فوتبالورزشی

بدون سرمربی تیم فوتبال بانوان هند | اخبار فوتبال


بیش از سه ماه است که تیم فوتبال بانوان بزرگسالان هند بدون سرمربی بوده است. این در سال بازی های آسیایی در سپتامبر و دور دوم مسابقات مقدماتی المپیک در ماه های اکتبر تا نوامبر. و شش ماه پس از آن رخ می دهد که فدراسیون فوتبال سراسر هند (AIFF) برنامه Vision 2047 خود را راه اندازی کرد که از افزایش تمرکز بر روی بازی زنان و هرم لیگ چهار طبقه تا سال 2026 صحبت می کند.

تصویر فایلی از تیم فوتبال زنان هند در حال فعالیت (تیم فوتبال هند / توییتر)

توماس دنربی آخرین سرمربی بود. قرارداد او در 31 مارس به پایان رسید اما سوئدی هدایت دور اول مسابقات انتخابی المپیک را در برابر قرقیزستان در 4 و 7 آوریل باقی ماند. هند در بازی اول 5-0 و بازی دوم را 4-0 در بیشکک برد تا به دور دوم راه یابد. .

یکی از اعضای کمیته اجرایی AIFF روز چهارشنبه به HT گفت که بازیکنان هند می خواهند دنربی حداقل تا پایان دور دوم مقدماتی المپیک ادامه دهد. این مسئول گفت: «بازیکنان گفتند اکنون زمانی برای تطبیق با مربی جدید وجود ندارد. این مقام با توجه به ماهیت حساس موضوع خواست نامش فاش نشود.

هند که در رده بندی فیفا در رده 60 قرار دارد، در دور دوم با ژاپن، ویتنام و ازبکستان همگروه شده است. قرار است هند در 26 اکتبر با ژاپن، 29 اکتبر با ویتنام و در 1 نوامبر با ازبکستان بازی کند. دو تیم برتر هر گروه به دور سوم راه خواهند یافت و از آنجا دو تیم اول به المپیک 2024 پاریس راه خواهند یافت.

ژاپن و ویتنام جواز حضور در جام جهانی زنان را که از 20 جولای تا 20 آگوست در استرالیا و نیوزلند برگزار می شود، کسب کردند.

کمیته فنی فدراسیون بین‌المللی فوتبال به ریاست آی‌ام ویجایان در 27 می تشکیل جلسه داد، اما اگر تصمیمی در مورد آینده سرمربی تیم بانوان بزرگسالان گرفته می‌شد، آن را علنی نمی‌کردند. یکی از اعضای کمیته اجرایی AIFF روز پنجشنبه به HT گفت که پیشنهاد انتصاب آنتونی اندروز، قهرمان لیگ زنان هند در فصل 2022-23 با گوکولام کرالا، رد شد. کمیته فنی قرار است روز پنجشنبه تشکیل جلسه دهد.

احتمالاً به دلیل نداشتن سرمربی، هند از پنجره فیفا بین 10 تا 18 جولای استفاده نکرد. بنگلادش و نپال دو بازی دوستانه در روزهای پنجشنبه و 16 ژوئیه با یکدیگر برگزار می کنند. پاکستان قرار است در 15 جولای با سنگاپور بازی کند. هنوز هیچ برنامه ای برای آماده سازی برای بازی های آسیایی یا مسابقات مقدماتی اعلام نشده است.

دنربی که در آگوست 2021 به عنوان سرمربی تیم بزرگسالان معرفی شد، مربی سوئد به مقام سوم جام جهانی 2011 و نیجریه به مرحله یک هشتم نهایی در سال 2019، بازیکنان را به مدت 5 ماه آموزش داد و منجر به جام ملت های آسیا 2022 هند شد. پس از اولین مسابقه به دلیل شیوع کووید-19 کنار رفت. پس از جام ملت های آسیا، دنربی تیم زیر 17 سال را برای جام جهانی 2022 آماده کرد – او برای جام جهانی زیر 17 سال 2020 منصوب شد که به دلیل کووید-19 لغو شد – اما برای دور اول به تیم بزرگسالان بازگشت. مسابقات مقدماتی المپیکمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا