ایرانبین الملل

ایالات متحده متعهد به رویکرد دیپلماتیک در قبال برنامه هسته ای ایران است.

سخنگوی کاخ سفید طی یک کنفرانس مطبوعاتی به موضوع مذاکرات هسته ای با ایران واکنش نشان داد و اعلام کرد که آمریکا متعهد به اتخاذ رویکرد دیپلماتیک در قبال موضوع ایران است.

سخنگوی کاخ سفید گفت: ما به کانال دیپلماتیک متعهد هستیم، اما تعیین زمان آغاز دور بعدی مذاکرات را به مذاکره کنندگان واگذار می کنیم.

وی افزود: چارچوبی که مدنظر ماست، همان سازش در مقابل سازش است و در مراحل بعدی چه اقداماتی باید انجام شود را به مذاکره کنندگان خود واگذار می کنیم.

لازم به ذکر است ساعاتی پیش علی باقری کنی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه دیدار و در خصوص رفع موثر تحریم ها و پایبندی به بحث و تبادل نظر پرداخت. از طرف های دیگر در تعهدات خود.

باقری در این دیدار ضمن تاکید بر تجربه چندین ساله خود در اجرای و در نهایت خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا و کشورهای اروپایی از برجام در اجرای تعهدات پذیرفته شده خود، گفت: آنچه برای ایران اهمیت دارد قیام است، تحریم های موثر و عادی سازی روابط تجاری و اقتصادی با ایران است و هر توافقی باید مطابق با خواسته های ایران در این زمینه باشد.

باقری ضمانت عدم تکرار تخلفات و رفتارهای غیرقانونی از سوی طرف های دیگر را از خواسته های اجتناب ناپذیر ایران دانست.

در این دیدار دو طرف موانع اصلی مذاکرات آتی را بررسی و توافق کردند که مذاکرات در ماه نوامبر آغاز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا