ارز دیجیتالاقتصادی

بازارهای کریپتو قبل از بحران بازار مالی «بزرگتر از وام‌های اعطایی» هستند – اخبار بیت کوین

پابلو هرناندز د کاس، رئیس بانک اسپانیا، بار دیگر در مورد ارزهای دیجیتال و رشدی که بازار ارزهای دیجیتال در حال تجربه است، هشدار داده است. هرناندز د کاس اظهار داشت که در حالی که بازار در سطح جهانی هنوز نسبتاً کوچک است، بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر بزرگتر از وام‌های رهنی پیش از بحران مالی در حدود سال 2008 است و پیوندهای آن با امور مالی سنتی همچنان در حال رشد است.

رئیس بانک مرکزی اسپانیا درباره گسترش کریپتو هشدار داد

رئیس بانک اسپانیا دارد هشدار داد در مورد خطرات ناشی از ترکیب شدن بازارهای رو به رشد ارزهای دیجیتال با موسسات مالی سنتی. پابلو هرناندز د کوس در پایان یک رویداد توضیح داد که به دلیل تعداد زیادی ابزار معاملاتی که در آخرین مرحله بازار صعودی راه‌اندازی شده‌اند، ارتباط متقابل بین این بازارهای غیرقابل تنظیم و موسسات سنتی افزایش یافته است که شامل ETF، آتی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. .

از این نظر، هرناندز د کاس همچنین اظهار داشت که «برخی از شرکت‌های خصوصی بزرگ علاقه خود را به استفاده از دارایی‌های رمزنگاری برای مدیریت پول نقد اعلام کردند، در حالی که برخی دیگر برای آن کمپین کردند.» این امر رئیس بانک اسپانیا را وادار کرد تا هشدارهایی را در مورد بی ثباتی که ممکن است این گنجاندن متغیرهای کریپتو در اسپانیا ایجاد کند، افزایش دهد.


رشد بازار و خطرات آن

رشد بازار ارزهای دیجیتال در اسپانیا به صورت تصاعدی بوده است، به طوری که برخی تخمین ها به آن اندازه بیش از 60 میلیارد یورو (64 میلیارد دلار) در تراکنش های مرتبط با رمزنگاری می دهند. رئیس بانک مرکزی اسپانیا نیز به این موضوع اشاره کرد و اظهار داشت که آنها «نباید این واقعیت را نادیده بگیرند که این بازار در حال حاضر بزرگتر از بازار وام‌های مسکن در آستانه بحران مالی جهانی است».

علاوه بر این، هرناندز د کاس توضیح داد که حجم معاملات برخی از مهم‌ترین دارایی‌ها، مانند بیت کوین، اتریوم و تتر، در حال حاضر نزدیک به حجم معاملاتی است که توسط بورس نیویورک در طول برخی جلسات معامله می‌شود. این و نوسانات نسبی برخی از دارایی‌های کریپتو، فرماندار را به این باور رسانده است که این بازارها باید به زودی تنظیم شوند.

هرناندز د کاس توضیح داد که:

ما در هیئت ثبات مالی (FSB) اخیراً تأکید کرده‌ایم که اگر به درستی تنظیم و نظارت نشود، این بازارها می‌توانند به سرعت به نقطه اوج برسند.

این اولین بار نیست که بانک اسپانیا در مورد خطرات مرتبط با کریپتو در بازارهای سنتی هشدار می دهد. در گزارشی که در ماه آوریل منتشر شد، این موسسه همچنین گزارش داد که چگونه ارتباط بین بازارهای رمزنگاری و سنتی و افزایش استیبل کوین‌ها ممکن است خطرات متعددی را برای ثبات اقتصادی به همراه داشته باشد.

نظر شما در مورد هشدارهای جدید رئیس بانک اسپانیا در مورد رشد بازارهای کریپتو چیست؟ ما را در بخش نظرات زیر بگویید.

بازارهای کریپتو قبل از بحران بازار مالی «بزرگتر از وام‌های اعطایی» هستند – اخبار بیت کوین

سرجیو گوشنکو

سرجیو یک روزنامه نگار ارز دیجیتال مستقر در ونزوئلا است. او خود را دیر وارد بازی می‌کند و زمانی که افزایش قیمت در دسامبر 2017 اتفاق افتاد، وارد حوزه رمزنگاری شد. او با داشتن سابقه مهندسی کامپیوتر، زندگی در ونزوئلا، و تحت تاثیر قرار گرفتن از رونق ارزهای دیجیتال در سطح اجتماعی، دیدگاه متفاوتی را ارائه می‌کند. در مورد موفقیت کریپتو و اینکه چگونه به افراد بدون بانک و محروم کمک می کند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا