دانش و فناوریموبایل و تبلت

با 25 سالگی گوگل در اینجا 8 ویژگی ضروری و یک آتش سوزی بزرگ در زباله دانی وجود دارد


گوگل در 4 سپتامبر 1998 در منلو پارک در کالیفرنیا تاسیس شد، به این معنی که امروز این شرکت 25 ساله می شود. جشن های زیادی در این راه وجود داشته است و هیچ کمبودی برای گوگل وجود ندارد. این شرکت در زندگی بسیاری از مردم بسیار مهم است و روزانه برای تعدادی از محصولات اصلی استفاده می شود.

برای جشن گرفتن، در اینجا خلاصه ای از محصولات Google است که باید در زندگی شما باشند یا خواهند بود – و همچنین اشاره ای به محصولاتی که کاملاً موفق نشده اند.

گوگل

بیایید با چیزی آسان شروع کنیم. جستجوی گوگل بسیار بزرگ و همه جانبه است و همچنین از آنجا شروع شد. جستجوی گوگل به سرعت توانایی خود را بر سایر موتورهای جستجو نشان داد و قادر به ارائه نتایجی بود که مردم به دنبال آن بودند. این بخش بزرگی از زندگی آنلاین روزانه است که گوگل در سال 2006 آن را به فرهنگ لغت انگلیسی Merriam-Webster و Oxford English وارد کرد. نوشتن یک پست وبلاگ در مورد آن. و بله، مجبور شدم آن را در گوگل جستجو کنم.

8 دستیار گوگل

تصویر حالت محیطی دستیار Google 1

در حالی که جستجو اطلاعات را جمع‌آوری و ارائه می‌کند، دستیار Google ما را از صفحه و مسیر جدیدی می‌برد. دستیار Google به دلیل کنترل صوتی به شهرت رسید و در سال 2016 راه اندازی شد. این دستیار در تلفن های اندرویدی و ساعت ها و سایر محصولات Google در دسترس است. اما Assistant نقش بسیار مهم تری ایفا می کند و به تسلط بر یادگیری ماشین گوگل متصل می شود. دستیار گوگل به طور فزاینده ای قابل توجه است و به نظر من بهترین دستیار صوتی (در کنار الکسا، سیری و بیکسبی) است. این دسترسی به داده ها و کیفیت تفسیر است که Google Assistant را بسیار خوب می کند.

7 کروم

برنامه های گوگل کروم به لطف تصویر 1 عملکرد ویندوز بومی معنادارتر می شوند

جنگ مرورگرها هنوز در جریان است، اما اولین کاری که من روی هر محصولی که بررسی می‌کنم انجام می‌دهم این است که Chrome را به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود قرار دهم. جذابیت اولیه کروم این بود که در زمان راه اندازی در سال 2008 بسیار سبک تر و سریعتر از سایر مرورگرها بود. پیوند دادن به حساب Google شما به عنوان دروازه ای به سایر خدمات اکنون فقط یک امتیاز است، در حالی که کروم دارای شاخه هایی در Chromium (نرم افزار اصلی) است. که مایکروسافت اج را تقویت می کند) و سیستم عامل کروم، که کروم بوک ها را هدایت می کند.

6 نقشه های گوگل

نمای همه جانبه نقشه های گوگل

یکی از موفقیت های بزرگ گوگل، نقشه گوگل بوده است. Google Earth که در سال 2005 راه اندازی شد، خیلی زود ظاهر شد تا همه را شگفت زده کند، اما در سال 2007 بود که Google Street View فرود آمد و همه در مسیر خود توقف کردند، به معنای واقعی کلمه، تا ببینند آیا خانه خودشان آنجاست یا خیر. کاربران اندروید از نقشه ها و ناوبری لذت برده اند (آیا هنوز در نسخه بتا است؟) و حتی کاربران آیفون نیز نقشه های گوگل را پذیرفته اند. همچنین شاهد هستیم که خودروسازان بیشتری از آن به عنوان راه حل پیش فرض نقشه برداری استفاده می کنند – تقریباً در همه جا وجود دارد. و اگر شک دارید، به اولین دفتر Google در سال 1998 در نمای خیابان نگاهی بیندازید – خیلی باحاله، نه؟

5 دوربین پیکسل

نمای عقب Pixel 7 Pro که دوربین ها را نشان می دهد

جیب پرز

باشه باشه. من قصد ندارم مانند یک طرفدار خشمگین اندروید شروع به فرافکنی کنم، اما دوربین پیکسل بازی را در عکاسی با گوشی هوشمند کاملاً تغییر داده است. در حالی که بسیاری از رقبا کنترل‌ها و تنظیماتی را که در دوربین‌های DSLR پیدا می‌کنید اعمال می‌کردند، گوگل بلافاصله به اصول اولیه بازگشت و شروع به صحبت در مورد روش عکاسی محاسباتی قبل از اینکه هوش مصنوعی حتی جالب باشد، کرد. Night Sight تعریف کرد که بعداً چه اتفاقی افتاد، زیرا Google نشان داد که نیازی به محدود کردن ویژگی‌ها به سخت‌افزار خاصی ندارید، به‌روزرسانی‌های دوربین هوش مصنوعی فقط می‌تواند عکس‌ها را برای همه بهتر کند.

4 پرونده های گوگل

پرونده های گوگل

گوگل

خوب، این یکی خسته کننده است، اما در حالی که بزرگترین بازیکن در پردازش کلمه می خواهد شما اشتراک داشته باشید (مایکروسافت آفیس من به شما نگاه می کنم)، گوگل فقط به شما نیاز دارد که یک حساب کاربری رایگان داشته باشید. دانش‌آموزان، موسسات خیریه، گروه‌های دوستی، افرادی که در قرنطینه هستند – همه می‌توانند از گزینه‌های مشترک ارائه‌شده توسط Google Docs، Sheets و Slides استفاده کنند. مطمئناً، هنوز به اندازه جایگزین مایکروسافت به طور کامل کار نمی کند، اما آنقدر در دسترس است که یک مزیت واقعی است.

3 لنز گوگل

لنز گوگل منوی رستوران را نشان می دهد

آیا این یکی شما را غافلگیر کرد؟ دوربین خود را به سمت چیزی بگیرید، شناسایی، ترجمه و جذب می شود. گوگل لنز بسیار قدرتمند است و اگر از آن استفاده نمی کنید واقعاً باید استفاده کنید، زیرا اساساً یک پورتال بصری برای هوش گوگل است. می‌تواند گیاهان را شناسایی کند، متنی را از اسناد کپی کند، قیمت چیزی را که پیدا می‌کنید مقایسه کند. قدرتی که گوگل لنز را به حرکت در می‌آورد، احتمالاً تأثیر زیادی خواهد داشت، زیرا تشخیص هوش مصنوعی بیشتر چیزها، بخش بزرگ‌تری در زندگی ما می‌شود.

2 اندروید

گوگل اندروید کیت کت به معنای واقعی کلمه تصویر 11 را در دست دارد

زمانی وجود داشت که اگر می‌خواستید یک قطعه سخت‌افزار را اجرا کنید، باید یک پلتفرم نرم‌افزاری برای اجرا کردن آن طراحی می‌کردید، باید آن را حفظ می‌کردید، و سپس باید به آن دسترسی پیدا می‌کردید. آن را برای انجام تمام کارهایی که شما می خواهید انجام دهد. اندروید با مقیاس‌پذیری جهانی وارد شد: این فقط در مورد تلفن‌ها یا تبلت‌ها نیست، بلکه در اتومبیل‌ها، دستگاه‌های سرگرمی، تلویزیون‌ها، لوازم خانگی، نمایشگرها در مکان‌های عمومی اجرا می‌شود. اندروید در سال 2003 متولد شد، در سال 2005 توسط گوگل خریداری شد و اولین گوشی در سال 2008 معرفی شد، T-Mobile G1 یا HTC Dream.

1 و تکان دادن سر به دوستان از دست رفته…

کنترلرهای Stadia - آبی و سفید-1

در حالی که گوگل بردهای زیادی داشته است، گورستان خدمات گوگل گسترده و دو چندان عمیق است. Google برای مدت طولانی برای دستیابی به پیام‌رسانی – Talk، Voice، Wave، Hangouts، Allo، Duo – تلاش کرده است، بنابراین بسیاری از گزینه‌ها کنار می‌روند و قبل از اینکه به برخی از شکست‌های بزرگ برسید. Google Stadia هنوز برای خیلی ها خام است و من هنوز مشتاق Google Reader هستم. با این حال، تولدت مبارک گوگل!منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا