ارز دیجیتالاقتصادی

بانک مرکزی نیجریه به بانک مرکزی نیجریه گفته است که شناور نایرا را در نظر بگیرد، افزایش اخیر نرخ بهره به شدت کاهش یافته است – اخبار بیت کوین

الحاجی امینو گوادابه، رهبر اتحادیه نیجریه اپراتورهای صرافی گفت: بانک مرکزی نیجریه باید سیستم نرخ ارز ثابت را متوقف کند و اجازه دهد که نایرا آزادانه در برابر ارزهای اصلی شناور شود. رهبر همچنین از تعدیل اخیر نرخ بهره بانک مرکزی به 13 درصد انتقاد کرد که به گفته وی می تواند تأثیر منفی بر اقتصاد ضعیف نیجریه داشته باشد.

به بانک مرکزی گفته شد برای نجات نایرا مداخله کند

الحاجی امینو گوادابه، رهبر اتحادیه اپراتورهای صرافی نیجریه، از مقامات پولی این کشور خواسته است تا اجازه دهند ارز محلی آزادانه در برابر دلار آمریکا شناور شود. به گفته گوادبه، انجام این کار به جلوگیری از کاهش بیشتر ارزش نایرا کمک می کند.

گوادبه نیز در مصاحبه با خبرگزاری نیجریه نقل شده است توصیه به بانک مرکزی نیجریه (CBN) برای مداخله در بازارهای ارز خارجی. وی گفته است:

CBN باید به طور همزمان مداخله دلاری در مقیاس بزرگ را در بازار آزاد انجام دهد که می تواند اعتماد به نایرا را القا کند و دم فعلی را مات کند. هنگامی که یک حرکت مثبت قابل توجه وجود داشته باشد، بازار واکنش نشان خواهد داد و به احتمال زیاد، فروش وحشتناک بهمنی را برانگیخته و نایرا را بیشتر خواهد کرد.

گواداب همچنین گفته است که CBN همچنان می تواند از طریق خرید دلار در بازار آزاد سود به دست آورد.

اظهارات گوادبه، که اعضای سازمانش قبلا متهم به دامن زدن به سقوط آزاد نایرا در بازارهای موازی فارکس شده بودند، به دنبال گزارش‌های اخیر از سقوط نایرا و درخواست متعاقب CBN از نیجریه‌ها برای توقف استفاده از دلار برای اهداف سوداگرانه بود. با آخرین سقوط، نرخ مبادله بازار موازی نایرا که کمی بیش از 700 N برای هر دلار در برابر نرخ رسمی مبادله N424 است، نشان می‌دهد که ارز ممکن است نزدیک به 70 درصد بیش از حد ارزش گذاری شود.

نقد کردن حواله به دلار بر نایرا فشار وارد می کند

در همین حال، گزارش خبرگزاری نیجریه همچنین به نقل از گوادابه تصمیم CBN برای تنظیم نرخ سیاست پولی (MPR) به 13 درصد در سال را زیر سوال برد. به گفته گوادبه، این تعدیل احتمالاً تأثیر منفی بر اقتصاد ضعیف نیجریه خواهد داشت.

«افزایش قراردادهای MPR طرف عرضه را منعقد می کند، نسخه اشتباهی است. بیایید از آمریکایی هایی کپی نکنیم که تورم را با نرخ های فدرال رزرو برای مهار عرضه پول هدف قرار می دهند. عوامل تولید آنها به طور کامل بسیج شده است، ما کمتر از 20 درصد است و نیاز به تحریک طرف عرضه دارد.»

گوادبه به جای افزایش نرخ، توصیه کرد که نرخ را به 5 درصد کاهش دهد که به گفته او «مناسب تر به نظر می رسد».

در رابطه با تصمیم CBN مبنی بر اینکه به گیرندگان حواله‌ها اجازه می‌دهد به دلار پول نقد کنند، گوادابه ادعا کرد که این «جایگزینی ارز را تقویت می‌کند». این سیاست بانک مرکزی علاوه بر اعمال فشار بیشتر بر نرخ ارز و تورم، «برخلاف حساب‌های خانگی پشتوانه قانونی ندارد، بنابراین غیرقانونی است».

گوادبه همچنین ادعا کرد که راه حل مشکلات ارزی نیجریه “باید روانی نیز باشد” زیرا “خرید وحشتناک کنونی بیشتر توسط روانشناسی و کمتر توسط بنیادهای اقتصادی انجام می شود.”

ایمیل خود را اینجا ثبت کنید تا به‌روزرسانی هفتگی اخبار آفریقا را به صندوق ورودی خود دریافت کنید:

افکار خود را در مورد این داستان چیست؟ نظر خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.

بانک مرکزی نیجریه به بانک مرکزی نیجریه گفته است که شناور نایرا را در نظر بگیرد، افزایش اخیر نرخ بهره به شدت کاهش یافته است - اخبار بیت کوین

ترنس زیموارا

ترنس زیموارا روزنامه نگار، نویسنده و نویسنده برنده جایزه زیمبابوه است. او به طور گسترده در مورد مشکلات اقتصادی برخی از کشورهای آفریقایی و همچنین اینکه چگونه ارزهای دیجیتال می توانند راه فراری را برای آفریقایی ها فراهم کنند، نوشته است.


اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر یک از محتوا، کالاها یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا