فوتبالورزشی

بازی خانگی مقابل سخت ترین گروه قطر: استیماچ | اخبار فوتبال


چگونه از یک برد نادر خارج از خانه لذت می برید، آن هم در مقدماتی جام جهانی؟ تیم فوتبال مردان هند می‌گفت که مایل در آسمان، آدرنالین پس از بازی را کاهش می‌دهد و امید به خوابیدن دارد. ساعاتی پس از پیروزی 1-0 روز پنجشنبه مقابل کویت در شهر کویت با ضربه دقیقه 75 منویر سینگ، تیم به پرواز درآمد و از طریق دبی به احمدآباد رسید.

ایگور استیماچ، مربی فوتبال هند، یک مسابقه را نشان می دهد.(AFP)

پیروزی خیلی چیزها را قابل تحمل می کند، از جمله چند پرواز قرمزی چشم و خوابیدن در طول روز قبل از پرواز به بوبانشوار – که به معنای سفر از چهار فرودگاه در کمتر از یک روز – قبل از بازی روز سه شنبه مقابل قطر، قهرمان آسیا در جهان 2026 است. جام و چرخه مقدماتی جام ملت های آسیا 2027. وقتی در بازی‌ها برنده می‌شوید، احساس درد نمی‌کنید. داوید مالان، با نگاهی به مسابقات ناامیدکننده انگلیس در جام جهانی که 50 بازی را پشت سر گذاشت، گفت: وقتی می‌بازید، کمی احساس سنگینی می‌کنید.

ایگور استیماچ گفت: نکته خوب این است که هند هیچ نگرانی مصدومیتی ندارد. سرمربی هند گفت که بازی روز سه شنبه برای تیمش در گروه A که افغانستان هم دارد سخت ترین بازی خواهد بود. ما در خانه بازی می کنیم و بنابراین باید باهوش و صبور باشیم. ما نمی توانیم در رویکردمان خیلی محافظه کار باشیم. در بازی خارج از خانه مقابل قطر، می دانیم که باید دفاع عمیقی انجام دهیم.

صبر هند در مقابل کویت بسیار نشان داد. استیماچ گفت: این نشانه ای از بالغ شدن تیم است. هیچ خطای احمقانه، هیچ پاس احمقانه، هیچ کارت زردی وجود نداشت.» او گفت: با توجه به اینکه آشیک کورونیان، جکسون سینگ و انورعلی به دلیل مصدومیت طولانی مدت در دسترس نبودند، این نتیجه باعث افتخار و خوشحالی او شد.

کویت قوی ترین حریف ما برای کسب مقام دوم است. شروع با پیروزی مقابل آنها به ما ایده روشنی از آنچه که باید در بازی‌های باقیمانده (برای صعود به دور سوم) انجام دهیم، می‌دهد.

هند هرگز از دور دوم مقدماتی جام جهانی فراتر نرفته است.

استیماچ گفت: برنامه پنجشنبه شامل تمرکز روی قد بازیکنان به خصوص در غیاب سینگ، علی و کورونیان بود. به همین دلیل Manvir شروع به کار کرد. یک فالوور معمولی می‌خواهد مانویر را حوالی ساعت مشخص کند درست می‌گوید، زیرا اگرچه بدنی او مهم بود، اما به اندازه کافی با توپ کار نمی‌کرد. اما ما می دانستیم که او چه توانایی هایی دارد.

من خوش شانس هستم که در چنین مسابقه بزرگی گلزنی می کنم. منویر سینگ به aiff.com گفت: واقعاً مشتاقانه منتظر گلزنی بیشتر هستم.

Manvir Singh که اغلب به عنوان مدافع کناری در باشگاه خود Mohun Bagan Super Giant استفاده می‌شد، پس از دویدن بین دو بازیکن کویت و پاس گل لالیانزوالا چانگته از سمت چپ، با یک پای چپ هوشمندانه و سریع گلزنی کرد.

چانگته در دقیقه 64 جایگزین ماهش نائورم شد. او (ماهش) در دفاع فوق‌العاده بود، اما ما فکر می‌کردیم چانگته می‌تواند با توپ بیشتر به ما بدهد. برای بازیکنان گسترده، ما گزینه هایی داریم. برخی برای استفاده از پای قوی‌تر خود می‌توانند معکوس بازی کنند. دیگران می توانند صلیب های خوبی ارائه دهند. Chhangte می تواند از هر دو پا استفاده کند و این عبارت در سمت چپ در Mumbai City FC استفاده شده است.

اینکه هند دروازه خود را بسته نگه داشت و بدون اینکه سونیل چهتری در بین گل ها قرار بگیرد، پیروز شد، یک نکته مثبت است. اینکه آنها می توانند بدون آنیرود تاپا یا براندون ویلیامز که مصدومیت جزئی داشتند این کار را انجام دهند، موضوع دیگری است. عملکرد لالنماویا رالت به استیماچ یک گزینه در پست هافبکی که جکسون سینگ در اختیار داشت و همچنین می تواند تاپا را بازی کند، می دهد. همانطور که راهول بهکه به عنوان شریک ساندش جینگان در دفاع میانی در غیاب علی وارد میدان شد.

این اولین برد خارج از خانه هند در 9 بازی از زمان فینال قهرمانی SAFF 2021 بود که در آن آنها نپال را 3-0 شکست دادند. دیاسپورای هندی که به تعداد خوبی از آن استفاده کرده بود. استیماچ گفت: «ما از عشق و قدردانی که دریافت کردیم متاثر شدیم.

پس از قطر که روز پنجشنبه افغانستان را 8 بر 1 شکست داد، هند در روزهای 21 و 26 مارس در خانه و خارج از خانه با افغانستان بازی خواهد کرد. آنها در 6 ژوئن میزبان کویت خواهند بود و پنج روز بعد لیگ گروه را مقابل قطر کامل می کنند. دو تیم برتر هر یک از 9 گروه دور دوم به دور سوم مقدماتی و فینال جام ملت های آسیا 2027 راه خواهند یافت. در دور سوم، تیم ها به طور مساوی در سه گروه شش تیمی تقسیم می شوند و دو تیم برتر هر کدام به جام جهانی آمریکا، کانادا و مکزیک راه خواهند یافت.

شش تیم دوم در دور چهارم به دو گروه سه تیمی تقسیم می شوند که برندگان گروه نیز به فینال 2026 راه پیدا می کنند. تیم‌هایی که در دور چهارم به مقام دوم می‌رسند، برای پایان دادن به چرخه مقدماتی آسیا در نوامبر 2025 با یکدیگر بازی خواهند کرد. برندگان در پلی آف بین کنفدراسیون‌ها برای جام جهانی بازی خواهند کرد که 48 تیم خواهد داشت و آسیا 8.5 جایگاه را در اختیار دارد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا