فوتبالورزشی

جام جهانی فوتبال زنان زیر 17 سال: هند در گروه A با برزیل قرار گرفت | اخبار فوتبال

هند میزبان در گروه A همراه با ایالات متحده، مراکش و برزیل قرار گرفت و قرعه کشی رسمی جام جهانی فوتبال زنان زیر 17 سال هند 2022 روز جمعه در Bhubaneswar انجام شد.

آلمان با حفظ رکورد خود در شرکت در هر جام جهانی فوتبال زنان زیر 17 سال، در گروه B با نیجریه، شیلی و میزبان افتتاحیه مسابقات، نیوزلند، قرار گرفت.

در این میان، اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی در گروه C با کلمبیا، مکزیک و روابط عمومی چین همگروه شد. قهرمان سابق – از نسخه کاستاریکا 2014 – ژاپن در گروه D در کنار تانزانیا، کانادا و یک قهرمان سابق دیگر در فرانسه قرار گرفته است.

قرعه کشی امروز نه تنها یک نقطه عطف مهم برای هند به عنوان یک کشور میزبان، بلکه برای جامعه جهانی فوتبال است. جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در طول قرعه کشی گفت که این قرعه کشی و مسابقات متعاقب آن می تواند با خیال راحت برگزار شود، گواهی بر تلاش سخت دست اندرکاران است.

ما اکنون مشتاق تماشای بهترین بازیکنان جوان به نمایندگی از 16 کشور از سراسر جهان در هند در اواخر امسال هستیم. در نتیجه مستقیم این تورنمنت، نسل جدیدی از زنان ایجاد خواهد شد که الهام گرفته از کسانی که در اکتبر بازی می‌کنند، قدم بردارند.»

شری انوراگ تاکور، وزیر اتحادیه برای اطلاع رسانی و پخش و امور جوانان و ورزش دولت هند، در مورد نقطه عطف مهمی در مسیری که نوید یک لحظه مهم برای فوتبال زنان در هند را می دهد، گفت: «این یک موضوع است. افتخار و مسئولیت بسیار برای کشور ما برای میزبانی اولین تورنمنت زنان فیفا – جام جهانی زنان زیر 17 سال فیفا.

قرعه کشی رسمی یک نقطه عطف مهم برای همه شرکت کنندگان است زیرا 16 کشور شرکت کننده اکنون می دانند که با چه کسی بازی می کنند. و مسیر رسیدن به این جام ارزشمند. من به همه تیم ها به کشور زیبا و سرزنده خود خوش آمد می گویم. باشد که وقتی به هند می‌آیید، مخاطب را مسحور کنید.

“این یک تورنمنت ویژه برای ورزش زنان در کشور ما است زیرا ما قویاً معتقدیم این رویداد الهام بخش زنان جوان بیشتری خواهد بود تا ورزش را به یک میدان بازی دربرگیرنده جنسیت تبدیل کنند.”

پس از پایان بازی های گروهی در 18 مهرماه، دو تیم برتر هر گروه به مرحله یک چهارم نهایی راه خواهند یافت. ناوی بمبئی ناک اوت دو سر را در 21 اکتبر آغاز خواهد کرد که در آن برندگان گروه A با نایب قهرمان گروه B روبرو خواهند شد و به زودی برنده گروه B به مصاف تیم دوم گروه A می روند.

مجموعه دیگر بازی‌های مرحله یک چهارم نهایی روز بعد با تیم‌های اول و دوم گروه‌های C و D برگزار می‌شود تا حق حضور در نیمه‌نهایی را در گوا در 26 اکتبر به دست آورند.

هر چهار تیم متعاقباً به ناوی بمبئی می‌روند تا در مسابقه مقام سوم و فینال نمایشی رقابت کنند تا اولین دوره رقابت‌های زنان فیفا در هند در تاریخ 30 اکتبر به پایان برسد.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا