اجتماعیحقوقی و قضایی

برگزاری همایش چهره های ماندگار در حوزه میراث فرهنگی

علی دارابی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران و سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: ثبت تاریخ شفاهی ایران آغاز شده و تاریخ شفاهی بیش از 50 مشاهیر ایرانی ثبت می شود و این طرح از دهه فجر امسال آغاز می شود.

معاون میراث فرهنگی از برگزاری همایش چهره های ماندگار حوزه میراث فرهنگی خبر داد و گفت: باید برای جبران عقب ماندگی ها در حوزه ثبت جهانی برنامه ریزی های گسترده ای انجام دهیم.

وی افزود: در حال تدوین یک برنامه 10 ساله هستیم و آثاری را که قرار است در فهرست جهانی ثبت شوند، شناسایی می کنیم. از این حیث بیش از 50 اثر مهم در حوزه میراث فرهنگی تدوین و برنامه ریزی برای آنها انجام شده است.»

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: ما به دنبال توسعه با کشورهای همسایه، جهان اسلام و کشورهای اروپایی هستیم تا با پیگیری دیپلماسی موزه به عنوان یکی از قدرتمندترین ابزار دیپلماسی بتوانیم ارتباط فرهنگی خود را با کشورهای مختلف حفظ کنیم. ”

وی ادامه داد: یکی از دستاوردهای ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ساخت و توسعه موزه ها است. در حال حاضر 750 موزه در ایران داریم و برنامه های حمایتی برای موزه داران در حال انجام است. امیدواریم در سال 1401 با تشکیل مجمع خیرین میراث فرهنگی بتوانیم گام های مهمی در این زمینه به ویژه موزه داری برداریم.

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: کارشناسان معتقدند ایران بهشت ​​باستان شناسی است. در دوره آقای ضرغامی کاوش های خود را تشدید کرده ایم و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نیز برنامه هایی را در این زمینه آغاز کرده است. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا