فوتبالورزشی

بایرن مونیخ با شکست دورتموند برای دهمین قهرمانی متوالی لیگ قهرمانان اخبار فوتبال

بایرن مونیخ روز شنبه 3-1 بروسیا دورتموند را شکست داد تا دهمین قهرمانی متوالی خود در بوندسلیگا را در حضور تماشاگران خانگی فروخته شده و در سه بازی باقی مانده به دست آورد.

گل های نیمه اول سرژ گنابری و روبرت لواندوفسکی میزبان را 2-0 جلو انداخت تا اینکه امره جان با ضربه پنالتی دقیقه 52 بازی را کاهش داد. جمال موسیالا هفت دقیقه مانده به پایان گل سوم بایرن را به ثمر رساند

بایرن با 12 امتیاز اختلاف نسبت به دورتموند رده دومی، اکنون 31 قهرمانی بوندسلیگا از زمان معرفی لیگ برتر در سال 1963 و 32 قهرمانی در لیگ آلمان را به دست آورده است، در حالی که توماس مولر اولین بازیکنی است که 11 عنوان قهرمانی لیگ را به دست آورده است.

مولر گفت: “فقط برای این لحظات… این بهترین است.” ما واقعاً می‌خواستیم آن را در اینجا ببریم. در روزهای گذشته ناامیدی زیادی وجود داشت و می‌توانستیم آن را امروز بازی کنیم.»

بایرن ناامید بود که در بازی بزرگ لیگ در مقابل تماشاگران خانگی 75000 نفری قهرمانی را به ثمر برساند – تنها نقره فصل خود – در اوایل این ماه برای جبران خروج شوک آور خود از ویارئال در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا.

مولر در مورد سلطه داخلی بایرن گفت: «این خسته کننده نیست. “این فوق العاده است. هر چه بیشتر برنده شوید، هر سال حریص تر می شوید.”

آنها اولین شانس خود را از طریق گنابری گرفتند، که با یک لمس توپ را در لبه محوطه جریمه کنترل کرد و با یک ضربه والی شدید از دروازه بان ماروین هیتز عبور کرد و در همان نقطه یخ زده باقی ماند.

خبر پیشنهادی:   جام ملت‌های آسیا: سه قهرمان لیگ با «مورد علاقه‌ها» می‌جنگند ATKMB | اخبار فوتبال

گنابری در نیم ساعت دوباره توپ را وارد دروازه کرد اما تلاش او در آفساید اعلام شد. لواندوفسکی گلزن برتر لیگ در 34 بهتر عمل کرد، زمانی که گنابری مالکیت توپ را به دست آورد و مولر به لهستانی که برای سی و سومین گل لیگش از پاهای هیتز وارد شد، تغذیه کرد.

لواندوفسکی که آینده اش در باشگاه با تمدید قراردادی که هنوز نهایی نشده است، در هاله ای از ابهام قرار دارد، در مسیر تبدیل شدن به بهترین گلزن بوندسلیگا برای هفتمین بار و پنجمین بار متوالی است.

دورتموند در آغاز نیمه دوم با ضربه پنالتی مارکو رویس توسط جاشوا کیمیچ و کان آن را به گل تبدیل کرد. تیم میهمان فشار را ادامه داد اما علیرغم تلاش های رویس و ارلینگ هالند نتوانست دوباره به گل برسد.

در عوض، این بایرن بود که از طریق موسیالای تعویضی گلزنی کرد تا از قهرمانی مطمئن شود، زیرا شامپاین برای سران باشگاه بایرن روی صندلی‌های جعبه بیرون آمد و یولیان ناگلزمن، مربی، اولین قهرمانی خود را در لیگ جشن گرفت.

دورتموند با 63 امتیاز و بایرلورکوزن رده سوم با 55 امتیاز.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا