ارز دیجیتالاقتصادی

برداشت روزانه BTC صرافی بایننس به 500 میلیون دلار می رسد زیرا CZ می گوید “FUD به ما کمک می کند رشد کنیم”


برداشت بیت کوین (BTC) از بزرگترین صرافی ارز دیجیتال Binance در 24 ساعت گذشته از 500 میلیون دلار عبور کرده است زیرا مدیر عامل آن “FUD” را صدا می کند.

داده ها از منبع نظارت زنجیره ای Coinglass نشان می دهد که موجودی بیت کوین بایننس تا 13 دسامبر بیش از 30000 بیت کوین کاهش یافت.

CZ: FUD “کاملا آزاردهنده” است

بایننس، آخرین نقطه کانونی برای پیامدهای نابسامان FTX، به صرافی‌ها ملحق شده است که شاهد هجوم سرمایه‌های کاربران است.

طبق گفته های Coinglass، کاربران 30300 بیت کوین (515 میلیون دلار) را در 24 ساعت تا زمان نگارش این مقاله برداشت کردند که این رقم اکثریت کل 40150 بیت کوین هفته را تشکیل می دهد.

این رفتار غیرعادی زمانی رخ می دهد که بایننس با آنچه مدیر عامل آن، چانگ پنگ ژائو (همچنین با نام CZ شناخته می شود) در رسانه های اجتماعی به عنوان “FUD” معرفی می شود، مبارزه می کند.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، در ابتدا پس از گزارشی در رویترز مبنی بر اینکه این صرافی هدف شکایت پولشویی ایالات متحده قرار خواهد گرفت، اعصاب به هم ریخت.

ژائو این را رد کرد، اشتراک گذاری بیانیه ای از بایننس که ادعاهای این گزارش را رد می کند.

پس از آن، با این حال، گزارش از برداشت های عمده توکن توسط جاستین سان، مدیرعامل و بنیانگذار TRON، تنش ها را تشدید کرد.

با وجود ژائو به همین ترتیب منتقدان را سر کار ببرد و Sun با واریز 100 میلیون دلاری به بایننس، کاربران به سرعت وجوه خود را از حساب های خود حذف کردند. یک موقت تعلیق برداشت‌های معینی از استیبل کوین بایننس، BUSD، در زمان نگارش این مقاله ادامه داشت.

ژائو “FUD به ما کمک می کند رشد کنیم، حتی اگر آنها کاملا آزاردهنده باشند.” نوشت در آخرین تاپیک توییتری خود در مورد این موضوع:

«شما می‌توانید بدون ذکر صریح نام او، در مورد کسی عصبانی شوید، که باعث گسترش آگاهی می‌شود. همچنین به متحد کردن حامیان آنها کمک می کند زیرا یک اتحاد دفاعی مشترک را تشکیل می دهد.

این رویدادها شبیه رویدادهای قبلی در افتضاح FTX است، زمانی که کاربران صرافی به طور انبوه نگهبانی وجوه خود را در دست گرفتند. با این حال، در آن زمان، موجودی BTC بایننس در واقع افزایش یافت.

نمودار موجودی بیت کوین بایننس در مقابل نمودار BTC/USD. منبع: Coinglass

هدف جهش امداد بیت کوین 17500 دلار است

قیمت بیت کوین بدون تاثیر وحشت بایننس ادامه یافت، BTC/USD در روز افزایش یافت و به نزدیک به 17500 دلار رسید. Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد.

مطالب مرتبط: “بزرگترین هفته سال” – 5 چیز که در این هفته در بیت کوین باید بدانید

برداشت روزانه BTC صرافی بایننس به 500 میلیون دلار می رسد زیرا CZ می گوید "FUD به ما کمک می کند رشد کنیم"
نمودار شمع 1 ساعته BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

توکن داخلی بایننس، BNB (BNB)، نیز از یک افت کوتاه به حدود 250 دلار بهبود یافت – پایین ترین سطح آن از 22 نوامبر.

در رسانه‌های اجتماعی، دست‌های قدیمی به همان اندازه باحال به نظر می‌رسند.

“اگر به دنبال به حداقل رساندن تاثیر بازار بر فروش BNB خود هستید، من با خوشحالی یکی از شما را با قیمت 22 دلار خریداری خواهم کرد!” تاجر محبوب پنتوشی شوخی کرد همانطور که FUD باعث ضعف BNB/USD شد.

برداشت روزانه BTC صرافی بایننس به 500 میلیون دلار می رسد زیرا CZ می گوید "FUD به ما کمک می کند رشد کنیم"
نمودار شمع 1 ساعته BNB/USD (Binance). منبع: TradingView

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس کننده یا نماینده دیدگاه ها و نظرات Cointelegraph نیست.