فوتبالورزشی

اینتر در فینال جام حذفی ایتالیا با نتیجه 4-2 یوونتوس را شکست داد تا در مسیر دوبل باقی بماند | اخبار فوتبال

اینترمیلان با شکست 4-2 یوونتوس پس از وقت‌های اضافه در فینال جام حذفی ایتالیا، در مسیر کسب دو لیگ و جام حذفی باقی ماند.

ایوان پریشیچ پس از اینکه هاکان چالهان اوغلو یک پنالتی بحث برانگیز در اواخر روز چهارشنبه را تبدیل به گل کرد، در وقت اضافه دو گل به ثمر رساند.

یوونتوس در اوایل نیمه دوم بازی را با دو گل الکس ساندرو و دوشان ولاوویچ در همان دقایق پس از پشت سر گذاشتن روی ضربه اولیه نیکولو بارلا، تغییر داد.

برای اینتر، این اولین بازی دوگانه چشمگیر بود، زیرا با رقیب شهری، آث میلان نیز در صدر جدول رده بندی سری A درگیر است، اگرچه مدافع عنوان قهرمانی با دو بازی باقی مانده دو امتیاز کمتر از روسونری است.

یوونتوس همچنین در ژانویه در سوپرکاپ ایتالیا مغلوب اینتر شد و از سال 2011 برای اولین بار است که فصل را بدون جام به پایان می رساند.

این تیم به دنبال رکورد افزایش پانزدهمین جام ایتالیا بود و پنج دوره از هفت دوره گذشته، از جمله سال گذشته، را برده بود.

اما این اینتر بود که شروعی عالی در ورزشگاه المپیک رم داشت و در کمتر از 7 دقیقه به برتری رسید. مدافعان یوونتوس به بارلا زمان و فضای زیادی داده بودند و او از سمت چپ وارد دروازه شد و سپس به گوشه‌ای دور بالا خم شد.

یوونتوس در اواسط نیمه اول شروع به ورود به بازی کرد و تقریباً به تساوی رسید، اما ابتدا سمیر هاندانوویچ یک مهار راحت انجام داد تا پائولو دیبالا را رد کند و سپس حتی بهتر عمل کرد تا تلاش زیادی را از ولاوویچ دور کند.

خبر پیشنهادی:   درخشش روبینیو در حالی که باشوندهارا کینگز گوکولام کرالا را شکست داد | اخبار فوتبال

با این حال، هاندانوویچ در گل تساوی یووه پنج دقیقه بعد از استراحت تا حدودی مقصر بود. یک شوت از ولاوویچ به بیرون زده شد اما این ضربه به الکس ساندرو در لبه محوطه رسید و تلاش او از دستان دروازه بان اینتر خارج شد و به پشت دروازه رفت.

دو دقیقه بعد، یوونتوس بازی را کاملاً برگرداند، زمانی که ولاوویچ با یک توپ عبوری وارد محوطه شد و به شکل ظاهری از کنار دانیلو دآمبروزیو، مدافع اینتر گذشت. شوت اولیه او از صورت هاندانوویچ خارج شد اما او ریباند را به خانه برد.

اینتر فشار را افزایش داد و موفق شد با یک پنالتی بحث برانگیز به گل تساوی دست پیدا کند، زیرا لائوتارو مارتینز روی اشتباهی که داور پائولو والری تشخیص داد خطای لئوناردو بونوچی بوده است، شکست خورد، اگرچه به نظر می رسید که مارتینز پای خود را بین مدافع یوونتوس قلاب کرده است.

هاکان چالهان اوغلو یک پنالتی غیرقابل مهار را به سقف دروازه کوبید و اندکی بعد در حالی که ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس با دستیار اینتر درگیر شد، جرقه اختلاف در کناره ها شد.

بعد از اینکه ماتییس دی لیخت به استفان دی وریج برخورد کرد، اینتر در اوایل وقت اضافه یک پنالتی دیگر گرفت و – با تعویض چالهان اوغلو – پریشیک جلو رفت و یک ضربه به همان اندازه قدرتمند را به گوشه بالا سمت چپ زد.

اینتر سه دقیقه بعد بازی را قطعی کرد، زمانی که پریشیچ یک پاس را در لبه محوطه کنترل کرد و به گوشه بالا سمت راست شلیک کرد.

خبر پیشنهادی:   سیتی با رژه منچستر قهرمانی لیگ برتر را جشن گرفت | اخبار فوتبال

الگری بلافاصله پس از آن اخراج شد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا