ارز دیجیتالاقتصادی

تعداد ثبت‌های Ordinals روی بیت کوین از 10 میلیون فراتر رفت و NFT و رونق توکن را تقویت کرد.روز دوشنبه، 28 مه 2023، زمانی که تعداد کل نوشته‌های Ordinal بر روی بلاک چین بیت کوین از 10 میلیون در کمتر از نیم سال گذشته، به نقطه عطفی مهمی دست یافت. از زمان پیدایش Ordinal inscriptions، استخراج کنندگان بیت کوین تقریباً 1596 بیت کوین به ارزش 44.37 میلیون دلار به دست آورده اند.

10 میلیون کتیبه ترتیبی و شمارش

این هفته شاهد بود که مجموع کتیبه های ترتیبی از مرز 10 میلیون فراتر رفت. از زمان نوشتن این مقاله، 10,142,233 کتیبه صادر شده اند. علاوه بر این، اقتصاد توکن BRC20 متشکل از 24677 توکن ثبت شده BRC20 دارای ارزش ترکیبی از 433 میلیون دلار. کتیبه های بیت کوین جایگاهی را در حوزه بازارهای توکن غیرقابل تعویض (NFT) ایجاد کرده اند و در حال حاضر به عنوان دومین بلاک چین بزرگ از نظر فروش NFT هستند.

داده های 30 روز گذشته نشان می دهد که 190 میلیون دلار ارزش NFT های مبتنی بر بیت کوین معامله شده است که مهم ترین فروش آن Space Pepe است فروخته شد به مبلغ 4.56 میلیون دلار استخراج کنندگان بیت کوین با جمع آوری بیش از 10 میلیون کتیبه، از دسامبر 2022، هزینه های تکمیلی معادل 1596 بیت کوین یا 44.37 میلیون دلار دریافت کرده اند. در بازارهای متمرکز بر Ordinals، 347،129 تراکنش ثبت شده است. تولید می کند 176.46 میلیون دلار حجم تجارت.

تعداد ثبت‌های Ordinals روی بیت کوین از 10 میلیون فراتر رفت و NFT و رونق توکن را تقویت کرد.

از میان بازارهای Ordinals و BRC20 می توان به Ordinals Market، Ordswap، Ordinals Wallet، Open Ordex، Gamma، Magic Eden و Unisat اشاره کرد. به تازگی، Ordinals Market همکاری کرد با بیت کوین Miladys در پروژه ای برای پل زدن BRC20s با توکن های ERC721 اتریوم. قابل ذکر است، تنها چند روز قبل از اینکه کتیبه‌های Ordinal به مرز 10 میلیون نفر برسد، کیسی رودارمور – خالق فناوری کتیبه‌های Ordinals – از سمت نگهبان اصلی پایگاه کد استعفا داد.

رودارمور کنترل منتقل شده پروژه به یک توسعه دهنده نرم افزار مرموز معروف به Raphjaph. از 10 میلیون کتیبه مبتنی بر بیت کوین که روی این زنجیره میزبانی شده است، 91 درصد یا 9.2 میلیون دارای کتیبه متن ساده هستند. بیش از 775000 کتیبه معمولی شامل فایل‌های تصویری مانند PNG یا JPEG است، در حالی که بقیه کتیبه‌ها روی بیت‌کوین شامل ویدیوها، برنامه‌ها و ضبط‌های صوتی است.

اگرچه Ordinals محبوبیت زیادی کسب کرده است، چندین بیت کوینر و تأثیرگذار ارزهای دیجیتال مخالفت خود را اعلام کرده اند. برخی استدلال می کنند که کتیبه های معمولی به حجم قابل توجهی از تراکنش ها و افزایش هزینه های زنجیره ای برای فعالیت های شبکه کمک می کند. مخالفان، روند کتیبه‌ها را “حمله” و “هرزنامه” نامیده‌اند و تاکید می‌کنند که تراکنش‌های مالی باید تنها انتقال در بلاک چین بیت‌کوین باشد.

نظر شما در مورد رشد سریع کتیبه های Ordinal در بلاک چین بیت کوین و تاثیر آنها بر بازار NFT چیست؟ دیدگاه ها و نظرات خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا