کار آفرینی و استارتاپ

اگر می‌خواهید قیمت‌های راه‌اندازی پایین بیاید، از پرداخت قیمت‌های بالاتر خودداری کنید – TechCrunch

اینکه بازار سرمایه خطرپذیر در حال حاضر فوق العاده پررونق است، خبری نیست. داده‌های سال 2021 تصویر یک بازی استارت‌آپ جمع‌آوری سرمایه را با حداکثر سرعت، با سرمایه، تک شاخ‌ها و معاملات 9 رقمی بیشتر از همیشه نشان می‌دهد.

و اجازه دهید به شما بگویم، برخی از سرمایه گذاران خطرپذیر از آن خسته شده اند. PitchBook یک پست تا جزئیات دارد چگونه قیمت‌های استارت‌آپ از دیدگاه سرمایه‌گذاران بسیار بالا هستند. اینکه سرمایه‌گذاری استارت‌آپ و ارزش‌گذاری‌های ناشی از آن ممکن است از کنترل خارج شده باشد، دیدگاه نامطلوبی نیست. رویترز سری پیش بینی برای سال جدید این ایده گنجانده شد که استارتاپ‌هایی که به دنبال افزایش سرمایه در سال 2022 هستند، ممکن است [have] برای فروش سهام با ارزش کمتر از قبل، به عنوان مثال دیگری.

اما در بحث قیمت‌هایی که سرمایه‌گذاران خطرپذیر و سایر سرمایه‌گذاران بازار خصوصی برای سهام استارت‌آپ می‌پردازند، این واقعیت وجود ندارد که آنها هنوز آن را انجام می دهند.

البته این یک انتخاب است.

سرمایه گذاران خطرپذیر توانایی توقف نوشتن چک را دارند. آنها می توانند ترمز را بزنند – و به سرعت. ما این را در سال 2020 دیدیم، زمانی که برای چندین هفته در حالی که عدم قطعیت اولیه کووید حاکم بود، سرمایه‌گذاران خطرپذیر در سراسر جهان شروع به چرخیدن واگن‌ها در اطراف شرکت‌های سبد موجود خود کردند. بنابراین، آن را است برای سرمایه گذاران ممکن است فقط، خوب، نه برای کمی.

اگر گروهی از سرمایه گذاران خطرپذیر تصمیم به اعتصاب بگیرند، تأثیر خواهد داشت. و این تأثیر کاهش رقابت است که شاید در کوتاه مدت منجر به کاهش ارزش کلی استارت‌آپ‌ها شود.

آیا این اتفاق خواهد افتاد؟ ابدا. سرمایه‌گذاران خطرپذیر، سرمایه‌ای را در چند برابر درآمد به کار می‌برند که حتی خودشان هم می‌دانند که دلیل گذشته آن بالاست. آنها این کار را انجام می دهند زیرا فکر می کنند این بهترین حرکت از جایی است که در حال حاضر در بازار حضور دارند. بازی در اینجا بسیار ساده است: صندوق فعلی را سرمایه‌گذاری کنید، از نشانه‌گذاری کاغذی سرمایه‌گذاران دیگر لذت ببرید، صندوق حتی بزرگ‌تر جمع کنید، تا زمانی که AUM شما احساس مهم بودن کند، این کار را تکرار کنید.

به همین دلیل است که این شکایات – و من قصد ندارم سرمایه‌گذار خاصی را در اینجا مشخص کنم. من متوجه شده ام که اکثر آنها فقط به غر زدن و ناله کردن راضی هستند، در حالی که سابقه ندارند، بنابراین به سرمایه گذاران اشاره می کند که با صدای بلند به آنچه دیگران فکر می کنند – برای من تا حدودی احمقانه است. این سرمایه گذاران از فعالیت خود شکایت می کنند.

اگر می‌خواهید قیمت‌های راه‌اندازی پایین بیاید، از پرداخت قیمت‌های بالاتر خودداری کنید - TechCrunch

برای بنیان‌گذارانی که می‌توانند با قیمت‌های پایین‌تر به سرمایه بیشتری نسبت به همیشه دسترسی داشته باشند، godspeed. باشد که هرگز خود را در تله ارزشیابی نیافتید. اما آیا برای کلاس سرمایه گذار احساس بدی دارم؟ هرگز.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا