کار آفرینی و استارتاپ

بازیکنان بعید برای رهبری صنعت تاکسی هوایی کره جنوبی – TechCrunch – متحد می شوند

ایالات متحده شاید یکی از بهترین کشورها برای راه اندازی یک شرکت حمل و نقل هوایی شهری باشد. فقط باید به این نکته توجه کنید که استارت‌آپ‌هایی مانند Joby Aviation، Wisk Aero و Lillium با چه سرعتی در حال ساخت و آزمایش هواپیماهای برخاست و فرود عمودی یا eVTOL هستند.

با این حال، کره جنوبی که فاقد سرمایه‌های مخاطره‌آمیز، اکوسیستم کارآفرینی و میراث هوافضای ایالات متحده است، ممکن است اولین کسی باشد که زمینه را برای تبدیل تحرک هوایی شهری (UAM) از یک پروژه علمی گران‌قیمت به یک سرویس قابل دوام ایجاد می‌کند.

در سال 2020، دولت کره جنوبی خود را تنظیم کرد نقشه راه تجاری سازی تاکسی های هوایی تا سال 2025، هدفی که از آن زمان به شرکت های خصوصی متمرکز بر تحرک قدرت داده است تا کنسرسیوم هایی را برای این هدف تشکیل دهند. اکنون، علاوه بر خودروسازان، بازیگران به ظاهر بعید – فکر می‌کنند شرکت‌های مخابراتی و پلت‌فرم‌های اشتراک‌گذاری سواری – در حال پیشبرد صنعت UAM هستند.

مظنونین غیرعادی

تصور اینکه خودروسازان درگیر این فضا شوند کار زیادی نیست. در واقع، برخی از شرکت های آمریکایی دوست دارند جنرال موتورز تحرک هوایی در دید خود دارند. به هر حال، آنها از شناخت برند و قدرت تولید برخوردارند که حداقل یک وسیله نقلیه را از خط تولید خارج کنند.

در کره جنوبی، هیوندای، بزرگترین خودروساز این کشور، 1.8 تریلیون KRW (1.4 میلیارد دلار) اختصاص داده است. برای تاکسی های پرنده در کره جنوبی تا سال 2025. این شرکت همچنین در سال 2020 کنسرسیومی را با غول مخابراتی کره جنوبی KT و چند شرکت دیگر تشکیل داد تا UAM ها را تا سال 2028 تجاری کنند و اولین بندر سربالایی کشور را در هزاره هیلتون سئول بسازند.

اکنون، احتمالاً از خود می‌پرسید که چگونه شرکت‌های مخابراتی در این معادله قرار می‌گیرند. به طور قابل پیش بینی، به نظر می رسد که آنها بخش ارتباطی پازل را پر می کنند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا