کار آفرینی و استارتاپ

برای استارت‌آپ‌های سلامت روان، شادی در موقعیت‌های مختلف قرار دارد – TechCrunch

خوش آمدید به TechCrunch Exchange، خبرنامه هفتگی استارت آپ ها و بازارها. این از ستون روزانه TechCrunch+ الهام گرفته شده است، جایی که نام خود را دریافت می کند. هر شنبه آن را در صندوق ورودی خود می خواهید؟ اینجا ثبت نام کنید.

آوریل گذشته، الکس و داده‌های CB Insights را گزارش کردم که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز در استارت‌آپ‌های سلامت روان در سه ماهه اول ۲۰۲۲ نسبت به سه ماهه قبل به شدت کاهش یافته است. اما در چند هفته گذشته، من در مورد چندین معامله با پشتوانه سرمایه گذاری در زیربخش فناوری سلامت شنیده ام. آنها مرا کنجکاو کردند: شرکت‌های VC هنوز مایل به سرمایه‌گذاری در کدام حوزه‌های سلامت روان هستند؟ بیایید کاوش کنیم. – آنا

نوسانات خلقی

هر چه بیشتر به نظر می رسید که همه گیری فروکش می کند، سرمایه گذاران سرمایه گذاری خطرپذیر کمتری تمایل دارند به شرکت ها و بخش هایی متعهد شوند که در ابتدا از بادهای شدید در زمانی که اکثر مردم جهان شروع به خانه نشینی کردند، سود برده بودند. در بازارهای عمومی، تجارت همه گیر به پایان رسیده است و عزیزان سابق مانند Peloton و Zoom با شلاق برخورد می کنند. به طور مشابه، شاهد کاهش خالص سرمایه‌گذاری خصوصی در استارت‌آپ‌های سلامت از راه دور و سلامت روان بودیم.

اصلاحات بازار پس از یک دوره تبلیغات، بخشی از بازی سرمایه گذاری است. اما بحث در مورد اینکه نیازهای سلامت روان کاهش یافته است دشوار است. بر اساس سازمان بهداشت جهانی، حوادث اضطراب و افسردگی در سال اول کووید-19 25 درصد افزایش یافته است. فقط به این دلیل که اکنون امیدواریم بدترین بیماری همه گیر را پشت سر بگذاریم به این معنی نیست که همه ناگهان احساس بهتری می کنند – به همین دلیل است که چند دور اخیر بودجه در فضای سلامت روان توجه من را جلب کرد.

البته، چند معامله مرتبط با سلامت روان، حکایت دارند. و از آنجایی که ما بیشتر در مورد معاملات در مراحل اولیه صحبت می کنیم، این بدان معنا نیست که کاهش سرمایه گذاری معکوس شده است. در مجموع، تنها زمانی که اعداد Q2 در دسترس باشند، وضوح بیشتری خواهیم داشت. اما آنچه جالب است این است که این استارت آپ ها به برخی از رویکردهای جدید برای سلامت روان اشاره می کنند که VCها هنوز مایل به سرمایه گذاری هستند. یا به جرأت می‌توانم بگویم، به ما نشان دهند که ذهن آنها کجاست.

دیگر کم خدمت نیست؟

VCها ممکن است هیچ فضایی برای Headspace بعدی نداشته باشند. به نظر می‌رسد پلتفرم متمرکز بر سلامت روان گسترده و مستقیم‌ترین رقیب آن، Calm، بیشتر بازار جریان اصلی را برای تمرکز حواس‌آمیز به خود اختصاص داده است. اما هنوز شکاف هایی در بازار سلامت روان وجود دارد که باید برطرف شود – حداقل، برخی استارتاپ ها اینطور فکر می کنند.
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا