فوتبالورزشی

تیم های لیگ برتری چگونه با اولین استراحت تاریخ کنار می آیند؟ | اخبار فوتبال

5 آگوست اولین بازی‌ای است که لیگ برتر آغاز شده است، با دو روز شکست در اولین مجموعه بازی‌های 1999-2000. آنقدر زود که لیورپول در تاریخ 7 آگوست، یک روز پس از بازی مقابل فولام در لیگ، یک بازی دوستانه برگزار خواهد کرد. یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول گفت: ما هنوز باید (برای) یک فصل آماده شویم، بنابراین نمی توانیم آن (دوستانه) را نادیده بگیریم. به خصوص به این دلیل که کلوپ گفت از اواسط آگوست، لیورپول تقریبا هر سه روز یک بار بازی می کند، “بنابراین دیگر زمانی برای تمرین وجود ندارد.” بین 22 اوت تا 3 سپتامبر لیورپول چهار بازی برگزار می کند.

این فصل در 28 مه، شش روز دیرتر از 2021-22 به پایان می رسد، به این معنی که حتی پس از اولین وقفه برای برگزاری جام جهانی در زمستان نیمکره شمالی، این تکرار سخت ترین تکرار نخواهد بود. این در سال 2020-21 بود که فصل در 12 سپتامبر آغاز شد و در 23 می به پایان رسید.

این بار پس از 16 روز مسابقه لیگ متوقف خواهد شد. مدیران هر 20 باشگاه سال گذشته تصمیم گرفتند که بازی ها پس از 12 نوامبر متوقف شود و در 26 دسامبر از سر گرفته شود.

همچنین بخوانید | تمرکز خط مقدم برای نخبگان لیگ برتر

بازیکنانی که به جام جهانی می روند – هر تیمی احتمالاً یک نفر در قطر خواهد داشت و تعداد آنها برای قهرمانان منچسترسیتی، آرسنال، لیورپول و منچستریونایتد می تواند بیش از 10 نفر باشد – یک هفته فرصت خواهند داشت تا برای بازی های بین المللی آماده شوند. بازیکنان لیگ برتری در فینال جام جهانی هشت روز بین پیروزی یا فاجعه در دوحه و شروع باکسینگ دی در باشگاه هایشان وقت خواهند داشت.

به همین ترتیب، تعدادی از بازیکنان مجبور به استراحت در میانه فصل می شوند یا به دلیل اینکه کشورهای آنها در بین 32 فینالیست نیستند – از جمله مو صلاح، جورجینیو و ارلینگ هالند – یا به ترکیب نهایی نرسیده اند. این وقفه می تواند کمی شبیه به سال 2019-2020 باشد، زمانی که کووید-19 فوتبال را متوقف کرد و تیم ها مجبور شدند همه چیز را از نو شروع کنند.

بعد از کشمکش جام جهانی

اوون کویل در هنگام بازگشت از انگلستان که برای دیدن بازیکنان کوئینز پارک اف سی، باشگاه درجه دوم اسکاتلند که اکنون مدیریت می کند، با تلفن صحبت می کرد، گفت: «این استراحت طولانی تر از چیزی است که هرکسی می خواهد. اگر منچسترسیتی شروع کند دیگری داشته باشد چه؟ اگر لیگ متوقف شود، آنها چگونه به آن شتاب خواهند رسید؟»

همچنین بخوانید | با شروع شمارش معکوس برای لیگ برتر، شادی و امید در میان هواداران موج می زند

کویل گفت: نکته مثبت آن این است که برخی از بازیکنان در طول فصل استراحت خواهند کرد، اما بازیابی ریتم پس از استراحت برای باشگاه ها نیز ممکن است دشوار باشد. کویل، سرمربی سابق تیم فوتبال جمشدپور که مدیریت برنلی را بر عهده داشته است، گفت: “برخی بازیکنان دور خواهند بود و برخی دیگر به طور مساوی دور خواهند بود، برخی دیگر نمی توانند پس از جام جهانی، همه آنها را به شدت لیگ برتر برسانند.” و بولتون واندررز در لیگ برتر.

کویل گفت که او همچنین خطر بیشتری را برای کسانی که پس از حضور در جام جهانی به لیگ بازمی‌گردند بیشتر می‌بیند. شما به تازگی به یک رقابت با شدت بالا در کشوری متفاوت و با آب و هوای متفاوت رفته اید و سپس تقریباً بدون وقفه به لیگ برتر بازگشته اید. معمولاً در سال‌های جام جهانی بین مسابقات و لیگ خود استراحت می‌کنید، اما این بار این اتفاق نمی‌افتد.»

گفته می شود، همه نمی خواهند استراحت کنند. تیم‌هایی که خوب پیش می‌رفتند، نمی‌خواستند، اما تیم‌هایی که با مصدومیت‌ها یا کمبود حرکت دست و پنجه نرم می‌کردند، بدشان نمی‌آمد. اما مسئله این است که همه می دانند که وقفه ای وجود خواهد داشت و می توانند مطابق با آن عمل کنند. کویل گفت: برنامه‌ریزی بسیار مهم‌تر از حد معمول خواهد بود.

کار بیشتر برای تیم های علوم ورزشی

بیشتر برای نخبگان لیگ برتر که در اروپا نیز بازی خواهند داشت. هیچ اغراقی در مورد شدت بازی ها در لیگ برتر و آسیب های جسمی و روحی آنها وجود ندارد. این بار آنها سریعتر از حد انتظار خواهند آمد. بنابراین، بهبودی بسیار مهم خواهد بود، تیم‌های علوم ورزشی در باشگاه‌ها بیشتر مورد نیاز خواهند بود.»

فیل براون با این موضوع موافقت کرد و گفت تیم‌هایی که معمولاً در مرحله یک چهارم نهایی و نیمه نهایی رقابت‌های جام حذفی بازی نمی‌کنند، فصل را راحت‌تر از تیم‌هایی که بازی می‌کنند، خواهند دید. او گفت: «اما این دلیلی هم هست که شما تیم‌هایی دارید. براون که هدایت هال سیتی را بر عهده داشت، گفت: منچسترسیتی، لیورپول و سایر بازیکنان در 6 تیم برتر از نظر عمق قدرت فوق العاده ای دارند و این بدان معناست که برخی از بازیکنانی که به سختی در یک فصل عادی بازی می کنند، می توانند 10 تا 15 بازی دیگر انجام دهند. لیگ برتر 09-2008.

فصلی که پیش از این اتفاق نیفتاده بود، کویل را وادار کرد تا پیش‌بینی کند که این مسابقه بیش از یک مسابقه دو تیمی خواهد بود. مطمئناً سیتی و لیورپول برای قهرمانی چالش برانگیز خواهند بود، اما آرسنال، تاتنهام و چلسی این دو را نزدیک به هم خواهند داشت.

براون یک قدم جلوتر رفت. او گفت: “تیمی که باید مراقب آن بود اسپرز آنتونیو کونته است.” براون گفت: «این پسر من است و از شنیدن صحبت درباره لیگ برتر هیجان‌زده می‌شود. دلیل او برای حمایت از اسپرز این است: بهبود تیم هایی مانند منچسترسیتی یا لیورپول بسیار دشوار است. اسپرز نه چندان. پس مراقب آنها باشید.»


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا