ارز دیجیتالاقتصادی

بانکدار سابق سرمایه گذاری دویچه بانک به دلیل کلاهبرداری رمزارز به 30 سال زندان محکوم شدیک کارگزار ثبت‌شده و بانکدار سابق سرمایه‌گذاری در غول مالی دویچه بانک به تقلب از سرمایه‌گذاران در یک صندوق رمزنگاری تقلبی اعتراف کرده است. به گفته وزارت دادگستری ایالات متحده، او با 30 سال زندان مواجه است و باید بیش از 1.5 میلیون دلار غرامت بپردازد.

بانکدار سابق سرمایه گذاری دویچه بانک به گناه خود اعتراف کرد

وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) روز سه‌شنبه اعلام کرد که راشاون راسل به «شرکت در طرحی برای کلاهبرداری از مشتریان R3 Crypto Fund»، یک صندوق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال تقلبی که او اداره می‌کرد، اعتراف کرده است. راسل، که قبلا یک بانکدار سرمایه گذاری و کارگزار ثبت شده در سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) بود، در ماه آوریل متهم شد.

دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه شرقی نیویورک توضیح داد:

زمانی که راسل محکوم شد، با 30 سال زندان مواجه می شود. راسل به عنوان بخشی از توافق نامه خود، ملزم به پرداخت غرامت بیش از 1.5 میلیون دلار خواهد بود.

برون پیس، دادستان ایالات متحده گفت: «راسل از علاقه سرمایه گذاران به بازارهای ارزهای دیجیتال استفاده کرد تا طرحی را برای کلاهبرداری از مشتریانی که به او اعتماد داشتند، انجام دهد.

در حالی که در اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا مشخص نشده است که راسل در کدام بانک سرمایه گذاری کار می کرده است، سوابق کارگزاری FINRA نشان می دهد که وی در دویچه بانک اوراق بهادار ثبت شده است. طبق پروفایل لینکدین وی، او در ژوئیه 2018 یک تحلیلگر بانکداری سرمایه گذاری دویچه بانک شد و در جولای 2020 به عنوان کاریار ارتقا یافت.

وزارت دادگستری توضیح داد که از نوامبر 2020 تا آگوست 2022، راسل درگیر طرحی برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران در صندوق رمزنگاری R3 خود بود و اضافه کرد که او به دروغ به سرمایه گذاران قول داده است که از وجوه آنها برای “سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی استفاده خواهد کرد که بازدهی بزرگ و گاهی تضمین شده دارند. ، برمی گردد.” با این حال، وزارت دادگستری توضیح داد:

در حقیقت، بسیاری از دارایی های سرمایه گذاران توسط راسل مورد سوء استفاده قرار گرفت و برای منافع شخصی خود، قمار و بازپرداخت سرمایه گذاران قبلی استفاده شد.

وزارت دادگستری گفت: “از طریق طرح راسل، حداقل 29 سرمایه گذار حداقل 1.5 میلیون دلار ضرر کردند.” وزارت دادگستری خاطرنشان کرد که راسل همچنین به دلیل نقش خود در یک طرح سرقت هویت جداگانه که در آن “به‌طور متقلبانه کارت‌های اعتباری و سایر دستگاه‌های دسترسی را به نام اشخاص ثالث به دست آورده است، گناهکار است.”

نظر شما در مورد این پرونده چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا