کار آفرینی و استارتاپ

تغییرات اخیر در مالیات های ایالتی برای استارت آپ های SaaS ایالات متحده چه معنایی دارد؟ • TechCrunch

روندها نشان می دهد اکثر کسب‌وکارها قصد دارند تا سال 2025 نرم‌افزار را به‌عنوان یک سرویس (SaaS) به طور کامل بپذیرند، و اگر گذشته نشان‌دهنده‌ای باشد، این بدان معناست که قانون‌گذاران ایالتی سخت تلاش می‌کنند تا درآمد حاصل از این جریان فروش جدید را به دست آورند.

مانند بسیاری از قوانین و مقررات ایالات متحده، قوانین مالیاتی در مورد SaaS کمی متفاوت است و به تکامل خود ادامه دهند. در حال حاضر، برخی از ایالت ها SaaS را نرم افزاری می دانند در حالی که برخی دیگر آن را به عنوان یک سرویس دسته بندی می کنند. علاوه بر این، برخی از ایالت ها صرف نظر از نوع آن، بر همه خدمات مالیات می دهند و بیش از 20 ایالت راهی برای هدف قرار دادن SaaS دارند. حداقل چهار ایالت (نیویورک، پنسیلوانیا، تگزاس و واشنگتن) به شدت به دنبال SaaS هستند. همچنین مسئله بسته‌بندی وجود دارد – ممکن است SaaS به تنهایی مشمول مالیات نباشد، اما زمانی که با سخت‌افزار جفت شود، مشمول مالیات می‌شود.

در روزهای اولیه یک استارتاپ، این تمایل وجود دارد که فکر کنیم تنها نگرانی مالیاتی، حسابرسی در آینده است که احتمال آن کم است. با این حال، مسائل مالیاتی زمانی که در حال جمع‌آوری کمک مالی هستید یا برای ادغام و ادغام با بررسی‌های لازم مواجه می‌شوید، به یک مشکل تبدیل می‌شوند. طرفی که بررسی های لازم را انجام می دهد، بر مالیات فروش و استفاده متمرکز خواهد بود، زیرا هر گونه مسئولیتی می تواند به خریدار منتقل شود. ما اخیراً این موضوع را با یک مشتری جدید دیدیم – آنها ارزیابی ریسک را انجام نداده بودند و خریدار تقریباً 1 میلیون دلار بدهی مالیاتی را شناسایی کرد. این امر قیمت خرید را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

استارت‌آپ‌ها فکر می‌کنند زمان زیادی برای رسیدن به این نقطه دارند، اما در واقع باید فوراً روی آن تمرکز کنند. هر گونه سهل انگاری، در صورت شناسایی، می تواند یک شرکت را از هرگونه محدودیت قانونی خارج کند.

اگرچه هیچ کسب‌وکاری از مالیات معاف نیست، اما برای استارت‌آپ‌ها بسیار مهم است که بدانند چه زمانی مشمول مالیات هستند و در صورت ارائه راه‌حل SaaS، چگونه هر مجموعه از قوانین محلی اعمال می‌شود.

تصور نکنید که محصول یا خدمات شما غیر مشمول مالیات است یا اینکه همه حوزه های مسئولیت مالیاتی احتمالی خود را شناسایی کرده اید.

تعیین مالیات شما

برای تشخیص اینکه به کدام ایالت ها مالیات فروش بدهکار هستید، ابتدا با تعیین حضور فیزیکی یا اقتصادی خود، رابطه خود را ایجاد کنید.

شما می‌توانید رابطه فیزیکی خود را با بررسی اینکه در کدام ایالت‌ها کارمندان، دفتر، اموال یا نمایندگان دارید، تعیین کنید. ، انبار، سرور، محل ذخیره سازی یا محل دیگر کسب و کار؟” یا آیا «کارمند، نماینده، نماینده یا فروشنده ای وجود دارد که در ایالت تحت نظارت شرکت به صورت موقت یا دائم کار می کند؟»

یک پیوند اقتصادی برای فروشندگانی که «حضور فیزیکی در ایالت ندارند» ایجاد شده است. در این حالت، دولت مالیات فروش را از مشتریان دریافت می‌کند و در صورتی که فروشنده سطح مشخصی از فروش یا تعداد معاملات را در آن ایالت برآورده کند، پرداخت می‌کند.

با تعاریف گسترده ای مانند این، به راحتی می توان فهمید که مالیات ها چقدر می توانند پیچیده شوند.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا