فوتبالورزشی

جام ملت‌های آسیا: سه قهرمان لیگ با «مورد علاقه‌ها» می‌جنگند ATKMB | اخبار فوتبال

گروه D جام AFC روز چهارشنبه با ATK Mohun Bagan (ATKMB) به عنوان قهرمانان لیگ برتر از هند، بنگلادش و مالدیو آغاز می شود تا ثابت کند که شهرت همیشه در بازی های فوتبال تعیین کننده نیست. برای انتخاب قهرمانان منطقه جنوب، که یکی از پنج تیم لیگ دسته دوم آسیا است، سه بازی دوگانه (18، 21 و 24 اردیبهشت) برگزار خواهد شد.

ATKMB آنجا بوده است. ترم گذشته، آنها در صدر گروهی قرار گرفتند که بنگالورو اف سی، مازیا و باشوندهارا کینگز داشتند تا با دو برد و یک تساوی به نیمه نهایی بین منطقه ای راه پیدا کنند. مربی Vincenzo Annese یک روز قبل از اولین بازی رقابتی بین تیم های ISL و I-League از سال 2019، گفت ATKMB می تواند “20 بار Gokulam Kerala از جمله خودم را خریداری کند.”

امیل بنی، که در این باشگاه رتبه های خوبی را پشت سر گذاشته است و گل او در روز شنبه به گوکولام کرالا اف سی (GKFC) کمک کرد تا به اولین تیمی تبدیل شود که I-League را حفظ می کند، گفت که بازی ATKMB یک تجربه یادگیری خواهد بود. اسکار بروزون، مربی تیم باشوندهارا کینگز، قهرمان لیگ بنگلادش، گفت که رتبه بالاتر فیفا هند و تعداد بازیکنان تیم ملی در ATKMB آنها را به محبوبیت تبدیل می کند.

برای خوان فراندو، این به معنای فشار نیست، بلکه به معنای “انتظار خوب” است. با این حال، مربی ATKMB اشاره کرد که در حالی که همه تیم های دیگر قهرمان لیگ هستند، تیم او در ISL سوم شد. او در سال 2021 هدایت تیم را بر عهده نداشت، اما با توجه به اینکه بیشتر تیم یکسان بود، ATKMB در ترم گذشته از باشوندهارا کینگز و مازیا عقب افتاده بود. بروزون گفت: «ما پشت سر دو باشگاه ISL نبودیم. تیم او مقابل ATKMB و Bengaluru FC به تساوی رسید.

ATKMB نیز تنها تیم این گروه است که لیگ آن در ماه مارس به پایان رسید. رهبران Maziya و Basundhara Kings در میانه یک فصل هستند و GKFC شنبه گذشته با اوج خود پایان داد. میودراگ جسیچ، سرمربی مونته نگرویی مازیا، گفت که این مزیت خواهد بود. او گفت: “اما من مطمئن هستم که ATKMB برای این مسابقات آماده شده است.”

مازیا نیز مانند باشوندهارا کینگز تنها یک بار در لیگ شکست خورده است. در تانا دومینگز، آنها یک بازی ساز دارند که در 129 بازی نماینده لاس پالماس بوده است. بروزون که در هند و مالدیو مربیگری کرده است، گفت: “او عاشق داشتن توپ است، ما باید از آن اجتناب کنیم.” مازیا همچنین کورنلیوس استوارت، مهاجم سنت وینسنت را دارد که به قول بروزون، “تعداد خود را کم نمی کند.”

از جمله بازیکن مهاجم برزیلی رابسون (همچنین به نام روبینیو)، باشوندهارا کینگز و مازیا بیشتر تیم را از فصل گذشته حفظ کرده اند. GKFC نتوانست اما با این وجود یک بار در 18 راند شکست I-League را برد. آنس قبل از اولین بازی خود در آسیا گفت: “فقط شریف محمد کاپیتان ما تجربه بازی در این مسابقات را دارد.” این یک سطح متفاوت از فوتبال خواهد بود، اما اجازه دهید هیچ پیام اشتباهی وجود نداشته باشد: فردا برای بردن بازی می کنیم.

جوهور دارالتعظیم، کیچی اف سی و بی جی پاتوم یونایتد که در این فصل به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه یافته اند، گواه این است که اغلب شهرت اهمیتی ندارد. بروزون گفت باشگاه بمبئی سیتی را به این لیست اضافه کنید. او گفت: «از زمانی که من برای اولین بار در سال 2011 به هند آمدم، در جنوب آسیا پیشرفت زیادی صورت گرفته است.

با در دسترس بودن روی کریشنا – او مسابقات مقدماتی را به دلیل یک مرگ در خانواده از دست داد – فراندو نگفت که از میان تیری، جونی کائوکو، هوگو بوموس و کارل مک هیو چه کسانی در روز چهارشنبه حذف خواهند شد. مقررات مسابقات به چهار بازیکن خارجی اجازه می دهد، از جمله یکی از آنها آسیایی، به این معنی که اگر ATKMB از سهمیه کامل خود استفاده کند، دیوید ویلیامز در رده 18 قرار خواهد گرفت. فراندو همچنین گفت ساندش جینگان از مصدومیت بهبود یافته و به تمرینات بازگشته است.

فراندو گفت: این فقط سه بازی است، بنابراین هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. نکته مهم در چنین شرایطی این است که بازیکنان “لذت ببرند”. زیرا اگر آنها این کار را انجام دهند، طرفداران نیز چنین می کنند و به گفته فراندو این تنها مزیتی است که ATKMB دارد.

نحوه عملکرد جام AFC

5 تعداد مناطقی که تیم ها در آنها تقسیم می شوند: غرب، جنوب، آسه آن، مرکزی و شرقی. غرب و آسه آن سه گروه، جنوب و شرق یک گروه و مرکزی دو گروه دارند. تیم های هند در منطقه جنوبی، گروه D هستند. مناطق با گروه های متعدد در نیمه نهایی منطقه ای (برندگان گروه و بهترین تیم دوم) و فینال بازی خواهند کرد. مناطق دارای دو گروه در فینال منطقه ای بازی خواهند کرد.

39 تعداد تیم های حاضر در مرحله گروهی

10 تعداد گروه ها هر کدام چهار تیم دارند به جز گروه F در آسیای مرکزی که سه تیم دارد.

2 تیم هایی از هند ATK Mohun Bagan از طریق مسابقات مقدماتی به پایان رسید، گوکولام کرالا با قهرمانی در I-League 2020-2021 به طور مستقیم در جایگاه قرار گرفت. ساوت زون تنها گروهی است که بیش از یک تیم از یک انجمن عضو دارد.

1 نفرات برتر گروه D به مرحله حذفی راه خواهند یافت. آنها قهرمان منطقه نامیده می شوند و به مرحله نیمه نهایی بین منطقه ای که در سپتامبر برنامه ریزی شده است، راه پیدا می کنند.

4 قهرمانان منطقه از جنوب، مرکز، آسه آن و شرق در مرحله نیمه نهایی حذفی بین منطقه ای بازی خواهند کرد. برندگان مرحله نیمه نهایی در فینال بین منطقه ای که برای 5 اکتبر برنامه ریزی شده است، بازی خواهند کرد.

1 برندگان فینال بین منطقه ای در تاریخ 22 اکتبر با برندگان منطقه غرب بازی خواهند کرد تا قهرمان جام ملت های آسیا مشخص شود.

بهترین عملکرد یک تیم هندی: بنگالورو اف سی، نایب قهرمان 2016.منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا