ارز دیجیتالاقتصادی

بانک مرکزی آفریقای جنوبی اکنون ارز دیجیتال را به عنوان یک دارایی مالی در نظر می گیرد – اخبار بازارهای نوظهور بیت کوین

معاون بانک مرکزی آفریقای جنوبی (SARB) اخیراً گفت که این موسسه موضع خود را در مورد ارز دیجیتال تغییر داده است و اکنون آن را یک دارایی مالی می داند که باید به این ترتیب تنظیم شود. SARB انتظار دارد تا پایان سال 2023 یک چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال ایجاد کند.

یک اکوسیستم رمزنگاری امن تر

معاون فرماندار SARB، Kuben Naidoo، اخیراً گفت که این موسسه در موضع خود در مورد ارزهای رمزنگاری شده تجدید نظر کرده است و اکنون به دنبال معرفی چارچوبی است که بر تراکنش‌های مرتبط با رمزنگاری نظارت دارد. نایدو، یکی از اعضای کمیته سیاست پولی SARB، گفت که چنین چارچوبی باعث ایجاد یک اکوسیستم رمزنگاری امن تر می شود.

همانطور که در یکی توضیح داده شد گزارشهنگامی که چنین رژیم نظارتی مؤثر واقع شود، سرمایه گذاران کریپتو آفریقای جنوبی – که به کلاهبرداری های رمزنگاری عادت کرده اند – توسط قانون محافظت می شوند. SARB قصد دارد تا 12 تا 18 ماه دیگر چنین رژیم نظارتی را اعمال کند.

در همین حال، نایدو، که صحبت کرد در یک وبیناری که توسط PSG Konsult برگزار شد، در این گزارش نقل شده است که یکی از دلایل کلیدی تغییر نظر بانک مرکزی را برجسته می کند. او گفت:

دیدگاه ما تغییر کرده است و اکنون به آن توجه می کنیم [cryptocurrency] به عنوان یک دارایی مالی و امیدواریم بتوانیم آن را به عنوان یک دارایی مالی تنظیم کنیم. پول زیادی وارد شده است و نیاز به تنظیم آن و وارد کردن آن به جریان اصلی وجود دارد.

صرافی های کریپتو با قوانین کنترل صرافی مطابقت دارند

معاون رئیس کل بانک مرکزی اما تاکید کرد که قصد بانک مرکزی انتخاب برندگان یا بازندگان نیست، بلکه اطمینان از اینکه سرمایه گذاران از هشدار بهداشتی و حمایت از سرمایه گذاران برخوردار باشند، است. نایدو ادعا کرد که استفاده از رمزارز در پولشویی و سایر فعالیت‌های غیرقانونی منبع نگرانی است که باید برطرف شود، بنابراین نظر SARB تغییر کرد.

در مورد مبادلات رمزنگاری، Naidoo گفت:[They] باید از قوانین کنترل مبادله مانند قوانین مبارزه با پولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم پیروی کند. آنها همچنین باید قوانین قراردادهای مبادله ای را رعایت کنند، به همان ترتیبی که افرادی که با هر ارزی معامله می کنند و معاملات فرامرزی انجام می دهند، مشمول آن قوانین می شوند.

وقتی از نایدو پرسیده شد که آیا بانک مرکزی برای اتخاذ این تصمیم در مورد ارزهای دیجیتال خیلی طول کشیده است، نایدو اصرار داشت که موسسه او همان رویکردی را اتخاذ می کند که همتایان خود در استرالیا، سنگاپور و بریتانیا در پیش گرفته است.

ما آنها را از نزدیک تماشا می کنیم و من فکر نمی کنم که در ارز مجازی از منحنی عقب هستیم. بیشتر بانک‌های مرکزی بر دو چیز متمرکز هستند: تنظیم محیط گسترده ارزهای دیجیتال، و دوم، یادگیری از آن برای اینکه ببینند چگونه می‌تواند برخی از این درس‌ها را در بر بگیرد.

ایمیل خود را اینجا ثبت کنید تا به‌روزرسانی هفتگی اخبار آفریقا را به صندوق ورودی خود دریافت کنید:

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

بانک مرکزی آفریقای جنوبی اکنون ارز دیجیتال را به عنوان یک دارایی مالی در نظر می گیرد - اخبار بازارهای نوظهور بیت کوین

ترنس زیموارا

ترنس زیموارا روزنامه نگار، نویسنده و نویسنده برنده جایزه زیمبابوه است. او به طور گسترده در مورد مشکلات اقتصادی برخی از کشورهای آفریقایی و همچنین اینکه چگونه ارزهای دیجیتال می توانند راه فراری را برای آفریقایی ها فراهم کنند، نوشته است.


اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر یک از محتوا، کالاها یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا