رادیو و تلویزیونفرهنگی و هنری

بیننده کم سریال به دلیل سیاست/ فوت هنرمندان در کرونا

به گزارش خبرنگار پرتو، مسعود شاه محمدی کارگردان سریال «زن زندگی، مرد زندگی» که مهمان برنامه «سریالیستا» به کارگردانی پدرام کریمی بود، با ابراز رضایت از نتیجه این سریال به مجری گفت: من می بینم که نسبت به نمایش 10-15 سال پیش بیننده کمتری دارد و فکر می کنم این نیاز به یک سیاست کلی دارد. بچه ها فرقی نمی کند در هر سریالی تلاش کنند، اما این سیاستی است که کارها را بدون مخاطب می سازد یا می تواند مثل قبل مخاطب داشته باشد.

وی افزود: نقش هنرمندان در این است که در شرایط تاج می کشند. مرحوم عزت الله مهرآوران هنگام فیلمبرداری یکی از سریال ها بر اثر تاج گذاری درگذشت و درگذشت. همانطور که گفتم همه عوامل با جان و دل کار می کنند. سریال «زن زندگی، مرد زندگی» در 13 قسمت دو قسمت مجزا داشت. 13 قسمت در خانه پدر و مادر مرد و 13 قسمت در خانه پدر و مادر ضبط شده است. اتفاقی که برای من افتاد فکر می کنم به خود فیلمنامه برمی گردد. اساس فیلمنامه ایرادات اساسی داشت. بعدها که کار پیش رفت و با آقای رمضانی فیلمنامه بهتر و کمی دقیق شد.

شاه محمدی افزود: اولین سریالی بود که متن آن برای من نبود. چندین سال بود که کار نکرده بودم و اولین بار بود که متن برایم نبود. بعداً جلسات زیادی در مورد متن داشتم و سعی کردیم آن را بهبود ببخشیم.

وی با اشاره به کارهای قبلی خود گفت: سریال هایی مثل همسران و خانه سبز را کار کردم. او سریال های پرمخاطبی چون «خدا عشق آفرید»، «دیروز، امروز، فردا» و «این زمینی ها» را داشت. وقتی این آمار را از سریال نشان می دهید، می دانم چه اتفاقی افتاد. گاهی فرم کار طوری است که بیننده با آن کنار نمی آید. این سریال ساعت 23 پخش می شود. لازم به ذکر است اگر اتفاقات سریال به روز است و ما آیینه مشکلات مردم هستیم یا ادعا می کنیم که اینگونه هستیم. در مقایسه با سریالی که داشتم، نظر شخصی من این است که از نظر مضمون و مضمون، داستان «زن زندگی، مرد زندگی» قابل دفاع است.

شاه محمدی ادامه داد: در این سریال قرار بود خانواده ایرانی و روابط انسانی خوب را به نمایش بگذاریم و فکر می کنم در قسمت هایی که حداقل روی خودم کار کردم این اتفاق افتاده است.

کارگردان فیلم «زن زندگی، مرد زندگی» گفت: ساخت یک سری جنایات برای پلیس آسانتر است. ساختن کار این مدل دشوارتر و جذب مخاطب دشوارتر است. اتفاقا به نظر من خانواده ها این سریال ها را بهتر دوست دارند. شاید بتوان محتوای بیشتری را منتقل کرد. وظایف اپیزود وظایف سخت تری هستند. این فرصتی است برای تبادل نظر بینندگان و تلویزیون با یکدیگر. مشاوره بیشتر و مشکلات خانوادگی بیشتر. در این مجموعه 26 موضوع و یک موضوع در نمایشنامه مورد بحث قرار می گیرد.

شاه محمدی در پایان گفت: همچنان می توان در فیلم ها و سریال های خارجی با انتقال مضامین به انتهای فیلم به جمع بندی رسید. با همه نقدهایی که دارد، حداقل مجموع این 13 قسمتی را که انجام داده ام قابل قبول می دانم و از آن دفاع می کنم. صحنه های احساسی نمایشنامه بسیار ارزشمند است.

«سریالیست» به تهیه کنندگی محمد باریکانی و مجتبی فرجی و اجرای پدرام کریمی کاری از گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک است که پنجشنبه ها ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا