ارز دیجیتالاقتصادی

ایالات متحده مردی را به دلیل اداره تجارت غیرمجاز صرافی بیت کوین به 3 سال زندان محکوم کرد – مقررات بیت کوین نیوز

وزارت دادگستری ایالات متحده گفت: یک مرد کالیفرنیایی به دلیل اداره یک تجارت بدون مجوز که حداقل 13 میلیون دلار بیت کوین و پول نقد مبادله می کرد، اغلب برای قاچاقچیان مواد مخدر، به سه سال زندان فدرال محکوم شده است. او موافقت کرد که دارایی های مختلف، از جمله ارزهای دیجیتال توقیف شده را مصادره کند.

اپراتور صرافی بیت کوین به 3 سال حبس محکوم شد

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) روز پنجشنبه اعلام کرد که یک مرد کالیفرنیایی، هوگو سرجیو مجیا، به دلیل اداره یک تجارت بدون مجوز که حداقل 13 میلیون دلار بیت کوین و پول نقد، اغلب برای قاچاقچیان مواد مخدر مبادله می کرد، به 36 ماه زندان فدرال محکوم شد.

وزارت دادگستری توضیح داد که مرد 50 ساله شهرستان سن برناردینو در 1 ژوئیه به “یک فقره فعالیت در یک تجارت انتقال پول بدون مجوز و یک مورد پولشویی” اعتراف کرد.

مجیا از ماه می ۲۰۱۸ تا سپتامبر ۲۰۲۰ یک تجارت صرافی ارز دیجیتال را اداره می‌کرد که بیت‌کوین را به پول نقد و بالعکس تبدیل می‌کرد. او برای این تراکنش‌ها کمیسیون دریافت می‌کرد اما هرگز کسب‌وکار خود را در شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) ثبت نکرد. علاوه بر این، او شرکت هایی را برای پنهان کردن فعالیت واقعی خود تأسیس کرد، از جمله Worldwide Secure Communications LLC، World Secure Data، و The HODL Group LLC، وزارت دادگستری توضیح داد:

در طول دوره تقریباً 2 و نیم ساله، طبق توافق نامه، مجیا حداقل 13 میلیون دلار مبادله کرد.

وزارت دادگستری توضیح داد که مجیا با مشتری‌ای که چندین بار بین ماه مه 2009 تا مارس 2020 با مجریان قانون کار می‌کرد، ملاقات کرد تا «بیت‌کوین را با ده‌ها هزار دلار پول نقد مبادله کند».

خبر پیشنهادی:   SHIB برای پرداخت در دسامبر پذیرفته می شود - Altcoins Bitcoin News

در حین مبادله 14273 بیت کوین به مبلغ 82150 دلار به صورت نقدی به اضافه کارمزد در مارس 2020، مشتری که با مجریان قانون کار می کرد به Mejia اطلاع داد که «مشتری اصلی او یک خریدار متامفتامین در استرالیا بود که هر چهار تا شش هفته متامفتامین خریداری می کرد و آن را در استرالیا می فروخت. DOJ توضیح داد که پنج برابر بیشتر از میانگین قیمت در ایالات متحده است.

وزارت دادگستری خاطرنشان کرد، “مجیا و مشتری که با مجریان قانون کار می کرد، پنج تراکنش بیت کوین کش انجام دادند که مجموعاً بیش از 250000 دلار بود.”

به عنوان بخشی از توافق نامه خود با دولت، مجیا موافقت کرد که تمام دارایی های حاصل از این رفتار غیرقانونی، از جمله 233,987 دلار پول نقد ضبط شده از اقامتگاه های سانتا آنا و انتاریو، سکه ها و میله های نقره و تقریباً 95,587 دلار در ارزهای دیجیتال مختلف ضبط شده را ضبط کند.

به نظر شما مجیا باید 3 سال به زندان برود؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

خبر پیشنهادی:   فین‌تک‌های نیجریه نزدیک به 91 درصد از 417.5 میلیون دلاری که توسط استارت‌آپ‌های فناوری در این کشور جمع‌آوری شده است – فین‌تک بیت‌کوین نیوز
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا