ارز دیجیتالاقتصادی

بایننس به‌دلیل ازدحام شبکه، برداشت‌های LUNA و UST را موقتاً متوقف می‌کند

از آنجایی که جامعه کریپتو همچنان تلاش می‌کند تا شکست تداوم پی‌گنگ‌زدایی Terra را در رابطه با ارائه ارز دیجیتال (UST) رمزگشایی کند، صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال Binance در روز سه‌شنبه به طور موقت برداشت‌های LUNA و UST را به حالت تعلیق درآورد.

ارزش بازار UST، عرضه استیبل کوین Terra، اخیراً به زیر قیمت مورد انتظار 1.00 دلار سقوط کرد زیرا قیمت LUNA شاهد کاهش شدید به دلیل فروش عمده بود. در همان زمان، جفت معاملاتی BTC/UST در بایننس به بالاترین رقم بیش از 42000 دلار رسید، در حالی که طبق گزارش کوین تلگراف، سایر بازارهای دلار بیت کوین برای حفظ 30000 دلار تلاش کردند.

به عنوان اقدامی واکنشی در برابر عدم قطعیت مداوم در اکوسیستم Terra، بایننس تمام برداشت‌های توکن‌های LUNA و UST را به مدت شش ساعت (بین نیمه‌شب تا ساعت 6:00 صبح به وقت شرق شرقی) به حالت تعلیق درآورد و دلیل آن حجم بالای تراکنش‌های برداشت معلق بود.

به گفته بایننس، حجم بالای تراکنش های معلق UST به دلیل کندی و ازدحام شبکه است. بایننس ضمن اذعان به ناراحتی احتمالی برای سرمایه گذاران خود اظهار داشت:

زمانی که شبکه را پایدار بدانیم و حجم برداشت‌های معلق کاهش یابد، بایننس برداشت‌های این توکن‌ها را دوباره باز می‌کند. در اطلاعیه بعدی به کاربران اطلاع نخواهیم داد.»

با این حال، توییتر کریپتو با زیر سوال بردن ارزش‌های ذاتی تمرکززدایی که جامعه کریپتو به آن اشاره می‌کند، به اعلامیه بایننس واکنش نشان داد – و این حرکت را با رویکرد متمرکزی که معمولاً توسط امور مالی سنتی انجام می‌شود، مقایسه کرد.

از آنجایی که کاربران در سراسر جهان از برداشت وجوه خود منع می‌شوند، جامعه این عبارت را تکرار کرد: «نه کلیدهای شما، نه سکه‌های شما» و تعلیق وجوه بایننس را به عنوان یکی از معایب اصلی یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال برجسته کردند.

خبر پیشنهادی:   مدیر مهندسی Bitcoin.com به سؤالات آیه در AMA پاسخ می دهد - اخبار بیت کوین تبلیغ شده

از سوی دیگر، برخی از اعضای جامعه با بیان اینکه Changpeng “CZ” Zhao، مدیرعامل بایننس به بسیاری از سرمایه گذاران کمک کرد تا با فروش یک استیبل کوین به قیمت 0.70 دلار، از این حرکت حمایت کردند.

در حالی که Terra به یافتن راه حل دائمی برای کاهش ارزش UST ادامه می دهد، بسیاری از کارآفرینان رمزارز از جمله Sandeep Nailwal بنیانگذار Polygon از بنیانگذار و مدیر عامل Terraform Labs، Do Kwon حمایت کردند.

مربوط: UST Terra با تغییر BUSD به سومین استیبل کوین بزرگ تبدیل می شود

در 18 آوریل، UST بایننس USD (BUSD) را تغییر داد تا پس از تتر (USDT) و USD Coin (USDC) بر اساس ارزش بازار، به سومین استیبل کوین بزرگ در بازار تبدیل شود.

گزارش Cointelegraph بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده از CoinGecko نشان داد که ارزش کل بازار UST در 30 روز گذشته 15 درصد افزایش یافته و به حدود 17.5 میلیارد دلار رسیده است که کمی بالاتر از ارزش بازار BUSD 17.46 میلیارد دلاری است.

منبع: CoinGecko

با این حال، آشفتگی اخیر در سراسر اکوسیستم Terra باعث شده است که BUSD موقعیت خود را به عنوان نهمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار به دست آورد. در زمان نگارش این مقاله، UST با حدود 16.5 میلیارد دلار ارزش بازار، جایگاه دهم را در لیست حفظ کرده است.

خبر پیشنهادی:   Crypto Bears بیت کوین را زیر 30000 دلار نگه می دارند – به روز رسانی بازار بیت کوین نیوز