فوتبالورزشی

بازی های آسیایی: مربی گوا باید بدون بازیکنان اصلی رقابت کند | اخبار فوتبال


با توجه به اینکه تیم فوتبال مردان هند قرار است اولین بازی خود در بازی های آسیایی را در تاریخ 19 سپتامبر برگزار کند و دهمین فصل سوپرلیگ هند (ISL) قرار است از 21 سپتامبر آغاز شود، در مورد در دسترس بودن بازیکنان برای هر دو رقابت تردید وجود داشت. روز رسانه ای که در روز سه شنبه توسط ISL در بنگالورو برگزار شد.

بازیکنان هند در بازی فوتبال جام پادشاهی خود مقابل عراق در تایلند (PTI)

همه بازیکنان تیم جام پادشاهی قرار بود روز سه شنبه از تایلند به باشگاه های ISL خود بازگردند. تمام فدراسیون فوتبال هند (AIFF) از بازیکنانی که در آن تیم نیز برای بازی‌های آسیایی انتخاب شده‌اند می‌خواستند در چیانگ مای، تایلند بمانند، جایی که بازیکنان تیمی که در مسابقات مقدماتی زیر 23 سال آسیا در دالیان بازی می‌کردند، به آنها ملحق می‌شدند. چین (هند روز سه شنبه 0-3 مغلوب امارات شد تا با دو شکست در دو بازی به پایان برسد). بازیکنانی که در این بازی ها حضور نداشتند، قرار بود روز دوشنبه (11 سپتامبر) به تایلند بروند. این به معنای حداقل دو جلسه تمرین کامل قبل از ورود به دهکده بازی ها در 16 سپتامبر بود.

اما از آنجایی که باشگاه های ISL از آزادی بازیکنان خودداری کردند، زیرا بازی های آسیایی در پنجره فیفا نیست، بازیکنان چین نیز به هند باز خواهند گشت. روز سه‌شنبه، تنها چیزی که یک مقام فدراسیون بین‌المللی فوتبال می‌توانست بگوید این بود که یک تیم ۲۲ نفره برای بازی‌های آسیایی در تاریخ ۱۶ سپتامبر (۲۵ شهریور) سفر خواهند کرد.

این احتمال وجود دارد که اولین جلسه تمرینی برای تیم بازی ها در هانگژو باشد، دو روز قبل از بازی هند مقابل چین میزبان. هند در 21 سپتامبر با بنگلادش و سه روز بعد با میانمار بازی خواهند کرد. دو تیم برتر از هر یک از شش گروه و چهار تیم برتر به مرحله یک هشتم نهایی راه خواهند یافت.

دس باکینگهام، سرمربی مومبای سیتی اف سی، که تیمش همچنین اولین بازی خود را در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در 18 سپتامبر برگزار خواهد کرد، آن را “یک موقعیت منحصر به فرد” نامید و گفت که او امیدوار به راه حلی است که “برای همه بهترین است.”

“اگر به دو سال مربیگری ام تا کنون نگاه کنم… خارج از پنجره های فیفا، ما بازیکنان خود را برای نزدیک به 90 روز در اردوهای ملی آزاد کرده ایم. ما مجبور نیستیم این کار را انجام دهیم، و من می دانم که ما تنها باشگاهی نیستیم که این کار را انجام داده ایم، اما می دانیم که چقدر برای بازیکنان مهم است که نماینده کشورشان باشند. ما همچنین می دانیم که این برای تیم هند برای موفقیت چقدر مهم است.”

یکی از مسئولان یکی از باشگاه‌های ISL که تعهدات آسیایی دارد، گفت: «ما اصلاً تمایلی به اعزام بازیکنان خود به بازی‌های آسیایی نداریم. هیچ ارتباطی با ما وجود ندارد و این ما را در شرایط سختی قرار داده است.»

در حالی که باشگاه بنگالورو از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرد، مربی اف سی گوا، مانولو مارکز، بدون توجه به بازیکنانی که در اختیار داشت، بر روی یافتن راه حل تمرکز کرد.

مارکز گفت: “من در این مورد صحبت نمی کنم زیرا فکر نمی کنم این فرصت مناسبی برای انجام این کار باشد.” اما برای اینکه یک تیم خوب باشید، باید حتی زمانی که بازیکنان اصلی غایب هستند، عملکرد خوبی داشته باشید. همیشه محرومیت‌ها، مصدومیت‌ها و چیزهای دیگر وجود دارد، اما شما باید راهی برای ادامه رقابت پیدا کنید.”منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا