فوتبالورزشی

ایتالیا در مرحله مقدماتی یورو 2024 اوکراین را شکست داد. اسپانیا برد بزرگ | اخبار فوتبال


ایتالیا قهرمان اروپا روز سه شنبه گام بلندی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود برداشت. اسپانیا و بلژیک در مسیر صعود به یورو 2024 به راحتی به پیروزی رسیدند. به نظر می رسد سوئد برای اولین بار در 28 سال گذشته نتوانسته است به مسابقات صعود کند.

جشن بازیکنان ایتالیا در پایان مسابقه فوتبال مقدماتی یورو 2024 گروه C مقابل اوکراین (AP)

رومانی و کوزوو موفق شدند بازی را به پایان برسانند که در خطر رها شدن بود. شعارهای سیاسی طرفدار صربستان توسط هواداران خانگی در بخارست باعث شد تا نیمه اول 45 دقیقه تاخیر داشته باشد و بازیکنان به رختکن خود بازگردانده شوند.

پس از اینکه رومانی خطر شکست بازی را به عنوان باخت 3-0 کرد، گل های دیرهنگام به پیروزی 2-0 منجر شد، اگرچه فدراسیون ملی اکنون در یک پرونده انضباطی یوفا با مجازات روبرو است.

بازی پرمخاطره عصر، باعث شد که ایتالیا یک برد حیاتی 2-1 مقابل اوکراین را به ارمغان بیاورد، در حالی که در یک مسابقه فشرده به مقام دوم در گروه تحت رهبری انگلیس دست یافت.

دو گل نیمه اول دیوید فراتسی، هافبک اینترمیلان در ورزشگاه خانگی خود در سن سیرو، اولین برد را پس از تساوی پر تنش در مقدونیه شمالی، لوچیانو اسپالتی، سرمربی جدید خود در روز شنبه، به ارمغان آورد.

عملکرد بهتر و پرانرژی ایتالیا باعث شد تا آندری یارمولنکو، مهاجم اوکراینی، قبل از نیمه اول برتری را از بین ببرد.

ایتالیا و اوکراین در هفت امتیاز مساوی هستند – با مقدونیه شمالی که 2-0 مالت را شکست داد اما سخت ترین برنامه را دارد – شش امتیاز پس از انگلیس که تیم اسپالتی باید ماه آینده در ورزشگاه ومبلی با آن ها روبرو شود.

یک سناریوی احتمالی، بازی سرنوشت‌ساز دور نهایی بین اوکراین و ایتالیا در 20 نوامبر است: یکی از آنها در یورو 2024، و برای دیگری بلاتکلیفی در مارس آینده در پلی آف که ایتالیا را به دو جام جهانی گذشته متوقف کرد.

مستقر در اسپانیا

در زمین، تیم مردان اسپانیا در تضاد کامل با هیاهوی رسوایی پیرامون رئیس سابق فدراسیون، لوئیس روبیالس، آرامشی آرام یافته است.

شکست 6-0 قبرس در روز سه شنبه به دنبال پیروزی 7-1 در گرجستان در روز جمعه انجام شد. در این بین، روبیالس سرانجام در حالی که توسط فیفا تعلیق شده بود، استعفا داد و اکنون توسط دادستان های اسپانیا به اتهام تجاوز جنسی علیه بازیکنی به نام جنی هرموسو در فینال جام جهانی زنان در 20 اوت تحت تحقیقات جنایی قرار دارد.

به نظر می رسد مربی لوئیس د لا فوئنته علیرغم ارتباط با روبیالس در کار خود زنده مانده است و بازیکنانش در گرانادا تلاش کردند تا نشان دهند همه چیز در تیم مردان خوب است.

د لا فوئنته که بعد از شروع گلزنی توسط گاوی در هجدهم هیچ نگرانی نداشت، گفت: “من خوشحالم زیرا دلیلی برای بودن وجود دارد.”

اسپانیا اکنون شش امتیاز از اسکاتلند صدر گروه عقب است. اسپانیا در ماه مارس در گلاسکو 2-0 شکست خورد و بعد در 12 اکتبر میزبان اسکاتلندی ها بود و سه روز بعد بازی خود را در نروژ انجام داد.

ارلینگ هالند و مارتین اودگارد، ستاره‌های نروژ، روز سه‌شنبه در پیروزی 2-1 مقابل گرجستان گل‌های نیمه اول را به ثمر رساندند تا در رقابت‌های خارج از کشور برای صعود به جمع دو تیم برتر باقی بمانند. پلی آف در انتظار نروژ به عنوان یک شبکه ایمنی است.

سوئد سقوط کرد

سوئد نه گزینه پلی آف دارد و نه امید چندانی به رتبه دوم در گروه F ندارد.

در حالی که بلژیک با نتیجه 5-0 از استونی رده آخری عبور کرد، سوئد با شکست خانگی 3-1 مقابل اتریش شکست خورد که باعث شد یان اندرسون، سرمربی تیم، اصرار داشته باشد که از شغلی که برای بیش از 7 سال در اختیار داشت کنار نرود.

سوئد از زمان غیبت در دوره 1996 شش یورو متوالی را کسب کرده است، اما اکنون با سه دور باقی مانده، هفت امتیاز از دو صدرنشین عقب تر است. مرحله بعدی: خارج از خانه به بلژیک در 16 اکتبر.

جشن های بلژیکی ها در برابر استونی خیلی زود شروع شد و یان ورتونگن، مدافع کهنه کارش، در صد و پنجاهمین بازی خود برای شیاطین سرخ، ضربه سر دقیقه چهارم را به ثمر رساند.

روملو لوکاکو دو گل در سه دقیقه نیمه دوم به ثمر رساند تا آمار گل های خود را به 77 گل در 110 بازی تیم ملی برساند. بلژیک در 13 اکتبر به اتریش می رود.

مسابقه تنگ

سوئیس، رومانی و اسرائیل در یک نبرد سه جانبه برای کسب دو مکان مقدماتی از گروه I قفل شده اند.

نیکولای استانچیو، کاپیتان رومانی، در اوایل بازی با هوادارانی که شعار می‌دادند و بنری با شعار “کوزوو صربستان است” به نمایش گذاشته بودند، رفت. اعلام استقلال کوزوو از صربستان در سال 2008 به طور رسمی توسط حدود 100 کشور و اکثریت اعضای اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است.

گل‌های دیرهنگام استانچیو و والنتین میهایلا در وقت‌های تلف شده، پیروزی را قطعی کرد که بعد از اینکه اسرائیل در وقت‌های اضافه گلی را از گابی کانیچوسکی برای شکست بلاروس 1-0 به ثمر رساند، اهمیت بیشتری پیدا کرد.

سوئیس در نهایت با گل های سدریک ایتتن، گرانیت ژاکا و ژردان شقیری در نیمه دوم آندورا را 3-0 پشت سر گذاشت.

سوئیسی ها با دو امتیاز از رومانی و اسرائیل یک امتیاز جلوتر هستند و هر کدام چهار بازی باقی مانده بودند. اسرائیل در 12 اکتبر میزبان سوئیس است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا