کار آفرینی و استارتاپ

این (فقط) جمع بندی دیگری از اخراج های فنی نیست – TechCrunch

پس از یک ماه که نزدیک به 16000 کارمند فناوری شغل خود را از دست دادند، ژوئن شروع پرآشوب مشابهی دارد. استارت‌آپ‌ها در همه بخش‌ها، از مراقبت‌های بهداشتی گرفته تا SaaS سازمانی و رمزارز، بخش‌هایی از کارمندان خود را اخراج می‌کنند و ظاهراً به همین نکات اشاره می‌کنند: بازار سختی است، زمان عدم اطمینان است، و اصلاحی در جهت پایداری لازم است.

این هفته، ما به جمع آوری اخراج های خود در زمینه فناوری ادامه خواهیم داد، اما در اینجا متوقف نمی شویم. ما چند موضوع متداول را از کاهش نیروی کار استخراج کردیم، به ویژه تمرکز بر نکات ظریفی که ممکن است از سرفصل ها گم شود. برای شروع، در اینجا شرکت هایی هستند که در این هفته اخراج می شوند:

  • Carbon Health 8 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد یا 250 نفر طبق گفته کریستین هال خودمان، «جدیدترین دور سرمایه‌گذاری استارت‌آپ یک دور سری D با دلار 350 میلیون دلاری در ژوئیه 2021 بود که توسط Blackstone Group هدایت می‌شد، که طبق گزارش‌ها ارزش شرکت را به 3.3 میلیارد دلار رساند. ما در نوامبر 2020 دور سری C 100 میلیون دلاری آن را پوشش دادیم. ارن بالی، مدیرعامل، در نامه خود به کارمندان دو دلیل برای تصمیم به کنار گذاشتن کارکنان – علیرغم رشد مداوم و سریع آن در طول سال‌ها، بیان کرد. اولین مورد این بود که برخی از خطوط تجاری مربوط به کووید را از بین ببرد. در سال 2020، Carbon Health هم کلینیک های پاپ آپ و هم کیت های تست خانگی را توسعه داد.
  • Loom، یک ابزار ویدئویی سازمانی که توسط Andreessen Horowitz حمایت می شود، 14 درصد از کارکنان را اخراج کرد. آخرین دور این شرکت، ارزش شرکت را 1.53 میلیارد دلار ارزیابی کرد که باعث شد برای اولین بار به وضعیت تک شاخ دست یابد. Kleiner Perkins، Sequoia، Coatue و General Catalyst نیز سرمایه گذاران این شرکت هستند. مشابه هوپین، لوم از انبوهی از افرادی که در پاسخ به همه‌گیری کووید-19 از خانه کار می‌کردند بهره برد. این محصول برای کمک به کارگران از راه دور در یافتن راه‌های بهتر برای ارتباط با همکاران در دنیای اول مجازی و کمک به نیروی کار ترکیبی برای یافتن راهی سبک وزن برای رد کردن برخی از جلسات طراحی شده است. سپس، دوباره مشابه Hopin، این استارت‌آپ اخراج‌هایی را انجام داد تا به آن کمک کند آنچه را که به عنوان راهی پایدارتر برای حرکت رو به جلو توصیف می‌کند، ایجاد کند.
  • کوین بیس توقف استخدام خود را تمدید خواهد کرد و پیشنهادات پذیرفته شده برخی از نامزدها را لغو خواهد کرد که هنوز نقش خود را شروع نکرده اند (…و از طریق ایمیل وضعیت خود را به آنها اطلاع دهید). این خبر پس از نتایج بی رحمانه کوین بیس در سه ماهه اول منتشر شد که زیان 430 میلیون دلاری را گزارش کرد.
  • پلتفرم کریپتو جمینی به رهبری موسسان و برادران دوقلوی کامرون و تایلر وینکلووس، 10 درصد از کارکنان خود را اخراج کرد. به دلیل “شرایط آشفته بازار که احتمالاً برای مدتی ادامه خواهد داشت.” علیرغم واکنش به تغییرات بازار، بنیانگذاران جمینی همچنین به این موضوع اشاره کردند که در آنچه که «انقلاب کریپتو» نامیدند، نوسانات تا حدودی مورد انتظار وجود دارد.
  • اپلیکیشن اجتماعی IRL 25 درصد از تیم را اخراج می‌کند و می‌گوید پول نقد کافی برای دوام تا سال 2024 دارد. این کاهش حدود یک سال پس از آن صورت می‌گیرد که این استارت‌آپ یک سری C تحت رهبری سافت‌بانک 170 میلیون دلاری دریافت کرد و به وضعیت تک‌شاخ دست یافت. آبراهام شفیع، مدیرعامل، در یادداشتی به کارکنان نوشت که IRL «بیش از آنقدر پول نقد دارد که تا سال 2024 دوام بیاورد». در سال گذشته، این استارت‌آپ تعداد کاربران خود را 3.5 برابر افزایش داد، اما شفیع خاطرنشان کرد که واتس‌اپ توانست با یک تیم 55 نفره به 450 میلیون کاربر افزایش یابد. سایز مناسب تیم را پس از یک دوره استخدام بیش از حد.
  • Insurtech Policygenius، کمتر از 3 ماه پس از جمع آوری 125 میلیون دلار، 25 درصد از کارکنان خود را کاهش می دهد. همانطور که مری آن آزودو گزارش می دهد، «از زمان آغاز به کار خود در سال 2014، Policygenius بیش از 250 میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند KKR، Norwest Venture Partners و Revolution Ventures و همچنین حامیان استراتژیک مانند Brighthouse Financial، Global Atlantic Financial Group، iA Financial Group، لینکلن جمع آوری کرده است. زندگی مالی و اقیانوس آرام. در حالی که نمی‌توانیم به طور خاص با Policygenius صحبت کنیم، به طور گسترده گزارش شده است که شرکت‌های فناوری بیمه در سال گذشته در بازارهای عمومی چه عملکرد ضعیفی داشته‌اند، زیرا لیموناد، روت و هیپو همگی به میزان قابل‌توجهی پایین‌تر از قیمت افتتاحیه خود معامله می‌کنند.
  • TomTom مستقر در آمستردام 500 کارمند خود را رها کردیا 10 درصد از نیروی کار آن. تام تام قبل از اینکه همه ما آیفون داشته باشیم، برای ناوبری جی پی اس خودرو شناخته می شد، اما در چند سال گذشته، این شرکت تلاش کرده است تا به نقشه برداری برای ماشین های خودران بپردازد. مشاغل تحت تأثیر در بخش نقشه ها هستند، جایی که شرکت به دنبال اتوماسیون بیشتری است.
  • یک شرکت دیجیتال سلامت روان تحت حمایت Softbank، Cerebral قصد دارد در ماه جولای اخراج شود (که به هیچ وجه نباید برای کارکنان اضطراب آور باشد، زیرا منتظرند تا سرنوشت خود را یاد بگیرند). این شرکت بهداشت از راه دور همچنین اخیراً مدیر عامل مؤسس خود را در میان تحقیقات دولتی در مورد نقض احتمالی قانون مواد کنترل‌شده جایگزین کرده است – Cerebral به خاطر آن مورد انتقاد قرار گرفته است. تجویز بیش از حد داروهای ADHD
  • ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و فردی که باید توییت‌ها را متوقف کند، دستور توقف استخدام و تعدیل مشاغل را صادر کرد.که 10 درصد از حقوق بگیران را تحت تأثیر قرار می دهد. در حال حاضر، تسلا تقریبا 100000 کارمند دارد. به طرز عجیبی، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، گفت: “بنابراین، در سفر او به ماه شانس زیادی دارم، نمی دانم.”

نکات ظریف توجه

هیچ کس نمی خواهد در باشگاه یونیکورن باشد

علیرغم کاهش در تمام مراحل، بسیاری از اخراج‌های اخیر از سوی شرکت‌هایی صورت گرفته است که فقط یک سال پیش به وضعیت تک‌شاخ رسیدند. این لیست شامل Cameo، IRL و Loom است و چند دلیل برای این وجود دارد.

اول اینکه یک سال زمان زیادی است. و در بازاری که نمی تواند تصمیم خود را بگیرد، حتی طولانی تر احساس می شود. با این وجود، استارت‌آپ‌هایی که در سال گذشته به رشد رسیده‌اند، ممکن است دیگر در مسیر مشابهی نباشند، و رشد ارزش فعلی‌شان را به میزان قابل توجهی تبدیل می‌کند. در نتیجه، علامت یک سال می تواند به عنوان یادآوری برای بازتاب نشان داده شود، و متأسفانه برای کارمندان، به یک نقطه واقعی تر کاهش یابد.

دوم، تک شاخ بودن سخت است – حتی در بازار گاو نر. برخی معتقدند، استارت‌آپ‌های با ارزش در نهایت باید ارزش امیدوارکننده‌ای را ارائه دهند، و سرمایه لزوماً موفقیت را تضمین نمی‌کند. هنگامی که شما یک شرکت در مرحله آخر هستید، دردسرهای رو به رشد خاصی همراه با عنوان وجود دارد، مانند ادغام با اکتساب ها، مدیریت نیروی کار از راه دور و یادگیری نحوه تکرار زمانی که کسب و کار دیگر به اندازه زمانی که بود زیرک نیست. فقط دو نفر در یک اتاق خوابگاه در گذشته، اخراج کارکنان ممکن بود با دور دیگری از بودجه به تعویق بیفتد، اما اکنون که تامین مالی بعدی امری مسلم نیست، اخراج کارکنان رو به افزایش است.

سوم، بسیاری از تکشاخ های متولد شده در بیماری همه گیر در واقع فقط پینیاتا هستند که با آب نبات تاریخ مصرف گذشته پر شده اند. توقف سخت

اخراج کارکنان باید به عنوان بدترین سناریو مورد بررسی قرار گیرد، نه یک اقدام احتیاطی

شرکت‌هایی مانند Coinbase، Tesla و IRL به اندازه کافی باند پرواز دارند تا کارکنان خود را در طول یک زمان پرتلاطم اقتصادی و همه‌گیری مداوم مشغول نگه دارند. اما آنها به هر حال با رها کردن کارکنان خود هزینه ها را کاهش دادند.

آبراهام شفیع، مدیر عامل شرکت IRL پس از اخراج 25 درصد از کارکنان خود در یادداشتی از شرکت نوشت: «شجاعت یک تصمیم است و ما شجاعت را انتخاب خواهیم کرد». “هر چیزی که امروز با آن روبرو هستیم نمی تواند بدتر از عدم اطمینانی باشد که در ابتدای همه گیری کووید 19 با آن روبرو شدیم.”

متأسفانه، کارگران نمی توانند اخراج شدن را کنترل کنند، زمانی که کارفرمای آنها پول کافی برای حفظ آنها دارد. و برای آن دسته از ما که در معرض سیستم مراقبت بهداشتی بی‌پایان ناامیدکننده آمریکا هستیم، از دست دادن شغل خود به معنای بی‌ثباتی پزشکی هم برای شما و هم برای خانواده‌تان است. بیایید وانمود کنیم که COBRA بسیار گران نیست.

در همین حال، Coinbase پیشنهادات قبلاً پذیرفته شده تعدادی از کارمندان را لغو کرد. بر اساس جستجوی لینکدین، بسیاری از کارمندان لغو شده دانشجویانی بودند که به زودی با مدرک دکترا و مدرک کارشناسی فارغ التحصیل شدند. در این موارد، یک استخدام شده جدید ممکن است ماه ها قبل از تاریخ شروع کار خود را بپذیرد، زیرا آنها باید قبل از تکمیل این نقش فارغ التحصیل شوند.

بسیاری از فارغ التحصیلان به زودی که کار در Coinbase را پذیرفتند، چندین پیشنهاد دیگر را برای کار در صرافی بزرگ رمزنگاری رد کردند، اما اکنون، آنها در تلاش برای یافتن شغل هستند. این وضعیت حتی برای دانشجویان بین‌المللی وخیم‌تر است، زیرا اگر کارفرمایی برای حمایت از ویزای خود پیدا نکنند، در معرض خطر اخراج هستند.

متأسفانه اخراج ها بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی شرکتی است، به ویژه در استارتاپ ها. اما اغلب اوقات، به نظر می رسد که آنها ناشی از انتخاب های مدیریتی بدی هستند که پرداختن به کارکنان را دشوارتر می کند. مردم اشتباه می کنند، اما این اشتباهات می تواند کارگران بی گناه را در موقعیت های ناامنی مالی، اخراج احتمالی و دسترسی محدود به مراقبت های بهداشتی قرار دهد. بنابراین هنگامی که اخراج به عنوان یک اقدام احتیاطی یا اصلاحی برای کاهش اشتباهات گذشته و استخدام بیش از حد انجام می شود، این امر شخصی است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا