فرهنگی و هنریموسیقی و هنر های تجسمی

برنامه شهاب حسینی برای آموزش هنر

مدیر عامل تماشاخانه از همکاری شهاب حسینی با این تماشاخانه برای انجام فعالیت های هنرآموزی خبر داد.

مقصود نعیمی ذاکر که از حدود یک سال پیش به عنوان مدیر عامل این تماشاخانه شروع به کار کرده بود، به تشریح فعالیت های مختلف این تماشاخانه در سال گذشته پرداخت.

وی در این گفتگو اعلام کرد که شهاب حسینی به دعوت رضا دادویی رئیس کمیته آموزش تئاتر بنایی با این نهاد همکاری داشته و به زودی قرارداد آن مشارکت منعقد خواهد شد.

نعیمی ذاکر با ابراز خرسندی از همکاری شهاب حسینی با خانه تئاتر گفت: از ابتدای پذیرفتن بازی در خانه تئاتر قصدم این بود که از نیروی انسانی در خانه تئاتر تا حد امکان استفاده کنم. این تصمیم دو مفهوم دارد. اولاً خوب است ساکنان یک خانه خودشان خانه خود را اداره کنند و ثانیاً مشکلات کار اهالی تئاتر از خانه شروع شود و به تریبون و سایر رسانه ها منتهی شود. شهاب حسینی از تئاتر به تلویزیون و سینما رفت و در طرحی که برای فعال‌سازی سالن جوانمرد ارائه کرد، رویکرد فرهنگی، هنری و آموزشی او فعال‌سازی تئاتر خانوادگی است و قصد دارد از حوزه‌های فرهنگی، هنری و هنری به هنر کمک کند. جنبه های آموزشی و اقتصادی تئاتر کمک می کند.وی با تشریح طرح پیشنهادی شهاب حسینی ادامه داد: وی در برنامه خود قصد دارد سه باکس به مدت چهار ساعت در روز در تالار جوانمرد بسازد. در قالب یک کارگاه آموزشی هنری و بر اساس آن نسل فرهیخته و بی بدیل تئاتر را با نسل کنونی پیوند خواهد زد. از این منظر یکی از روش های اصلی انتقال تجربه معلم به جوانان است که به دنبال آن یک شکل اجرایی نوین که کارگاهی نظام است به دنبال دارد. صبحانه باکس مخصوص بچه هاست. جعبه عصرانه برای نوجوانان و جوانان و جعبه شب برای بزرگسالان و در برنامه های خود برای رزرو در شب، نمایش های ویژه ای را با هم در نظر می گیرند که استاندارد تئاتر هستند.

نعیمی ذاکر درباره اجرای این طرح گفت: این طرح در جلسات متعدد هیات مدیره موضوع بحث و تصمیم گیری بود که در نهایت با اکثریت آرا به تصویب رسید و هم اکنون مراحل انعقاد قرارداد در حال انجام است. نگاه شهاب حسینی به این پروژه تنها به تالار جوانمرد محدود نمی شود و امید است هنرمندان محترم تئاتر از طریق این بنیاد از کارهای خوبی در عرصه رسانه، رسانه های تصویری، رادیو و تلویزیون و بسترهای مجازی بهره مند شوند.

تفاهم نهایی با صندوق اعتباری هنر در مورد وام و بیمه اضافی

نعیمی ذاکر با اعلام اینکه اخیرا تفاهم نامه جدیدی با صندوق هنر منعقد شده است، تصریح کرد: در دیداری که با مدیر کل صندوق هنر، دکتر پوراحمدی در دو عنوان بیمه تکمیلی به تئاتر خوب نگاه کرد. و وام مورد نیاز با نرخ سود 4 درصد در حال همکاری است و مسئولیت اکران را به آژانس مهربانی و کمیته رفاهی تئاتر واگذار کرده است.مقرر شد مبلغ 600 میلیون تومان بیمه تکمیلی برای سفارت مهربانی با مدیریت خانم تیموریان و آقای قناد که مسئولیت کمیته رفاهی را بر عهده دارند به اعضای تئاتر اختصاص یابد. به صورت هدفمند

وی افزود: به همین ترتیب تصمیم گیری در مورد اعطای وام یک میلیاردی با سود 4 درصد و تصمیم گیری در مورد وام نیز بر عهده این دو کمیته است. ضمن اینکه گفتند اگر یک میلیارد تومان هزینه شود طبق گزارش تئاتر سقف افزایش می یابد. از طرفی تصویب ضوابط عضویت در تئاتر کاملاً مجاز شد و کمیته ای برای همین موضوع در صندوق هنر قرار گرفت.

نعیمی ذاکر افزود: با تلاش مجید قناد تفاهم نامه ای با بیمارستان محب کوثر منعقد شد. در این تفاهم نامه آمده است که درمان بیماران در خانه تئاتر از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است و عموماً معاینه با قبول هزینه بیمارستان انجام می شود.اعضای محترم خانه تئاتر. .

اپلیکیشن فروش بلیط

نعیمی ذاکر درباره ساماندهی تئاتر و ایجاد بستر درآمدزایی نیز گفت: از چند ماه پیش طراحی سایت تئاتر انجام شده که به زودی ارائه می شود.یکی از ویژگی های اصلی این وب سایت جدید وجود درخواست برای فروش بلیت است که می تواند در اقتصاد تئاتر موثر باشد و بستر اقتصادی اعضا را ایجاد کند.

نعیمی ذاکر درباره استفاده از فضای مجازی و صدا و سیما برای استفاده اعضای تئاتر گفت: پیش از آن با بستر تلویزیون مذاکره شده بود تا پلتفرم VOD به نام «صحنه» تهیه شود و خوشبختانه زیرساخت ها در این VOD وجود دارد. . آماده و آماده استفاده موضوع آن فقط تئاتر است که امیدواریم با حمایت مالی مرکز یا اسپانسرهای مرتبط بتوانیم کار کنیم. از سوی دیگر، اخیراً با حمایت وحید جلیلی، یک واحد تولید تله تئاتر در ساختار مرکز «سیمرغ» وابسته به معاونت سیما راه اندازی شد و تعدادی از اعضای آن را به عضویت جامعه سیما درآوردیم. نمایشنامه نویسان. این بخش برای ایجاد یک پلت فرم همکاری. ایجاد ساختارهای پایدار برای هنر تئاتر ضروری است و اعضای محترم باید در این سازه ها فعال باشند.

مقصود نعیمی ذاکر

اختصاص جلسه از سالن پردیس ملت به خانه تئاتر

نعیمی ذاکر درباره رایزنی های اخیر تئاتر با سازمان فرهنگی هنری گفت: جلسات بسیار خوبی با دکتر سمیعی معاون هنری سازمان داشتیم. در این جلسات مقرر شد خانه تئاتر سهمی از اکران تئاترهای سازمان داشته باشد و موافقت کردند و حتی فرهنگسرای جوانان نیز پیشنهاد شد و استقبال کردند و به زودی اکران تئاتر پردیس ملت ترتیب داده می شود. خانه تئاتر در همین زمینه جلسه بسیار خوبی با دکتر مهقتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشتیم و ایشان اعلام کردند که با تمام وجود از تئاتر حمایت می کنند و سالن های پارک لاله به سرعت فعال و شروع به کار کردند دو گروه که اعلام کردند سهم گروه های هنری از درآمد سالن را 20 درصد افزایش خواهند داد.

شعبه مالیات هنرمندان مستقل می شود

وی در بخشی دیگر از این گفتگو به مشکلات داخلی تئاتر پرداخت و گفت: از سال 1395 صورت های مالی با دقت لازم ثبت نشده است. بنابراین برای خانه تئاتر مالیات در نظر می گیرند در حالی که خانه های هنری به دلیل دریافت کمک از مراکز مختلف مشمول مالیات نمی شوند و از طرفی برای خانه جرایم تامین اجتماعی محسوب می شوند و با صحبت با مسئولین ذیربط.چنین شد که نقش رئیس کمیته بهزیستی مجید قناد ستودنی است.نعیمی ذاکر افزود: به هر حال ساماندهی امور مالی چند سال اخیر کار را بسیار سخت کرده و همچنان در حال مذاکره و پیگیری هستیم. در این هفته دیدار بسیار خوبی با وزیر محترم اقتصاد جناب آقای دکتر خاندوزی و رئیس محترم سازمان امور مالیاتی جناب آقای دکتر سبانیان داشتم که ایشان نیز با مدیر عامل خانه سینما و آقای . خزاعی و آقای وزیر دستورات مهمی دادند و مقرر شد تا پایان تابستان شعبه مالیاتی همه هنرمندان مستقل معرفی شود. وی با صدور دستوری در خصوص معافیت مالیاتی خانه‌های هنری، خانه‌ها را فاقد درآمد دانست و گفت: مالیات‌های حوزه فرهنگ و هنر که از فرهنگسراها و نهادهای قانونی اخذ می‌شود، باید طبق قانون به چرخه اقتصادی هنر بازگردانده شود. به سازوکار جدید و پیشنهادی آن سپرده گذاری در صندوق هنر است.

بودجه تئاتر کجا رفت؟

مدیرعامل خانه تئاتر در خصوص وضعیت بودجه این خانه گفت: سال گذشته وزارت ارشاد علاوه بر حمایت 500 میلیون تومانی برای بیمه تکمیلی، دو واریزی 200 میلیونی دو بار انجام داد. دکتر سالاری معاونت هنری در اسفندماه به درخواست رئیس خانم تیموریان مبلغ 200 میلیون تومان به سفیر مهربان اهدا شد که از طریق آن بسته های غذایی برای تعدادی از اعضا تهیه شد.در روزهای پایانی فروردین ماه سال جاری مبلغ 50 میلیون تومان به حساب خانه تئاتر وارد شد.

اخبار واحد بصری و روابط عمومی

وی در خصوص ساماندهی بلوک سمعی و بصری تماشاخانه ادامه داد: سال گذشته به مدت چهار ماه بلوک سمعی و بصری تماشاخانه که سال ها تخریب شده بود به طور کامل بازسازی شد و نزدیک به 500 نوار ضبط شده و کل. آرشیو فیلم تئاتر بررسی شد و … از 100 قسمت برنامه مجمع در سایت تئاتر بارگذاری شد. این واحد در حال حاضر برای اعضای خانه تئاتر و انجمن های مرتبط با آن فعال است.

نعیمی ذاکر همچنین در تشریح فعالیت روابط عمومی گفت: با حضور محمد بهرامی که سال ها در عرصه مطبوعات فعالیت داشته و دارای قلم روزنامه نگاری است، کار روابط عمومی آغاز شد و هیئت تحریریه به سرعت تشکیل شد و مهمترین مطالب عبارت بود از. محورهای روابط عمومی تئاتر مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد که معرفی اجراها مهمترین موضوع روابط عمومی باشد و نقش هنرمندان در تمامی بخشهای هنری در سایت خانه تئاتر مورد توجه دقیق قرار گیرد. سهم پژوهشگران و نویسندگان تئاتر نیز مشخص می شود. اخبار تئاتر ایران و جهان و معرفی شاخص ترین چهره های هنر تئاتر نیز در دستور کار قرار گرفت.هیئت تحریریه در یک تعامل مستمر در فضای مجازی دائماً به تبادل نظر می پردازد. خوشبختانه سایت خانه تئاتر و اینستاگرام آن با افزایش چشمگیر فالوور مواجه شده است.

ملک تئاتر کدگذاری شد

وی با اشاره به کدگذاری اموال خانه تئاتر گفت: اموال خانه تئاتر متولی نداشت و آقای کالا با تصویب هیات مدیره و اموال خانه تئاتر این مسئولیت را بر عهده گرفتند. تحت نظارت اداره مالی شماره گذاری شد. در این راستا بازدید فنی از محل تالار جوانمرد انجام و مشکلات آن برای عملیاتی شدن آن برطرف شد. البته نیاز به تعمیرات هم هست که با تمکن مالی حل می شود.

نعیمی ذاکر درباره صدور کارت برای اهالی تئاتر توضیح داد: چند سالی بود که صدور کارت به حالت تعلیق درآمد اما با تلاش دست اندرکاران تئاتر در کمتر از سه ماه تمام کارت ها صادر و آماده تحویل و به دنبال آن شخصی بود. و اطلاعات هنری به همه اعضای خانه تئاتر جمع آوری و بارگذاری شد.

دعوت از مربیان برجسته تئاتر

وی با بیان اینکه ساماندهی کتابخانه ساختمان سومیه از دیگر فعالیت های همکاران خانه تئاتر بود، در مورد کار ساختمان آفتاب توضیح داد: رضا دادویی مسئولیت تاسیس مدرسه را بر عهده داشت و مهدی کالا مدیریت این مدرسه را بر عهده داشت. بهره برداری از سالن اسکی.سالن اسکوی جهت آموزش و برگزاری جلسات در اختیار اعضای محترم قرار گرفت. جلسات هیئت مدیره در هر دو ساختمان برگزار شد. با توجه به اینکه چشم انداز خانه تئاتر برای مدرسه ایجاد فضای آموزشی با استانداردهای بالا است، رضا دادوی با تمامی کارشناسان و اساتید برجسته تئاتر دیدار و کار را آماده کرد و یکی از این جلسات منجر به ارائه طرح توسط هنرمند محترم ارجمند شهاب حسینی بلند شد

مقصود نعیمی ذاکر در پایان گفت: در مدتی که به عنوان مدیر در تئاتر مانده ام سعی می کنم برای اداره این خانه از اعضای محترم کمک بگیرم و به کمک آنها نیاز دارم. مهم این است که انجمن ها برای گسترش و تعمیق هنر تئاتر با هم همکاری کنند. متأسفانه انحصار در بسیاری از ساختارها و سازمان ها مانع توسعه می شود. وقتی همه اعضا در خانه خود فعال و کارآمد باشند، مشکلات به راحتی حل می شود. جذب سرمایه و تسهیلات موضوع مهمی است و البته مهمتر از جذب سرمایه، نحوه سرمایه گذاری و هزینه کرد بودجه است. نحوه انباشت ثروت و سرمایه در تئاتر نیاز به بررسی مجدد دارد و این نوع تفکر مانعی برای مدیریت یک سازمان در حال رشد است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا