ارز دیجیتالاقتصادی

بانک مرکزی جامائیکا می گوید “با موفقیت آزمایشی CBDC” را تکمیل کرده است – فین تک بیت کوین نیوز

در بیانیه این بانک آمده است که بانک مرکزی جامائیکا آزمایش آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود را با موفقیت به پایان رساند. با این حال بیانیه نشان می دهد که تنها یک ارائه دهنده خدمات پرداخت در آزمایشی شرکت داشته است.

فقط یک ارائه دهنده پرداخت در آزمایشی شرکت کرد

بانک جامائیکا (BOJ) اخیرا فاش کرد که آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) را با موفقیت به پایان رسانده است. ادعای BOJ پس از تکمیل یک آزمایش آزمایشی هشت ماهه است که در می 2021 آغاز شد.

با این حال، در یک بیانیه BOJ که در آخرین روز سال 2021 منتشر شد، فاش کرد که تنها یک موسسه در آزمایشی شرکت کرده است. بیانیه توضیح می دهد:

دامنه آزمایشی CBDC محدود به ارائه دهندگان کیف پول بود که آمادگی خود را برای مشارکت در بازه زمانی برنامه ریزی شده اعلام کردند. بانک ملی تجارت [NCB] بر اساس میزان تجربه آنها در Sandbox، با BOJ همراه شدند تا طیف خدماتی را که با استفاده از راه حل CBDC ارائه می شود، آزمایش کنند.

این بیانیه همچنین توضیح می‌دهد که موفقیت پروژه آزمایشی «به این بستگی دارد که آیا یک CBDC به همراه راه‌حل فناوری همراه می‌تواند با موفقیت در جامائیکا اجرا شود یا خیر».

ارزش 230 میلیون دلار CBDCها ساخته شده است

این بیانیه نشان می دهد که سه فعالیت در مرحله آزمایشی تکمیل شده است. اولین مورد از این فعالیت ها، استخراج 230 میلیون دلار CBDC بود که «برای موسسات سپرده پذیر و ارائه دهندگان خدمات پرداخت مجاز صادر می شد». یک روز پس از ضرب کردن ارز دیجیتال در 9 آگوست 2021، BOJ اقدام به انتشار یک میلیون دلار CBDC کرد که بین کارکنان بانک توزیع شد.

سپس، در 29 اکتبر 2021، حدود 5 میلیون دلار CBDC برای NCB صادر شد و این اولین صدور یک CBDC برای یک موسسه سپرده پذیر در جامائیکا بود. پس از دریافت ارز دیجیتال، NCB سپس “با موفقیت 57 مشتری شامل 4 تاجر کوچک و 53 مصرف کننده را وارد کرد.”

به نوبه خود، 57 مشتری به انجام تراکنش‌های شخص به فرد، وجه نقد و پرداخت از طریق «37 حساب و تراکنش‌های تکمیل شده با تجار کوچک (جواهرات صنایع دستی محلی، طراحان کفش و بوتیک‌های مد و پوشاک) از طریق یک بانک مرکزی ملی پرداختند. رویداد تحت حمایت، “بازار روی چمن” که در دسامبر 2021 برگزار شد.

این بیانیه در عین حال نشان می دهد که عرضه ملی CBDC اکنون قرار است در سه ماهه اول سال 2022 آغاز شود. در این دوره، NCB – که تنها ارائه دهنده خدمات پرداخت مجاز است که در مرحله آزمایشی شرکت کرده است – “به کار خود ادامه خواهد داد. مشتریان فعلی و مشتریان جدید.» در همان زمان، دو ارائه‌دهنده کیف پول دیگر «می‌توانند CBDC را از BOJ سفارش داده و بین مشتریان خود توزیع کنند».

این بیانیه افزوده است که آزمایش‌هایی برای تعیین قابلیت همکاری تراکنش‌ها بین مشتریان ارائه‌دهندگان مختلف کیف پول شرکت‌کننده نیز در این دوره انجام خواهد شد.

نظر شما در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر به ما بگویید.

بانک مرکزی جامائیکا می گوید "با موفقیت آزمایشی CBDC" را تکمیل کرده است - فین تک بیت کوین نیوز

ترنس زیموارا

ترنس زیموارا روزنامه‌نگار، نویسنده و نویسنده برنده جایزه زیمبابوه است. او در مورد مشکلات اقتصادی برخی از کشورهای آفریقایی و همچنین اینکه چگونه ارزهای دیجیتال می توانند راه فراری را برای آفریقایی ها فراهم کنند، مطالب زیادی نوشته است.


اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی دهد. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا