ارز دیجیتالاقتصادی

بیشترین رمزارز ارسال شده از کیف پول های حامی روسیه در جنگ اوکراین به CEX، بایننس، نمایش های تحقیقاتی می رسد – اخبار بیت کوین مبادله می شود


داده‌های تراکنش نشان می‌دهد که میلیون‌ها دلار ارز رمزنگاری شده به صرافی‌های متمرکز (CEX) به ویژه بایننس، از کیف پول‌هایی که برای حمایت از تلاش‌های جنگی روسیه در اوکراین ارائه می‌کنند، ارسال شده است. به گفته تحلیلگران اوکراینی، این پول به پلتفرم های معاملات ارزهای دیجیتال منتقل شده است تا شسته شود.

بیش از 90 درصد از نقل و انتقالات رمزنگاری طرفدار روسیه در مطالعه ارسال شده به بزرگترین صرافی شناسایی شده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط Hapi Labs، بیش از 40 میلیون دلار در سال گذشته از کیف پول هایی که برای حمایت مالی از حمله روسیه به اوکراین به صرافی های ارزهای دیجیتال استفاده می شد، ارسال شد. استارت آپ اوکراینی ادعا می کند که هدف اصلی این نقل و انتقالات پولشویی بوده است پست در توییتر سه شنبه منتشر شد.

در حالی که مبالغ مختلف به تعدادی از پلتفرم‌های رمزنگاری می‌رفت، تقریباً ۹۶ درصد از پول نقد دیجیتال به Binance، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان رسید. محققان این شرکت که ابزارهای ردیابی بلاک چین و نرم افزار تجزیه و تحلیل داده ها را ارائه می دهد، معتقدند که این نشانه ای از شکست در روش های ضد پولشویی (AML) است.

بیشترین رمزارز ارسال شده از کیف پول های حامی روسیه در جنگ اوکراین به CEX، بایننس، و نمایش های تحقیقاتی رسیده است
منبع: آزمایشگاه هاپی

توسعه‌دهندگان پروتکل‌های امنیتی غیرمتمرکز خاطرنشان کردند، در عین حال، مبالغی که در جهت مخالف منتقل می‌شوند – از مبادلات به کیف پول‌هایی که برای حمایت از جنگ روسیه در اوکراین استفاده می‌شوند – بسیار کم‌تر هستند.

بایننس هنوز در میان رهبران است، اما همانطور که می بینیم، تنها نیست. به ورشکسته @FTX_Official و دیگران سلام برسان! آنها در توییت دیگری اشاره کردند. دو صرافی متمرکز دیگر، کوکوین و وایت بیت اروپایی با ریشه اوکراین، به همراه جمع‌آوری غیرمتمرکز 1 اینچی نیز در پنج صرافی برتر قرار دارند.

بیشترین رمزارز ارسال شده از کیف پول های حامی روسیه در جنگ اوکراین به CEX، بایننس، و نمایش های تحقیقاتی رسیده است
منبع: آزمایشگاه هاپی

آزمایشگاه هاپی کمک های مالی برای سلاح و مهمات در نظر گرفته شده برای ارتش روسیه و شرکت های نظامی خصوصی مختلف، از جمله گروه های مرتبط با دو جمهوری خودخوانده تحت حمایت روسیه در مناطق دونتسک و لوهانسک، مارک لتسیوک، رئیس تجزیه و تحلیل و تحقیقات شرکت، را ردیابی کرد. به پایگاه خبری کریپتو Forklog گفت.

کارشناسان پزشکی قانونی بلاک چین خاطرنشان کردند که اغلب، صرافی‌ها علیرغم درخواست مقامات مجری قانون، کیف پول‌هایی را که در تامین مالی تجاوز نظامی روسیه به مدت بیش از شش ماه درگیر هستند، مسدود نمی‌کنند.

صرافی های متمرکز باید این کیف پول ها را در اسرع وقت پس از اطلاع رسانی مسدود کنند. اما اغلب آنها یا اصلا مسدود نمی شوند یا خیلی دیر مسدود می شوند، زمانی که وجوه کثیف قبلاً از آنها عبور کرده و حساب خالی است.”

او همچنین خاطرنشان کرد که وایت بیت سریع‌ترین پاسخ را به هشدارهای سازمان‌های مجری قانون و شرکت‌های امنیت سایبری می‌دهد، در حالی که با آزمایشگاه هاپی و سرویس‌های ویژه اوکراین برای ردیابی و مسدود کردن تراکنش‌های مرتبط با کمپین روسی همکاری می‌کند.

بایننس صرافی های غیرقانونی و تحریم شده را مقصر می داند

نمایندگان بایننس به مقاله اخیر چاگری پویراز، رئیس تیم تحریم های جهانی آن اشاره کردند که تاکید می کند این پلتفرم از ابزارهای تحلیلی Elliptic، Chainalysis و TRM Labs برای نظارت بر تراکنش ها استفاده می کند. او همچنین توضیح می‌دهد که مسدود کردن تراکنش‌های ورودی که تنها پس از انجام آن‌ها قابل بررسی هستند، چندان ساده نیست.

او توضیح داد که این وجوه قابل ردیابی است، اما مسدود کردن یا مسدود کردن آن بسیار دشوار است. پویراز همچنین تاکید کرد که صرافی‌های غیرقانونی یا تحریم‌شده، چک‌های شناخت مشتری (KYC) را انجام نمی‌دهند یا با قوانین AML موجود مطابقت ندارند. و بیشتر آنها در روسیه مستقر هستند در حالی که برخی از آنها از چین یا هند فعالیت می کنند.

بایننس همچنین یادآوری کرد که در طول هشت ماه اول درگیری در اوکراین، بیش از 4 میلیون دلار ارز دیجیتال برای حمایت از سازمان‌های طرفدار روسیه جمع‌آوری شد که اکثر آنها در حال حاضر تحت تحریم هستند. بر اساس گزارشی که توسط Elliptic در فوریه 2023 منتشر شد، چنین نهادهایی حدود 4.8 میلیون دلار برای ارتش روسیه و شبه نظامیان مرتبط جمع آوری کرده اند.

دو رقم ذکر شده بسیار کوچکتر از رقم تولید شده توسط Hapi Labs است، که ممکن است نشان دهد که همه وجوهی که از طریق کیف پول هایی که شرکت مورد مطالعه قرار گرفته است، کمک های مالی مربوط به جنگ نیست. هر دو طرف درگیری در حال افزایش ارزهای دیجیتال بوده اند و به گفته Elliptic، بیش از 212 میلیون دلار به اوکراین ارسال شده است.

برچسب ها در این داستان

بایننس، صرافی‌های متمرکز، CEX، درگیری، کریپتو، کمک‌های رمزنگاری، صرافی‌های رمزنگاری، ارزهای رمزنگاری‌شده، ارزهای دیجیتال، کمک‌های مالی، مبادلات، وجوه، آزمایشگاه‌های هاپی، تحقیقات، روسیه، روسی، پلت‌فرم‌های تجاری، تراکنش‌ها، نقل و انتقالات، اوکراین، اوکراین، کیف پول‌ها، جنگ

آیا فکر می‌کنید صرافی‌های کریپتو ابزاری برای محدود کردن تراکنش‌های مربوط به تأمین مالی جنگ در اوکراین دارند؟ نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

لوبومیر تاسف

لوبومیر تاسف روزنامه‌نگاری از اروپای شرقی است که از فن‌آوری آگاه است و این جمله هیچنز را دوست دارد: «نویسنده بودن چیزی است که من هستم، نه کاری که انجام می‌دهم». علاوه بر رمزنگاری، بلاک چین و فین‌تک، سیاست بین‌المللی و اقتصاد دو منبع الهام دیگر هستند.

اعتبار تصویر: Shutterstock، Pixabay، Wiki Commons

سلب مسئولیت: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی است. این یک پیشنهاد مستقیم یا درخواست یک پیشنهاد برای خرید یا فروش، یا توصیه یا تأیید هر محصول، خدمات یا شرکتی نیست. Bitcoin.com مشاوره سرمایه گذاری، مالیاتی، حقوقی یا حسابداری ارائه نمی کند. نه شرکت و نه نویسنده به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئولیتی در قبال هرگونه آسیب یا ضرر ناشی از یا ادعای ناشی از استفاده یا اتکا به هر گونه محتوا، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله ندارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا