کار آفرینی و استارتاپ

ترزو 16 میلیون دلار برای استخراج داده های کلیدی از قراردادها به دست می آورد • TechCrunch

حاکمیت قراردادی اقداماتی است که برای اطمینان از رعایت شرایط توافق شده بین شرکت و تامین کنندگان آن انجام می شود. این یک بخش اساسی از انجام تجارت است و عواقب اشتباه کردن آن می تواند شدید باشد. مک کینزی برآوردها که حاکمیت قرارداد ضعیف می‌تواند تا 9 درصد از کل درآمد سازمان‌ها را متحمل شود، که معادل 1.4 تریلیون دلار برای Fortune 500 به تنهایی و 6.4 تریلیون دلار در تمام شرکت‌های تجاری سازمانی است.

چالش‌های مربوط به حاکمیت قراردادها به ظهور استارت‌آپ‌هایی مانند Icertis دامن زده است که اخیراً ۱۵۰ میلیون دلار با ارزش ۳.۲ میلیارد دلار برای ساخت ابزارهای قراردادی خود تضمین کرده است. LinkSquares در ماه آوریل 100 میلیون دلار برای پلتفرم تجزیه و تحلیل قرارداد مبتنی بر هوش مصنوعی خود دریافت کرد، در حالی که ContractPodAi، یک رقیب نزدیک، ده ها میلیون دلار برای دیجیتالی کردن بررسی قراردادها جمع آوری کرده است.

یک ورودی نسبتاً جدید در این فضا است ترزوکه توسط Brandon Card، Al Giocondi و Pradeep Thangavel در سال 2020 بنیانگذاری شد. Terzo مجموعه ای از نرم افزارهای پردازش قرارداد، از هوش مصنوعی برای استخراج داده ها در قراردادهای مربوط به هزینه و درآمد یک شرکت در ارتباط با تامین کننده و مشتری استفاده می کند.

با توجه به اینکه علاقه سرمایه‌گذاران به استارت‌آپ‌های مدیریت قرارداد کاهش نیافته است، Terzo امروز دور ۱۶ میلیون دلاری سری A را به رهبری Align Ventures با مشارکت TYH Ventures، Engage Ventures، Human Capital و سایر سرمایه‌گذاران نهادی ناشناس بست. درآمد حاصل از آن به بیش از 18 میلیون دلار می رسد و Card که به عنوان مدیر عامل Terzo فعالیت می کند، می گوید که آنها در راستای ابتکارات فروش و بازاریابی Terzo و همچنین افزایش قابلیت های هوش مصنوعی پلتفرم قرار خواهند گرفت.

Card گفت: “همانطور که فناوری ما تکامل می یابد، هدف ما ارائه بینش پیشرفته در مورد امور مالی و بودجه است.” «سیستم‌های قرارداد برای موارد استفاده قانونی و تیم‌های حقوقی برای تمرکز بر تهیه پیش‌نویس و بندها ساخته شده‌اند. هیچ تحلیل یا بینش مالی برای رهبران وجود ندارد تا تصمیمات هوشمندانه تری بگیرند. ترزو برای حل این مشکل تاسیس شد.

اعتبار تصویر: ترزو

کارد می‌گوید تجربیاتش در مایکروسافت، جایی که او مدیر پورتفولیوی سازمانی در مایکروسافت کلود بود، الهام‌بخش او برای تأسیس Terzo شد. جوکوندی از نقش های مدیر حساب در اوراکل و IBM آمد. در مورد تانگاول، او نزدیک به هفت سال را در بخش مهندسی در Freshworks گذراند تا اینکه در کنار Card و Giocondi بپیوندد.

کارت می‌گوید که هوش مصنوعی Terzo با استفاده از قراردادهای تجاری واقعی برای استخراج داده‌هایی مانند موجودی و هزینه‌ها، تحت نظارت یک تیم تضمین کیفیت برای اطمینان از صحت پایه، آموزش دیده است. Terzo با پلتفرم‌های منابع سازمانی مانند SAP و Oracle یکپارچه می‌شود تا تعهدات قراردادی و تاریخ انقضا، از جمله معیارهای مربوط به سیاست‌های محیطی، اجتماعی و حاکمیتی را ردیابی کند.

Card گفت: «ترزو برای مخاطبان فناوری اطلاعات ارزشمند است، زیرا به آنها اجازه می دهد داده ها را سریعتر ببینند. ما پلتفرمی ایجاد کرده‌ایم که مدیریت داده، اتوماسیون و هوش مصنوعی را ترکیب می‌کند، اما همچنین افراد را در جریان نگه می‌دارد.»

VCها در فناوری حقوقی مدیریت قرارداد مانند Terzo، نوید می بینند، شاید تا حدی به دلیل نرخ بالای پذیرش مشتری. با توجه در نظرسنجی قانون بلومبرگ در سال 2020، بیش از نیمی (56٪) از وکلای داخلی گفتند که از برنامه های مدیریت قرارداد استفاده می کنند. (این با وجود این واقعیت است که صنعت حقوقی است به طور معروف کند برای اتخاذ فناوری جدید.) اگر روند فعلی حفظ شود، بازارها و بازارها پیش بینی می کند بازار چرخه عمر مدیریت قرارداد از 1.5 میلیارد دلار در سال 2019 به 2.9 میلیارد دلار تا سال 2024 خواهد رسید.

کارت می‌گوید که Terzo بیش از ده‌ها مشتری دارد، از جمله یک خرده‌فروش Fortune 50 و بزرگترین پردازشگر معاملات مالی در جهان. او می‌گوید، برنامه سال آینده این است که درآمد را به بیش از 50 درصد از هزینه‌های کلی ترزو برساند و در سال 2024 به حد نصاب برسد.

Card افزود: “ما تا سال 2025 به یک تجارت سودآور تبدیل شده ایم.” هم همه گیری و هم رکود فناوری فعلی به ما آموخته است که چگونه یک کسب و کار ناب را اداره کنیم که بر رشد کارآمد متمرکز است. رکود فعلی باعث شده است که مشتریان ما هزینه ها و بودجه بندی را در اولویت قرار دهند، بنابراین ما به این موضوع به عنوان یک باد مثبت در مسیر سال 2023 نگاه می کنیم.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا