ارز دیجیتالاقتصادی

توییتر کریپتو پس از خبر دستگیری سام بنکمن-فرید منفجر شد


توییتر رمزنگاری شده پس از خبر تکان دهنده دستگیری سام بنکمن-فرید در باهاما منفجر شد و بسیاری متعجب شدند که به این سرعت رخ داده است.

در 12 دسامبر، بنیانگذار شرمنده FTX توسط پلیس سلطنتی باهاما پس از دریافت اطلاعیه مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده علیه وی اتهامات جنایی ارائه کرده است، دستگیر شد.

در عرض چند ساعت، سیاستمداران، مدیران ارزهای دیجیتال و اینفلوئنسرها همگی اپلیکیشن‌های توییتر خود را راه‌اندازی کردند تا درباره دستگیری مدیر عامل سابق اظهارنظر کنند.

الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده دموکرات نیویورک، که تا به امروز دیدگاه نسبتاً بی طرفی در مورد صنعت کریپتو داشته است، به 13.4 میلیون دنبال کننده خود در توییتر گفت که بانکمن-فرید گامی به سوی “عدالت اجرا شده” است، اما خاطرنشان کرد که دستگیری بانکمن را به تعویق خواهد انداخت. -شهادت فرید در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان که برای 13 دسامبر برنامه ریزی شده بود.

سناتور آمریکایی سینتیا لومیس نیز خوشحال شد و در توییتی نوشت که دادستان ها تصمیم درستی گرفتند تا بانکمن-فرید را به دلیل “کلاهبرداری خوب و قدیمی” که گفته می شود مرتکب شده، پاسخگو بدانند.

الیزابت وارن، سناتور آمریکایی و شکاک ارزهای دیجیتال، موافقت کرد، بیان می کند در 13 دسامبر در توییتی خطاب به 7 میلیون دنبال‌کننده‌اش، وزارت دادگستری ایالات متحده باید مدیران شرکت‌های قانون‌شکن بیشتری را پاسخگو کند.

دیگران از این فرصت استفاده کردند و همه چیز را روشن کردند. بنجامین کوون، مدیر اجرایی و بنیانگذار کانال تحلیل رمزنگاری به نام Into The Cryptoverse، از ChatGPT برای ساختن شعر درباره آخرین وضعیت مخمصه بانکمن-فرید استفاده کرد.

در همین حال، میم ها در حال حاضر در توییتر در حال چرخش هستند:

از زمان فروپاشی خیره کننده FTX در ماه نوامبر، مطالب زیادی درباره پست های توییتری و حضور رسانه های بانکمن-فرید گفته می شود.

میزبان مشترک Not Investment Advice، Trung Phan، گفت 538000 دنبال کننده او در توییتر در 13 دسامبر که رفتار عمومی نامنظم بانکمن-فرید زندگی را برای وکیل مدافع او سخت تر می کند، در حالی که دیگران معتقدند دستگیری بانکمن-فرید احتمالاً باعث می شود که او انگشت اتهام را به سمت همکاران و افراد مرتبط با فساد FTX نشانه رود. کسانی که کمک های سیاسی قابل توجهی از او دریافت کردند.

مطالب مرتبط: BF سعی کرد بازار ارزهای دیجیتال را برای نجات FTX بی ثبات کند: گزارش

بانکمن-فرید در مصاحبه‌ای که احتمالاً آخرین مصاحبه‌اش در توییتر اسپیس با نهنگ‌های غیرمعمول در ۱۲ دسامبر بود. اظهار داشت وقتی در مورد احتمال تحت فشار قرار می‌گیرند، «فکر نمی‌کنم دستگیر شوم».

بر اساس اعلامیه روز 12 دسامبر توسط دفتر دادستان کل باهاما، نیروی پلیس سلطنتی باهاما پس از اطلاعیه رسمی از سوی ایالات متحده مبنی بر طرح اتهامات جنایی علیه بانکمن-فرید، دستگیر شد.