فرهنگی و هنریمیراث و گردشگری

برنامه های فرهنگی هنری جا را برای دشمنی تنگ می‌کند

علی دارابی معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امشب چهارشنبه 12 آبان 1400 در مراسم افتتاحیه نمایشگاه های انسانی در جستجوی سرچشمه و مرگ در نمک که با حضور مقاماتی از ایران و آلمان برگزار شد. در موزه ملی ایران دو کشور و برگزارکنندگان این دو نمایشگاه گفتند: میراث فرهنگی هر کشور نشان دهنده خلاقیت، تمدن، دانش و تلاش مردان و زنان آن کشور است که شالوده تمدن را تشکیل داده اند. میراث هزاران ساله ای که به نسل کنونی رسیده است مایه مباهات جامعه بشری است.

وی ادامه داد: در این میان موزه ها به عنوان یکی از مراکز مهم فرهنگی نقش مهمی در فرهنگ و تمدن داشته اند و فرصت بی نظیری را برای بازدیدکنندگان فراهم می کنند تا با آداب و رسوم زندگی گذشته خود آشنا شوند. از این نظر موزه‌ها پیوند ما با نسل‌های گذشته هستند.»

دارابی افزود: موزه های بزرگ دنیا با برپایی نمایشگاهی از آثار و آثار خود از کشورهای مختلف جهان، تلاش می کنند تا فرصت آشنایی مخاطبان با تمدن های مختلف را فراهم کنند. نتیجه این همکاری متقابل به رسمیت شناختن ملت های بیشتر در میان خود و نزدیکی جوامع بشری است».

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: فرهنگ و هنر هرجا پدید می آید راه را برای دشمنی باز می کند، برای گسترش صلح و دوستی در جهان نیازمند توسعه و تقویت همکاری های فرهنگی هستیم و این نمایشگاه ها نمونه است. از این همکاری.»

وی گفت: همکاری ایران و آلمان در حوزه فرهنگ سابقه ای نزدیک به یک قرن دارد. این نمایشگاه که امروز افتتاح شد، بخشی از این همکاری است و تصویری از ارتباط بین جوامع در قاره‌های مختلف را ترسیم می‌کند.»

دارابی گفت: دوست دارم برگزاری این دو نمایشگاه گام مهمی در توسعه روابط فرهنگی و تحکیم پیوند موزه ها و ایران باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا