ارز دیجیتالاقتصادی

بازی تمام شد! کلاهبرداری رمزنگاری الهام گرفته از بازی Squid با سقوط قیمت از 2.8 هزار دلار به صفر سقوط کرد.

یک ارز دیجیتال با الهام از برنامه تلویزیونی بین المللی نتفلیکس بازی ماهی مرکب کلاهبرداری از سرمایه گذاران در آنچه به نظر می رسد یک طرح 3.38 میلیون دلاری “قالی کشی” است.

این ارز رمزنگاری که SQUID نام داشت، پس از گذشتن از 2850 دلار در ساعت 09:35 UTC در 1 نوامبر، تقریباً به کسری از یک سنت سقوط کرد. در 26 اکتبر

در هسته اصلی شوق خرده فروشی، محبوبیت آن نهفته است بازی ماهی مرکب. کلاهبرداران ارتقاء یافت SQUID به عنوان یک ارز دیجیتال بازی برای کسب درآمد با الهام از برنامه تخیلی تلویزیون کره جنوبی که در آن مردم زندگی خود را برای انجام یک سری بازی های کودکان به خطر می اندازند تا فرصتی برای برنده شدن 45.6 میلیارد وون (38.7 میلیون دلار) داشته باشند.

ترفند بازاریابی به فشار کمک کرد قیمت ماهی مرکب از 0.01 دلار در 26 اکتبر به بیش از 38 دلار در روز یکشنبه. سپس این ارز دیجیتال در 1 نوامبر به 90 دلار جهش کرد و یک دور پمپاژ عظیم را آغاز کرد که قیمت آن را به بیش از 2850 دلار رساند، اما دقیقه بعد به 0.002 دلار سقوط کرد.

پمپ و دامپ قیمت SQUID. منبع: CoinMarketCap

پرچم های قرمز

در روزهای منتهی به سقوط عظیم، معامله گران شکایت کرده بودند که نمی توانند دارایی SQUID خود را در تنها بازار موجود، یک صرافی غیرمتمرکز به نام PancakeSwap، بفروشند. بنیانگذاران SQUID در دفاع از خود گفتند که یک «فناوری ضد دامپینگ» نوآورانه را به کار گرفته‌اند که مردم را از فروش توکن‌های خود در برابر تقاضای کمتر محدود می‌کند.

در برگه سفید Squid Game آمده است: «هرچه افراد بیشتری بپیوندند، استخر پاداش بزرگ‌تر (sic) خواهد بود.

“توسعه دهندگان 10٪ از هزینه ورودی را می گیرند و 90٪ باقیمانده به برنده داده می شود.”

شبکه خبری اصلی CNBC نیز منتشر شده ادعاهای بنیانگذاران ارز دیجیتال Squid Game بدون حذفیات، تا جایی که SQUID را “برند خود” نمایش نتفلیکس نامید.

خبر پیشنهادی:   مزایده NFT مجموعه جنسیس راس اولبریخت، میلیون‌ها دلار در قیمت پیشنهادی اتریوم مشاهده می‌کند – اخبار بیت کوین

بنیانگذاران ارزهای دیجیتال Squid Game همچنین گفتند که به عنوان شریک رسمی توکن آن به نمایش نتفلیکس وابسته هستند. آنها همچنین ادعا کردند که با CoinGecko، یک ارائه دهنده داده های رمزنگاری، وارد یک مشارکت استراتژیک شده اند. با این حال، در مصاحبه ای با Cointelegraph، بابی اونگ، یکی از بنیانگذاران CoinGecko این ادعاها را رد کرد و گفت:

“[SQUID] معیارهای لیست ما را برآورده نمی کند، بنابراین در CoinGecko فهرست نمی شود. به احتمال زیاد این یک کلاهبرداری است.»

CoinMarketCap، رقیب CoinGecko، SQUID را در پلتفرم خود فهرست کرد، اما در اطلاعیه‌ای به بازدیدکنندگان در مورد ماهیت مشکوک این ارز دیجیتال هشدار داد:

شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد این پروژه ناهموار بوده است. لطفا سعی و کوشش خود را انجام دهید و احتیاط را به خرج دهید. این پروژه، در حالی که به وضوح از نمایش نتفلیکس به همین نام الهام گرفته شده است، به IP رسمی وابسته نیست.

مرتبط: کانال‌های یوتیوب هک شده و برای کلاهبرداری‌های رمزنگاری‌شده به‌صورت زنده تغییر نام‌گذاری کردند

در همین حال، تحلیلگران همچنین خاطرنشان کردند که بنیانگذاران توکن Squid Game هیچ پروفایلی در لینکدین نداشتند و Twitterati Crypto Tyrion حکم SQUID را به عنوان “100% فرش کشی” می کرد.

اکنون برای دارندگان کیسه SQUID مانند یک سناریوی “بازی تمام شده” به نظر می رسد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

خبر پیشنهادی:   روسیه در سال 2022 سرنوشت مبادلات رمزنگاری را تعیین می کند - مقررات بیت کوین نیوز