ارز دیجیتالاقتصادی

این همه مرگ و میر کریپتو چه خبر است؟ – مجله کوین تلگراف


ماه گذشته، لوله کش های بلغاری برای پاکسازی زهکشی مسدود شده در یک بلوک آپارتمانی در پایتخت صوفیه فراخوانده شدند.

انسداد معلوم شد بودن بقایای در حال تجزیه کریستین پیو، غول رمزارز 41 ساله ایالات متحده – که گمان می رود توسط یکی از دوستانش به دلیل حسادت با دمبل کتک خورده است.

هفته‌ها قبل، گروهی از کودکان به طور تصادفی با جسد فرناندو پرز آلگابا، میلیونر ارز دیجیتال مفقود شده، در رودخانه‌ای در استان بوئنوس آریس برخورد کردند. پلیس می‌گوید که او قبل از فرورفتن در چمدان سه گلوله خورد و انگشت اتهام را به سمت جنایت سازمان‌یافته نشانه رفت.

این تنها دو مورد اخیر در یک گستره 10 ماهه از مرگ و میرهای مرتبط با رمزارزها هستند – از جمله سقوط هلیکوپتر در فرانسه، یک چاقو کشی مرگبار در ایالات متحده و یک خودکشی مشکوک در کره جنوبی، به نام چند مورد.

بنابراین، چه چیزی این همه مرگ و میر گریزلی را در سراسر جهان به هم مرتبط می کند؟

جرم سازمان یافته مقصر است

کن گمبل، یکی از بنیانگذاران و رئیس اجرایی شرکت اطلاعاتی جرایم مالی IFW Global، به مجله می‌گوید که بسیاری از این نوع مرگ‌ها احتمالاً با افزایش جرایم سازمان‌یافته و پول‌شویی با استفاده از رمزنگاری مرتبط هستند.

جرایم مربوط به رمزارزها بزرگتر از هر زمان دیگری شده است. و پولشویی با استفاده از ارزهای دیجیتال در حال حاضر راه شماره یک برای هر گروه جنایت سازمان یافته در این سیاره است.

در ماه می، سازمان گمبل گرفت یک سندیکای کلاهبرداری با مرکز تماس میلیارد دلاری در مالزی را نابود کرد. شرکت او در طول سال ها تعدادی از سازمان های جنایی را در سراسر آسیا و اروپا مورد بررسی قرار داده است.

«آنچه در حال رخ دادن است این است که این گروه‌های جنایت سازمان‌یافته، به‌ویژه چینی‌ها، به طور ناگهانی پول انبوهی را به دست آورده‌اند. آنها در حال حاضر پول بیشتری نسبت به گذشته دارند.

آنها آنقدر پول در می آورند که اکنون بسیار خطرناک شده است […] آنها اکنون باید با گروه‌های بیشتری و افراد بیشتری تماس بگیرند تا پول را جابه‌جا کنند – و قابلیت‌های پولشویی خود را گسترش دهند.»

گمبل استدلال می کند که این امر به ناچار منجر به قاطی شدن دارندگان کریپتو با جمعیت اشتباه شده است.

قصاص معاملات به جنوب رفت

مت هاسی، مدیر تحریریه سابق Near Protocol و بنیانگذار شرکت رسانه‌های رمزنگاری Decrypt، نیز تلاش کرده است تا قتل‌ها را معنا کند.

در 19 می وبلاگ در لینکدین، Hussey استدلال کرد که برخی از قتل‌ها نتیجه این است که سرمایه‌گذاران ناراضی به سادگی امور را به دست خود گرفته‌اند و «کریپتو منطقه فازی به کار خود ادامه می‌دهد» را مقصر دانست.

از آنجایی که رمزارز در دنیای قانونی و غیرقانونی قرار دارد، بسیاری آن را مکانی می دانند که مجری قانون در آن قدم نمی گذارد. در نتیجه، قصاص و انتقام برای برخی تنها راه حلی است که دارند.»

همچنین بخوانید

امکانات

جزایر کریپتو تایلند: کار در بهشت، قسمت 1

امکانات

سازمان های اجرایی ایالات متحده در حال افزایش داغ جرایم مرتبط با رمزنگاری هستند

در ماه آوریل، یک زن 48 ساله در منطقه ثروتمند گانگنام در سئول ربوده شد و به قتل رسید، در حالی که مهاجمان او مظنون به تلاش برای انتقام از یک طرح سرمایه گذاری شکست خورده در حوزه رمزنگاری بودند.

در ماه مارس، یک کانادایی که خود را «شاه ارزهای دیجیتال» معرفی کرد، بود ربوده شده و بیش از سه روز پس از اینکه گزارش شد او از سرمایه گذاران میلیون ها دلار کلاهبرداری کرد، مورد ضرب و شتم قرار گرفت. حداقل یکی از کسانی که ادعا می‌شود او را ربوده، یکی از ده‌ها سرمایه‌گذار بود که به دلیل کلاهبرداری ادعایی ضرر کرده‌اند. خوشبختانه مرد زنده ماند.

افرادی هستند که به دلیل داشتن رمزارز یا درگیر شدن در برخی معاملات مبهم مورد هدف قرار می گیرند […] دزدی وجود دارد، افرادی هستند که به دلیل نگهداری رمزارز به قتل می رسند.

دارندگان کریپتو اهداف آسانی هستند

برخی از مرگ و میرها می تواند صرفاً به این دلیل باشد که میلیونرهای پولدار ارزهای دیجیتال به عنوان اهداف آسان در میان زمانی که هزینه زندگی همچنان رو به افزایش است، دیده می شوند.

کریپتو به راحتی جابجا می شود و به راحتی قابل سرقت است. سعی کنید وارد بانک شوید و مقداری پول بردارید. آره موفق باشی اما چرندیات کسی را شکست دهید و در او سوراخ کنید؟ شما فرصتی دارید که از آن دور شوید.

گمبل گفت: «شکی نیست» که سازمان‌های خارج از کشور افرادی را که دارای رمزنگاری زیادی هستند هدف قرار داده و هتک صادر می‌کنند.

شخصیت‌های جرایم سازمان‌یافته به دنبال رمزنگاری هستند زیرا پول در بانک نیست. این رمزارز است که می‌توانید کسی را حذف کنید – مانند پول نقد.

“شما می توانید اعتبار آنها را بدزدید و لپ تاپ آنها را بسته بندی کنید، و اگر رمز عبور آنها را داشته باشید، در واقع پول آنها را دریافت کرده اید.”

یا ربطی به کریپتو ندارد

البته، این احتمال نیز وجود دارد که بیشتر مرگ و میرها اصلاً ربطی به رمزارزها یا افراد شرور نداشته باشند.

از 10 مرگ گزارش شده از نوامبر 2022، تنها قتل زن گانگنام در سئول به عنوان نتیجه مستقیم ارتباط او با رمزارزها دیده می شود. در هیچ یک از گزارش ها به سرقت ارزهای دیجیتال توسط مهاجمان مظنون نیز اشاره نشده است.

ناگفته نماند که سه مورد از مرگ‌ها حتی به عنوان قتل احتمالی تلقی نمی‌شوند.

در همان زمان، می‌توان استدلال کرد که افزایش مرگ‌ومیرهای گزارش‌شده صرفاً نتیجه پوشش جریان اصلی بیشتر ارزهای دیجیتال است.

از نوامبر 2022، زمانی که صنعت کریپتو شاهد سقوط صرافی FTX بود، تعداد مرگ و میرهای کریپتوهای گزارش شده توسط رسانه های جریان اصلی از کمتر از یک سال در سال به حداقل 10 مورد رسید.

داده ها تدوین شده است توسط شرکت روابط عمومی Vuelio نشان می‌دهد که تعداد کل داستان‌های رمزنگاری‌شده توسط رسانه‌های سنتی پس از فروپاشی صرافی رمزنگاری Sam Bankman-Fried افزایش یافته است و حتی گاهی اوقات تعداد داستان‌های نوشته شده توسط رسانه‌های رمزنگاری را از بین می‌برد.

این همه مرگ و میر کریپتو چه خبر است؟ – مجله کوین تلگراف

منطقی است که میزهای خبری در سال گذشته بیشتر از ارزهای رمزپایه آگاه شده اند. کسی که در جایی از دنیا می‌میرد یا به قتل می‌رسد، احتمالاً تیتر یک خبر نخواهد بود، اما کسی که به دلیل ارتباطش با دنیای ظاهراً مخفی رمزنگاری می‌میرد؟ شما شرط می بندید که تیتر خواهد شد.

فلیکس نگ

فلیکس نگ

Felix Ng برای اولین بار نوشتن در مورد صنعت بلاک چین را از طریق دریچه یک روزنامه نگار و سردبیر صنعت قمار در سال 2015 آغاز کرد. او از آن زمان به پوشش تمام وقت فضای بلاک چین پرداخت. او بیشتر به فناوری نوآورانه بلاک چین با هدف حل چالش های دنیای واقعی علاقه مند است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا