ارز دیجیتالاقتصادی

بریتانیا از ستاره Love Island برای هشدار به finfluencers در مورد کریپتو و طرح های سرمایه گذاری استفاده می کند


رگولاتورهای مالی و تبلیغاتی بریتانیا با هم متحد شده‌اند تا هشداری را به «فینفلوئنسرها» رسانه‌های اجتماعی ارسال کنند و از آن‌ها بگوید که از ترویج طرح‌های غیرقانونی «سریع پولدار شدن» خودداری کنند یا با اجرای قانون مواجه شوند.

مرجع رفتار مالی (FCA) و اداره استانداردهای تبلیغاتی (ACA) در تاریخ 6 آوریل خود به ارزهای دیجیتال و توکن های غیرقابل تعویض اشاره کردند. بیانیه، که یک هفت قسمتی را گذاشت چک لیست اطمینان حاصل شود که finfluencers در محدوده قانون باقی می ماند.

چک لیست از finfluencers می خواهد که در نظر بگیرند که آیا آنها “فرد مناسب” برای تبلیغ محصول مالی هستند و بیان می کند که پیروان آنها ممکن است “تمام پول خود را از سرمایه گذاری از دست بدهند”. همچنین بیان می کند:

“به دنبال کنندگان خود پیشنهاد نکنید که دارایی های رمزنگاری شده یک تصمیم سرمایه گذاری آسان است یا احساس فوریت یا FOMO ایجاد می کند.”

چک لیست هفت قسمتی با هدف ارائه شفافیت بیشتر به «فینفلوئنسرها» در مورد آنچه که ممکن است یک ارتقاء مالی غیرقانونی باشد، ارائه می کند. منبع: FCA

علاوه بر انجام «سنجش لازم»، تأثیرات رسانه‌های اجتماعی باید به دنبال تأیید FCA باشند و اطمینان حاصل کنند که آگهی قانونی، واقعی است و طبق قوانین ASA به درستی به عنوان یک تبلیغ برچسب‌گذاری شده است.

FCA و ACA قویاً توصیه کردند که تأثیرگذاران ScamSmart را بررسی کنند تا مطمئن شوند که کلاهبرداری سرمایه گذاری را تبلیغ نمی کنند. در شعار چک لیست آمده است: «اگر شک دارید، تبلیغ نکنید».

تبلیغ غیرقانونی محصولات یا خدمات مالی که حداکثر مجازات آن دو سال حبس و جزای نقدی نامحدود است جرم است:

“اگر پست شما قوانین را نقض کند، ASA اقدام خواهد کرد.”

سارا پریچارد، مدیر اجرایی FCA، توضیح داد که اخیراً تبلیغات غیرقانونی مالی افزایش یافته است.

او افزود: «آنها اغلب بدون آگاهی از قوانین و بدون درک آسیبی که می توانند به پیروان خود وارد کنند این کار را انجام می دهند.

FCA و ASA با شارون گافکا، شرکت کننده سابق Love Island در بریتانیا همکاری کردند تا بر خطرات ناشی از طرح های بازاریابی سودآور تأکید کنند.

FCA همچنین در ماه‌های آینده میزبان یک «میزگرد باز» با عوامل تأثیرگذار و نهاد تجاری اینفلوئنسر مارکتینگ خواهد بود.

مربوط: افراد مشهوری که سوختند با تایید رمزارز و آنهایی که از آن فرار کردند

در سراسر این کانال، فرانسه پس از کمیته اقتصادی مجلس ملی به ممنوعیت اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی فرانسوی از تبلیغ ارزهای دیجیتال و NFT از شرکت های بدون مجوز نزدیک می شود. رای داد به نفع یک پیشنهاد اصلاحی در 23 مارس.

در صورت تصویب، قانون جدید دارایی های رمزنگاری شده را به لیستی از محصولات ممنوعه مانند قمار و داروها اضافه می کند که توسط اینفلوئنسرها قابل تبلیغ نیستند.

افرادی که قانون ورودی را نقض می کنند ممکن است مشمول دو سال حبس با 30000 یورو (32300 دلار) جریمه شوند.

کیم کارداشیان، ستاره تلویزیونی واقعیت، فلوید می‌ودر، اسطوره بوکس و جیک پل، مشهور اینترنتی، برخی از برجسته‌ترین چهره‌هایی هستند که ادعا می‌شود در تبلیغ طرح‌های سرمایه‌گذاری کریپتو درگیر شده‌اند.

مجله: کریپتو توییتر Hall of Flame: Lark Davis در مورد مبارزه با طوفان های رسانه های اجتماعی و چرا او یک گاو ETH است: Hall of Flame