کار آفرینی و استارتاپ

برنامه گزارش‌دهی مالیات رمزنگاری Binocs به کاربران کمک می‌کند تا قوانین را مرور کنند • TechCrunch

رعایت قوانین مالیاتی برای ارزهای دیجیتال می تواند دشوار باشد، به خصوص که بسیاری از قوانین جدید هستند (یا هنوز نوشته نشده اند). از همین رو Binocs تاسیس شد. کاربران صرافی ها و کیف پول های خود را یکپارچه می کنند و Binocs گزارش مالیات و سایر جزئیات حسابداری را ارائه می دهد. این استارت آپ امروز اعلام کرد که ۴ میلیون دلار برای توسعه در بازارهایی مانند ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا جمع آوری کرده است. این دور توسط BEENEXT و Arkam با مشارکت Accel، Saison Capital، Premji Invest، Blume و Better Capital هدایت شد.

Binocs که در می 2022 توسط Tonmoy Shingal و Pankaj Garg تأسیس شد و در بنگلور مستقر است، در حال حاضر بیش از 1000 کاربر دارد، از جمله سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی که نیاز به انجام حسابداری قانونی و مدیریت ریسک دارند. Binocs در حال حاضر در ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا، آفریقای جنوبی و هند مطابق با مالیات است و قصد دارد ماه آینده بازارهای بیشتری را اضافه کند. بخشی از بودجه برای توسعه محصول و تیم‌های باینوس به بازار برای سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی و نهادی استفاده می‌شود.

Binocs می تواند گزارش مالیاتی را در کمتر از 30 دقیقه ارائه دهد. همچنین بازده سرمایه‌گذاری، سود و زیان و مبادلات سرمایه، و همچنین مالیات بر مشتقات، وام‌دهی و استقراض در CeFi و DeFi را دنبال می‌کند. این برنامه می تواند جزئیات کارمزدها و مالیات کسر شده در منبع را که قبلاً در تراکنش ها پرداخت شده است به کاربران ارائه دهد تا آنها متوجه شوند که چقدر مالیات باید بپردازند.

بنیانگذاران Binocs Tonmoy Shingal و Pankaj Garg. اعتبار تصویر: Binocs

شینگال به TechCrunch گفت که Binocs قرار است پلی باشد که تراکنش‌های روی بلاک چین را به «[Web 2.0] دنیای انطباق معادل، به ویژه با افزایش تعداد سکه‌ها، مبادلات، انواع تجارت و پروتکل‌های DeFi.

در حال حاضر در مورد وجود دارد 300 میلیون کاربر کریپتوو پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به حدود 1 میلیارد برسد.

بنیانگذاران Binocs به ارقام مربوط به Coin Market Cap اشاره می کنند که می گوید ارزش کل بازار صنعت کریپتو از حدود 325 میلیارد دلار در سپتامبر 2020 به 1 تریلیون دلار در سپتامبر 2022 افزایش یافته است. مالیات ترکیبی حدود 20 درصدکل بدهی مالیاتی حدود 70 میلیارد دلار است که این رقم می تواند تا سال 2026 به 300 میلیارد دلار افزایش یابد.

شینگال، مدیرعامل این استارت‌آپ، گفت که هج‌های کریپتو و صندوق‌های سرمایه‌گذاری اغلب با تعداد کمی از کارکنان اداره می‌شوند، و فرآیند محاسبه مالیات و انجام انطباق زمان‌بر است، زیرا آنها باید داده‌ها را از منابع متعدد استخراج کنند، آن‌ها را ادغام کنند و سپس به موارد مختلف پایبند باشند. انطباق و مقررات گزارش دهی برای هر نوع معامله.

«رویکرد سنتی این است که دفتر کل مبادلات بلاک چین را به صورت دستی گردآوری و تفسیر کنیم. انجام این کار مستلزم زمان قابل توجه و دانش پیچیده در مورد تراکنش های رمزنگاری است [and] شنگال گفت، مقررات محلی. “این کار وقت گیر و مستعد خطا است که می تواند پرهزینه باشد.”

او افزود که مقررات یکی از بزرگترین موانع برای پذیرش بیشتر رمزارزها هستند، به طوری که در حال حاضر حدود 15 تا 20 کشور بر سرمایه گذاری های کریپتو مالیات می دهند و 60 تا 70 کشور نیز در آینده مالیات خواهند داد.

Binocs همچنین قصد دارد با دریافت داده های بیشتر، برنامه های بیشتری را در بالای الگوریتم خود بسازد. شینگال گفت: «ما خود را یک شرکت داده می‌دانیم که می‌دانیم در تراکنش‌های رمزنگاری چه اتفاقی می‌افتد و برنامه‌هایی را برای موارد استفاده چندگانه در آینده ایجاد می‌کند.

Binocs در حال حاضر پیش درآمد است و با کار بر روی مدل freemium و همچنین یک طرح سازمانی برای سرمایه گذاران تجاری درآمد کسب خواهد کرد.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا