ارز دیجیتالاقتصادی

بانک‌های سرمایه‌گذاری مسیر نامشخصی را در پیش‌روی خود با آشکار شدن بحران خاورمیانه می‌بینندبانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری ایالات‌متحده خواستار احتیاط و انعطاف هستند، زیرا بحران ناشی از حمله غافلگیرانه حماس به اسرائیل در اوایل این ماه همچنان در حال تحول است. یادداشت‌های تحلیل‌گر JPMorgan و Morgan Stanley بینشی در مورد چگونگی تفسیر وال استریت رویدادها در زمین و تأثیرات بالقوه بر بازارهای جهانی ارائه می‌دهد.

توصیه تحلیلگر بازار مورگان استنلی در میان افزایش خطرات ژئوپلیتیکی

مایکل ززاس، رئیس جهانی تحقیقات درآمد ثابت مورگان استنلی، در یک مقاله اذعان کرد یادداشت به مشتریان در حالی که کارشناسان به طور گسترده در مورد اینکه آیا درگیری می تواند تشدید شود و کشورهای دیگر را درگیر کند، حدس و گمان می زند، “هیچ مسیر آشکاری از اینجا وجود ندارد.” او توصیه کرد که خود عدم اطمینان را بپذیریم تا شفافیت پیدا کند و بیان کرد که خطرات ژئوپلیتیکی در سطح جهانی افزایش یافته است زیرا دولت ها سیاست هایی را برای اجتناب از توانمندسازی رقبا اتخاذ می کنند.

ززاس گفت که حمله ستیزه جویان این عدم اطمینان را نشان می دهد و آن را تشدید می کند و این احتمال را افزایش می دهد که چندین کشور با نقش های اقتصادی عمده درگیر شوند. او تاکید کرد که مهار از طریق چندین مسیر ممکن است. ززاس سه پیامد قابل اعتماد بازار را از محیطی که در آن عدم اطمینان در حالی که دولت ها برای محافظت از منافع واکنش نشان می دهند، افزایش می یابد، تشریح کرد.

بانک‌های سرمایه‌گذاری مسیر نامشخصی را در پیش‌روی خود با آشکار شدن بحران خاورمیانه می‌بینند

این شامل افزایش هزینه‌های شرکتی مبتنی بر امنیت ملی به عنوان یک موضوع می‌شود و اعتبارات حاکمیتی خاورمیانه در بازارهای نوظهور ممکن است برای ریسک‌ها قیمت‌گذاری اشتباهی داشته باشد. در حالی که قیمت نفت ممکن است افزایش یابد، این استراتژیست گفت نباید تصور کرد که نرخ ها در واکنش بالاتر می روند. او نتیجه گرفت که شوک قیمتی ناشی از اختلالات عرضه نفت می تواند منابع مالی منطقه را حتی بدون اقدامات مستقیم علیه تولید تحت فشار قرار دهد.

محقق جی‌پی مورگان می‌گوید بازارها از نظر تاریخی بحران‌های ژئوپلیتیکی را با تأثیرات بلندمدت «محدود» پشت سر می‌گذارند.

مدیسون فالر، استراتژیست سرمایه گذاری جهانی جی پی مورگان، به طور مشابه توصیه می شود مشاهده تشدید بالقوه و تأثیرات بر منابع طبیعی به عنوان واضح ترین پیوند بازار. او گفت که هیچ یک از طرفین نقش بزرگی در تولید نفت ندارند و تاکنون تعادل عرضه/تقاضا حرکت قیمت ها را کاهش داده است. اما فالر خاطرنشان کرد که اگر مسیرهای اصلی مانند تنگه هرمز تحت تأثیر قرار گیرند، تحمل اختلال متوسط ​​امروز می تواند تغییر کند.

بانک‌های سرمایه‌گذاری مسیر نامشخصی را در پیش‌روی خود با آشکار شدن بحران خاورمیانه می‌بینند

فالر اشاره کرد که بازارها قبلاً بحران های ژئوپلیتیکی را تحمل کرده اند و تأثیرات بلندمدت از نظر تاریخی محدود است. او پیشنهاد کرد که بر روی عوامل اساسی مانند تورم، نرخ ها، تلاش های مالی و قدرت شرکت تمرکز شود. فالر همراه با ارزش گذاری های معقول، فرصت را در سهام و بازدهی بالا می بیند که جبران عدم قطعیت را فراهم می کند. توصیه کلی او این بود که بر اساس اهداف سرمایه گذاری شود، زیرا پرتفوی های متنوع از طریق چالش های بی شماری نتیجه داده اند.

در بحبوحه تشدید تنش ها در خاورمیانه در هفته گذشته، هم بازارهای سهام و هم ارزهای دیجیتال با رکود مواجه شدند، در حالی که فلزات گرانبها، به ویژه طلا و نقره، اوج گرفت. طلا در روز جمعه به 3 درصد صعود کرد و نقره در برابر دلار آمریکا بیش از 4 درصد صعود کرد. با افزایش قیمت اوراق قرضه، بازدهی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده کاهش یافت. علاوه بر این، روغن ثبت شده قابل توجه ترین افزایش هفتگی آن از سال 2023 تاکنون. ضمنا سهام شرکت های دفاعی از جمله L3Harris Technologies، لاکهید مارتین، و نورثروپ گرومن، افزایش شدید ارزش را در طول هفته تجربه کرد.

نظر شما در مورد نظرات تحلیلگران بازار درباره درگیری در خاورمیانه و تاثیر آن بر بازارهای جهانی چیست؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا