای انتقال به سری B، A+ را افزایش داد، زیرا تمرکز آن بر توسعه و اجرای محصول یکسان بود.

اکنون 10 ماه بعد، تیموتیوس مارتین، مدیر ارشد بازاریابی Pintu به TechCrunch می‌گوید که توکن‌های بیشتری اضافه کرده است و در مجموع 66 توکن در دسترس قرار داده است که هر ماه تعداد بیشتری نیز اضافه می‌شود. این برنامه همچنین یکپارچه سازی کانال پرداخت اضافی را اضافه کرد. Pintu Staking، که به کاربران امکان می دهد توکن Pintu خود را به اشتراک بگذارند. و Pintu Earn، محصولی که آنها را قادر می‌سازد تا 15 درصد بازدهی درصدی سالانه (APY) در دارایی‌های رمزنگاری انتخابی که به صورت ساعتی و بدون دوره قفل پرداخت می‌شوند، کسب کنند. کاربران می توانند در هر زمانی کیف پول Earn خود را شارژ یا برداشت کنند.

طبق داده‌های آژانس تنظیم مقررات معاملات آتی کالای اندونزی (Bappepti)، تعداد سرمایه‌گذاران کریپتو در اندونزی در سال گذشته دو برابر شده و به بیش از 12 میلیون معامله‌گر رسیده است، در مقایسه با 7 میلیون سرمایه‌گذار سهام عمومی داخلی. اما از آنجایی که مالکیت دارایی‌های کریپتو هنوز تنها ضریب نفوذ 4 درصدی در میان جمعیت دارد، تیم Pintu خاطرنشان می‌کند که فضای زیادی برای رشد دارد. Pintu توسط Bappepti ثبت و دارای مجوز است.

این برنامه برای اولین بار برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، عمدتاً Gen Z و نسل هزاره با ویژگی‌هایی مانند Pintu Academy، یک برنامه آموزشی، طراحی شده است. به آنها اجازه می دهد در بیت کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. در حال حاضر می‌گوید بیش از چهار میلیون نفر این برنامه را نصب کرده‌اند که این تعداد در ماه می سال 2021 به 500000 نفر رسیده بود. این برنامه همچنین دارای انجمن‌هایی با مجموع 790000 عضو در تلگرام، Discord، Instagram و TikTok است.

این شرکت از آخرین بودجه خود که مجموع جمع آوری شده خود را به حدود 156 میلیون دلار می رساند، برای افزودن توکن ها و بلاک چین های پشتیبانی شده و محصولات جدید استفاده خواهد کرد. این شرکت قصد دارد برنامه آکادمی Pintu خود را گسترش دهد تا، همانطور که می‌گویند، «به معامله‌گران کمک کند فرصت‌ها و خطرات سرمایه‌گذاری کریپتو را درک کنند و شیوه‌های تجاری سالم‌تر و پایدارتری را ترویج کنند». این شرکت همچنین استخدام های اضافی را انجام خواهد داد، که قبلاً تیم خود را دو برابر کرده و در سال 2021 به 200 نفر رسانده است.

همه‌گیری سال گذشته علاقه به سرمایه‌گذاری خرده‌فروشی را برانگیخت و با فروکش کردن همه‌گیری، مارتین گفت: «ما می‌بینیم که اکنون بازار نسبت به سال گذشته بالغ‌تر شده است. کاربران شروع به تصمیم گیری برای سرمایه گذاری بر اساس موارد استفاده از دارایی های کریپتو می کنند. به عنوان مثال، بازی در اندونزی با بیش از 100 میلیون گیمر در کشور یک چیز بزرگ است. این امر باعث رشد قابل توجهی در بازی‌ها و دارایی‌های رمزنگاری مرتبط با متاورس می‌شود، زیرا بسیاری بر این باورند که این پروژه‌ها به آینده بازی کمک می‌کنند.

در بیانیه ای آماده شده، همنت موهاپاترا، شریک Lightspeed گفت:

ما برای ادامه سفر خود با Pintu و استقبال از شریک جدید خود Northstar Group هیجان‌زده هستیم. از زمان سرمایه‌گذاری ما در آگوست سال گذشته، پینتو 5 برابر شده است تا به پیشروترین کارگزاری ارز دیجیتال متمرکز در خرده‌فروشی کشور تبدیل شود و یکی از قوی‌ترین تیم‌هایی را که در این بازار دیده‌ایم استخدام کرده است. موج کریپتو در حال ورود به جریان اصلی در سراسر جهان است و Pintu در حال ایجاد یک شرکت نسلی در این دسته است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا