ارز دیجیتالاقتصادی

تجزیه و تحلیل بلاک چین مورد چالش مه بیت کوین؛ نرم افزار Chainalysis در دادگاه ایالات متحده مورد بررسی قرار می گیرداز زمان دستگیری در آوریل 2021، رومن استرلینگوف، اپراتور ادعایی سرویس اختلاط رمزنگاری بیت کوین فوگ، بیش از دو سال است که از بی گناهی ادعایی خود دفاع کرده است. پرونده های اخیر دادگاه نشان می دهد که تیم حقوقی استرلینگوف در حال به چالش کشیدن نرم افزار Reactor از Chainalysis است که به عنوان مدرک در این پرونده ارائه شده است. وکیل استرلینگوف ادعا می کند که اکتشافات رآکتور «هیچ نرخ خطای شناخته شده، نرخ مثبت کاذب، نرخ منفی کاذب، و هیچ مقاله بررسی شده ای که صحت آنها را تأیید کند، ندارد.

وکیل روش های تحلیل زنجیره ای را در آزمایش مه بیت کوین به عنوان “علم ناخواسته” می نامد

پرونده اخیر دادگاهی از شکایت علیه رومن استرلینگوف، که متهم به اجرای برنامه ترکیب رمزنگاری بیت کوین فوگ است، نشان می دهد که وکلای او در حال به چالش کشیدن نرم افزار Reactor از Chainalysis هستند. وکیل تور اکلند در دادگاه اکتشافات نرم افزار راکتور را به عنوان “علم آشغال” نامگذاری کرد. گزارش شده است توسط بلومبرگ در سند دادگاه، تیم حقوقی استرلینگوف اظهار داشت:

با توجه به اسلاید صفحه 9 از 45، جدول خلاصه قرار گرفتن در معرض بازار تاریک شبکه بیت کوین Fog، به نظر می رسد این ارقام مبتنی بر اکتشافات راکتور Chainalysis است که دولت نمی تواند هیچ نرخ خطای شناخته شده ای برای آن، هیچ نرخ مثبت کاذب، هیچ نرخی تولید کند. از منفی کاذب، و نه هر مقاله بررسی شده که صحت آنها را تأیید کند.

حکم دادگاه دانش دولت ایالات متحده را نشان می دهد که دفاع مشروعیت تکنیک های خوشه بندی مرتبط با خوشه مه بیت کوین را به چالش می کشد. علاوه بر این، دفاعیات با شور و اشتیاق ادعا می کند که اسلاید بحث برانگیز است، بیشتر به پیشداوری تمایل دارد تا شفافیت، فاقد مبنای محکمی است و شامل شنیده ها می شود. برای نتیجه گیری، وکلای دادگستری تاکید می کنند که هیچ شفافیتی در مورد زمان ارزیابی نرخ ارز بین بیت کوین و دلار آمریکا ایجاد شد.

این اولین موردی نیست که متخصصان بلاک چین دولت ایالات متحده مورد بررسی دقیق قرار می گیرند. در سناریوی کریپتو 6، یان فریمن، یکی از مجریان برنامه رادیویی “گفتگوی زنده”، طرح دابرت را ارائه کرد که قصد داشت شهادت کارشناسی دولت را رد کند. وکلای فریمن ادعا کردند که نهادهای خصوصی و نرم افزارهای اختصاصی مورد استفاده در بررسی دقیق بلاک چین از معیارهای دابرت برای شواهد قابل قبول فاصله دارند. پس از نامه ایکلند به دادگاه، دولت ایالات متحده پاسخ داد و از تحلیل خود در پرونده علیه استرلینگوف دفاع کرد.

دادستان ها از تجزیه و تحلیل بلاک چین دفاع می کنند و اصرار دارند که شواهد مطابق با معیارهای دابرت باشند

در یک بایگانی پاسخدادستان ها تأکید کردند که «تحلیل بلاک چین» معیارهای دابرت را برای پذیرش دارد و تأکید کردند که «شاهد قابل توجهی در مورد قابلیت اطمینان راکتور Chainalysis وجود دارد». دولت اعلام کرد که هم نرم افزار و هم حوزه گسترده تر آنالیز بلاک چین تحت آزمایش قرار گرفته اند، از جمله بررسی دقیق در طول تحقیقات اجرای قانون. آنها همچنین تصریح کردند که روش‌های مورد استفاده در تجزیه و تحلیل بلاک‌چین توسط دانشگاهیان مورد مطالعه قرار گرفته‌اند و تحقیقات بر تکنیک‌های خوشه‌بندی برای به حداقل رساندن موارد مثبت کاذب متمرکز شده است. دادستان ها توضیح دادند:

در پرونده 7 نوامبر 2022 دولت اشاره شد که تجزیه و تحلیل بلاک چین دارای استانداردهای تجاری پذیرفته شده است، حتی در غیاب یک سازمان استاندارد دولتی یا هیئت صدور گواهینامه.

سابرینا ویلمر و دیوید ووراکوس از بلومبرگ گزارش دادند که Chainalysis از موضع خود در اسناد دادگاه دفاع کرده است و این انتقاد را یک “کمپین بدنام کردن” توصیف می کند. با این حال، قاضی آمریکایی راندولف ماس به دفاع اجازه داده است تا از یک متخصص برای بررسی روش های Chainalysis برای ردیابی داده های بلاک چین استفاده کند. ماس تاکید کرد که هرگونه یافته باید محرمانه بماند.

نظر شما درباره انتقادی که وکیل استرلینگوف در دادگاه ارائه کرد چیست؟ وارد گفتگو شوید و دیدگاه خود را در مورد این موضوع در نظرات زیر به اشتراک بگذارید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا