ارز دیجیتالاقتصادی

با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 21 هزار دلار، نهنگ های بیت کوین همچنان در خواب زمستانی هستند

بیت کوین (BTC) برای اولین بار طی چند روز در 15 جولای به 21000 دلار رسید زیرا بازارها از چیزی که یکی از معامله گران آن را “آرامش تابستانی” می نامید لذت برد.

نمودار شمع 1 ساعته BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

با افزایش 11 درصدی قیمت بیت کوین، آلت کوین افزایش یافت

داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که بیت کوین/دلار یک شبه بالاتر رفته است تا فقط روی علامت 21000 دلاری بیت استمپ در روز ضربه بزند.

پس از زیان های اولیه در پشت بالاترین رقم های چهل ساله برای شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ایالات متحده، تغییر محسوسی ایجاد شد. در مقایسه با پایین ترین سطح 13 جولای، BTC/USD 11 درصد افزایش یافت.

«زمان امداد تابستانی»، میشائل ون دی پوپ، مشارکت‌کننده کوین‌تلگراف خلاصه شده است.

معامله‌گر محبوب کریپتو تونی نیز در خوش‌بینی نسبتاً کوتاهی در بازه‌های زمانی کوتاه، چشم انتظار حرکت به سوی ۲۱۷۰۰ دلار برای کسب سود بود.

او می‌گوید: «اگر ما این را دریافت کنیم، آن‌گاه Alts می‌تواند به لذت بردن از یک رالی خوب پمپ و امداد ادامه دهد اضافه در یک توییت دیگر

بسیاری از آلت‌کوین‌های بزرگ به‌خوبی به افزایش قیمت بیت‌کوین واکنش نشان داده‌اند و اتر (ETH) بازگشتی قابل‌توجه به دست آورد تا بیش از ۱۲ درصد سود روزانه را محدود کند.

سایر ارزهای دیجیتال در ده ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار نیز عملکرد خوبی داشتند، با این وجود تنها Solana (SOL) توانسته است ETH را در 24 ساعت گذشته شکست دهد.

بنابراین ETH/USD موفق شد از بازدهی کمتر از سطح قابل توجه روانشناختی 1000 دلار جلوگیری کند.

با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 21 هزار دلار، نهنگ های بیت کوین همچنان در خواب زمستانی هستند
نمودار شمع 1 ساعته ETH/USD (Binance). منبع: TradingView

نهنگ ها “در انتظار لحظه ای برای بیدار شدن”

در همین حال، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که بزرگترین دارندگان بیت‌کوین تمایلی به اقدام با قیمت‌های فعلی ندارند.

مرتبط: با تأیید حمایت از BTC خریداری شده توسط نهنگ، قیمت بیت کوین به 20 هزار دلار افزایش یافت

کائو اولیویرا، تحلیلگر BlockTrends در یک تاپیک توییتر در 14 ژوئیه برجسته شده است چیزی که او به عنوان “خواب زمستانی” در میان کیف پول نهنگ ها ادامه دارد.

او مشاهده کرد: “نهنگ ها در خواب زمستانی هستند و منتظر لحظه مناسب برای بیدار شدن هستند.”

«حرکات نهادی یا معمولاً «فعالیت نهنگ» نامیده می‌شود را می‌توان بر اساس حجم تراکنش‌های جابه‌جا شده در یک دوره زمانی کوتاه، هر دو به BTC و USD، ردیابی کرد.

نمودار همراه فقدان مشخصی از تراکنش‌های با حجم بالا در شبکه را در ماه‌های اخیر نشان می‌دهد که تنها انفجار Terra LUNA باعث شکست موقت روند شد.

اولیویرا افزود: «در اینجا ما دید واضحی از فعالیت کم نهادی داریم که تقریباً بعد از ماه مه وجود نداشت و برای مدت کوتاهی در طول سقوط LUNA بیدار شد اما به خواب زمستانی بازگشت.

با نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 21 هزار دلار، نهنگ های بیت کوین همچنان در خواب زمستانی هستند
نمودار باندهای ارزش خروجی مصرف شده بیت کوین. منبع: Caue Oliveira/ توییتر

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.