اقتصاد بین المللبین الملل

بازدید و سرکشی « مخبر» از میدان میوه و تره بار ، راهی برای کاهش قیمت در بازار

به نقل از خبرگزاری پرتو ، ارزش میوه همین سال بسیار گران بود و علیرغم عهد های مکرری که مسئولان برای کاهش ارزش می دادند هیچ گاه عملی نشد حتی تابستان که فصل نقط ی اوج عرضه میوه میباشد نیز در کاهش بها اثر گذار نشد.

ارتقا شدید بها میوه که به گواه آمار بعضا مواقع 300 تا 500 درصد از مزرعه تا بازار ارتقاء داشت نارضایتی فی مابین عموم و عمدتا طبقه میانگین به ذیل جامعه که اقتدار خرید نداشتند ساخت‌و‌ساز میکرد.

انتقادها آن موقع بیشتر میشد که شرایط سرزمین در ساخت میوه فوق العاده میباشد بر پایه ی آمارهای فائو جمهوری اسلامی ایران در ساخت‌و‌ساز تولیدات کشاورزی، زراعی و باغی در ۶۸ کالا کشاورزی مقام ابتدا تا پانزدهم دنیا را داراست در ساخت و ساز میوه در خاورمیانه و شمال آفریقا منزلت نخستین را دارااست. سرانه ایجاد میوه در عالم 80 کیلوگرم میباشد و این رقم در مملکت ما به 200 کیلوگرم میرسد. همینطور در سال های متفاوت کشور‌ایران جايگاه هشتم تا دهم جهان را در ساخت میوه در چنگ دارااست و طبق اعلام وزارت جهاد کشاورزی این محصول ها به 100 مرزو بوم دنیا صادر می‌گردد.

امروز مقر آگهی وزارت جهاد کشاورزی  نوشت: نائب رئیس اولیه مدیریت جمهور، بازدید راز زده ای از میدان میوه و تره توشه آزادی داشت. محمد مخبرضمن اظهار کرد و گوی از صمیم قلب با عموم، از مجاورت در جریان مطالبات، انتقادها و پیشنهادات آن ها قرار گرفت.

نائب رئیس اولیه رییس جمهور همینطور با توضیحات مسئولان میدان میوه و تره توشه آزادی در جریان مراحل کاری قسمت های گوناگون این موسسه قرار گرفت و بر توزیع موردنیاز لازم عموم با قیمت ارزان تاکید کرد.

امیدواریم این بازدید و شم اشتباهات عموم از مجاورت، مسئولان را به رفع بحران های این حوزه با علت خیس نماید و در ماه های آینده شاهد کاهش بها در بازار باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا