کار آفرینی و استارتاپ

با جمع آوری 7 میلیون دلار، Keyo یک شبکه تأیید بیومتریک کف دست راه اندازی کرد • TechCrunch

شاید شما شنیده باشید کلید. شاید دور اولیه مطبوعات این شرکت را در سال 2017 دیدید – تقریباً دو سال پس از تأسیس آن. یا شاید شما آن را در سال 2020 مشاهده کردید که موجی از اخبار را در مورد فناوری اسکنر دستی آمازون دریافت کرده بود. ممکن است از خود پرسیده باشید که در این مدت دقیقاً چه اتفاقی برای شرکت افتاده است.

جکسون کلاین، یکی از بنیانگذاران/مدیرعامل، اذعان می کند: «من فکر می کنم در ابتدا کمی ساده لوح بودیم تا پیچیدگی واقعی این تعهد را دست کم بگیریم. «در ایجاد یک راه حل هویت در مقیاس جهانی چیزهای زیادی دخیل است. ما چندین سال است که در حالت مهندسی عمیق هستیم. ما پنج سال گذشته و میلیون ها دلار برای ساختن چیزی که واقعاً به عنوان اولین اکوسیستم هویت بیومتریک در مقیاس جهانی می دانیم، هزینه کرده ایم.

این یک مورد منحصر به فرد نیست، از این نظر. و ممکن است به این معنی باشد که سازمان شما در مسیر درستی قرار دارد، اگر اعضای مطبوعات مایل به بحث در مورد فناوری های شما در چنین مراحل اولیه باشند. اما نوعی از فناوری که Keyo روی آن کار کرده است، از آن دسته مواردی است که با توجه به امنیت، حریم خصوصی و پیامدهای مالی بیومتریک آن، باید دقیقاً درست انجام شود.

اعتبار تصویر: کلید

کلاین می افزاید: «آن پوشش اولیه مطبوعاتی این بود که ما پیش از موعد گفتیم «هی، ببین چه کار می کنیم». “این در مورد آنچه ما واقعاً انجام می‌دادیم و دلایلی که هیچ شرکت دیگری برای این فضا رقابت نمی‌کردند و اینکه چقدر مسیر طولانی و سخت در حال پیشروی بود، حل شد. سپس از آن عقب نشینی کردیم و گفتیم، “خوب، ما چیزهای زیادی برای ساختن داریم و باید این را در دنیای واقعی مستقر کنیم، با مشتریان واقعی کار کنیم، با کاربران واقعی کار کنیم و مطمئن شویم که این کار را به درستی انجام می دهیم.”

این هفته، شرکت چیزی برای نشان دادن آن کار دارد. شبکه Keyo که توسط بودجه اولیه 7 میلیون دلاری تأمین می‌شود، قبلاً در مرحله بتا قرار داشت. این ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار است که برای ارائه اسکن کف دست به طیف گسترده ای از بازارها و خدمات مختلف طراحی شده است. امروز سخت‌افزار اسکنر دستی Keyo Wave، اپلیکیشن موبایل Keyo، برنامه شریک شخص ثالث و Keyo Identify Cloud را معرفی می‌کند که «به کاربران این امکان را می‌دهد تا بر اساس اسکن ساده دست خود در هر کسب‌وکاری که در آن شرکت می‌کنند، به‌صورت فوری و خصوصی خود را شناسایی کنند. شبکه Keyo.”

تیم Keyo همچنان کوچک است و 33 کارمند از راه دور دارد، اگرچه کلاین می گوید که شرکت حدود یک کارمند در هفته استخدام می کند. رشد بزرگی نیست، اگرچه او با چشمک اشاره می‌کند که حداقل این استارت‌آپ روند بی‌رحمانه فعلی در سرزمین استارت‌آپ‌ها را کنار می‌زند.

با جمع آوری 7 میلیون دلار، Keyo یک شبکه تأیید بیومتریک کف دست راه اندازی کرد • TechCrunch

اعتبار تصویر: کلید

یکی از چیزهایی که ما در آن واقعاً خوب شده ایم، استقرار زنجیره تأمین مقیاس پذیر است. ما اخیراً 15000 دستگاه را مستقر کرده‌ایم و زنجیره تامین خود را به صورت داخلی مدیریت می‌کنیم. حتی قبل از همه‌گیری، ما در حال ساختن زنجیره تامین خود در آمریکای شمالی بوده‌ایم – عمدتاً در ایالات متحده ما دانش و قابلیت‌های سازمانی زیادی را پیرامون عملیات و گسترش زنجیره‌های تامین ایجاد کرده‌ایم. ما واقعاً در فضای سخت‌افزاری منحصربه‌فرد هستیم – یا بخشی از یک گروه بسیار کوچک – که دستگاه‌های خود را طراحی و می‌سازند، که کاملاً توزیع شده است.

ایده جایگزینی روش‌های پرداخت سنتی مانند کارت‌ها – یا حتی تلفن‌ها – با اسکن دستی همچنان سهم خود را از منتقدان به خود جلب می‌کند. این تنها زمانی افزایش می‌یابد که شرکت‌های بزرگی مانند آمازون چنین فناوری‌هایی را به کار می‌گیرند، اما شکی وجود ندارد که این علاقه وجود دارد، حداقل با شرکت‌هایی که به چنین تغییراتی دامن می‌زنند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا