دانش و فناوریموبایل و تبلت

جریان از بررسی اولیه Virgin Media: IPTV بدون قرارداد

(Pocket-lint) – Virgin Media O2 با عرضه پلتفرم تلویزیون اینترنتی خود به بازار برای اولین بار آسمان را مجذوب خود کرده است.

Stream از Virgin Media از نظر زمان‌بندی اعلامی از Stream Puck مشابه Sky پیروی می‌کند، اما از 27 آوریل 2022 به‌عنوان یک محصول مستقل در دسترس خواهد بود. در همین حال، جایگزین Sky «اواخر امسال» عرضه می‌شود.

این برنامه به طور موثر Virgin TV و پلتفرم‌های استریم را در کنار هم ارائه می‌کند که همگی از طریق یک جعبه کوچک و بدون قرارداد بلندمدت قابل دسترسی هستند. این انحصار برای مشتریان باند پهن Virgin Media است، اما مهمتر از همه، هزینه ای برای زمین ندارد.

با این حال، هنوز هم، آیا واقعاً خوب است؟

ما یک نسخه ی نمایشی از دستگاه و سرویس در رویداد راه اندازی آن دریافت کردیم. در اینجا افکار اولیه ما هستند.

برداشت سریع ما

اولین برداشت ما از استریم مثبت است. این یک دستگاه کوچک، بی ادعا و یک سرویس ساده و آسان برای استفاده است.

در مورد سیستم پرداخت آن نیز باید گفت، با قراردادهای 30 روزه برای بسته تلویزیونی پایه و افزونه های بعدی. مثلاً می‌توانید Netflix یا Sky Sports را فقط برای یک ماه اضافه کنید، و زمانی که وضعیت مالی کمی سخت‌تر است یا هیچ رویداد یا نمایشی وجود ندارد که مورد علاقه شما باشد، دوباره آنها را کاهش دهید.

در حال حاضر هیچ گزینه چند اتاقی وجود ندارد – به غیر از برنامه Virgin TV Go برای دستگاه های تلفن همراه یا تبلت – اما جعبه آنقدر سبک و قابل حمل است که همیشه می توانید آن را در صورت نیاز به اتاق دیگری وصل کنید.

در واقع، تنها نگرانی بزرگ ما این است که به یک اتصال پهن باند Virgin Media نیاز دارد و اگر با ارائه‌دهنده دیگری باشید کار نمی‌کند – که می‌تواند پایگاه کاربری آن را بسیار محدود کند.

با این حال، این یک راه حل تلویزیونی منظم و مرتب برای کسانی است که می خواهند تلویزیون و پخش جریانی خود را در یک مکان بدون استرس قرارداد 18 ماهه قرار دهند. ما مشتاقانه منتظریم که به زودی آن را برای یک تست کامل دریافت کنیم.

برای

 • تجربه تلویزیون کامل از طریق اینترنت
 • دستگاه کوچک و شیک
 • رابط کاربری آسان و واضح
 • خروجی 4K HDR
 • قراردادهای چرخشی 30 روزه
 • کنترل صدا
در برابر

 • فقط برای مشتریان پهن باند Virgin Media در دسترس است
 • حداقل به سرعت 50 مگابیت بر ثانیه نیاز دارد

طرح

در دستگاه استریم یک ست تاپ باکس کوچک است – بسیار کوچکتر از کنترل از راه دور که آن را همراهی می کند.

جیب پرزجریان از Virgin Media بررسی اولیه: تلویزیون اینترنتی بدون قرارداد در یک جعبه عکس 4

طراحی تقریباً برای دوره با چنین چیزهایی یکسان است – تلویزیون کلاسیک Roku یا آمازون فایر را در نظر بگیرید – با این تفاوت که موادی در بالای آن وجود دارد که شبیه کمی فرش به نظر می رسد. البته واقعاً اینطور نیست، اما طبیعت پلاستیکی معمولی این نوع دستگاه را نرم می کند.

خبر پیشنهادی:   Powerbeats Pro در معامله ایربادهای بی سیم اپل به 179 دلار کاهش یافت

کنترل از راه دور آن بیشتر شبیه چیزهایی است که با سرویس کابلی Virgin TV دریافت می کنید، با آرایه و شکل دکمه های استاندارد. شاید جالب ترین نکته دکمه کنترل صوتی باشد، زیرا مطمئن هستیم که استفاده زیادی از آن خواهد شد.

راه‌اندازی Stream ساده است و از طریق HDMI 2.0 به شبکه و تلویزیون شما به صورت بی‌سیم وصل می‌شود. همچنین می‌توانید آن را از طریق اترنت با گذر شبکه سیمی که از طریق پورت Micro-USB که برای تغذیه نیز استفاده می‌شود، وصل کنید.

با این حال، مدل آزمایشی که ما دیدیم از طریق Wi-Fi فقط با کابل‌های برق و HDMI که از پشت بیرون زده بودند وصل شده بود، به آرامی و به سرعت کار می‌کرد (حتی از اتاقی در یک هتل لندن).

مشخصات فنی

 • اتصالات: 1 x HDMI 2.0b، 1 x Micro-USB
 • Wi-Fi 5 (802.11ac)، بلوتوث 4.2
 • اتصال اینترنت سیمی از طریق Micro-USB در دسترس است
 • HDR10، HLG، Dolby Digital، Dolby Atmos (عبور)

ما دقیقاً نمی دانیم که از چه چیپست یا رم استفاده می کند، اگرچه Virgin Media تأیید کرده است که قادر به خروجی 4K HDR (HDR10 و HLG) و حداکثر 60 هرتز است.

رمزگشایی صدای Dolby Digital، به علاوه عبور برای Dolby Atmos پشتیبانی می‌شود. این بیشتر مربوط به خدماتی مانند Netflix، Disney+ و Amazon Prime Video، به علاوه کانال BT Sport Ultimate است.

جیب پرزجریان از Virgin Media بررسی اولیه: تلویزیون اینترنتی بدون قرارداد در یک جعبه عکس 7

این سرویس به حداقل سرعت پهنای باند 50 مگابیت در ثانیه نیاز دارد، که یکی از دلایلی است که احتمالاً فقط مختص مشتریان پهن باند Virgin Media است. به این ترتیب، برند می تواند اطمینان حاصل کند که اتصال اینترنت شما به اندازه کافی سریع است تا به درستی کار کند.

کنترل از راه دور از طریق بلوتوث متصل می شود.

تجربه

 • خدمات پشتیبانی شده: Netflix، Disney+، Prime Video، YouTube، Vimeo، Britbox
 • خدمات رایگان: BBC iPlayer، ITV Hub، All 4، My5، STV Player

ما واقعاً باید Stream را وارد آزمایشگاه های آزمایشی خود کنیم تا ایده بهتری درباره نحوه عملکرد روزانه آن داشته باشیم، اما از نسخه ی نمایشی ما، توجه به این که تجربه کاربر نامرتب و ساده است برای پیمایش، خوشحال کننده است.

جیب پرزجریان از Virgin Media بررسی اولیه: تلویزیون اینترنتی بدون قرارداد در یک جعبه عکس 1

مفهوم Stream این است که شما هرگز مجبور نیستید برای یک قرارداد بلند مدت ثبت نام کنید، چه با Virgin Media یا سایر خدمات پخش پشتیبانی شده باشد. به علاوه، می توانید آنها را به صورت موقت اضافه و حذف کنید – فقط برای دسترسی 30 روزه در یک زمان پرداخت کنید.

خبر پیشنهادی:   ایستگاه کاری جدید لنوو قدرت نسل دوازدهم اینتل HX و صفحه نمایش OLED لمسی را ارائه می دهد

تجربه کاربر نیز به همین صورت تنظیم می‌شود، با صفحه اصلی که برنامه‌ها، تلویزیون زنده، محتوای درخواستی و جمع‌آوری را در بخش‌های خود بدون پیچیدگی بیش از حد کار می‌کند. به علاوه، اگر Netflix یا Disney+ را اضافه کنید، مثلاً محتوای آنها به صفحه اصلی در ریل خود اضافه می شود. آنها برای کسانی که آنها را اضافه نکرده اند در UI ظاهر نمی شوند.

این بدان معناست که هر چیزی که روی صفحه نمایش ظاهر می شود بلافاصله برای تماشا در دسترس است. به غیر از فیلم‌های باکس آفیس و اجاره‌ای، محتوایی به شما ارائه نمی‌شود که قبلاً برای آن پولی پرداخت نکرده‌اید. و اگر می خواهید یک سرویس مشارکتی را به تجربه خود اضافه کنید، می توانید این کار را با لمس یک دکمه انجام دهید.

کنترل صوتی نیز برای جستجو در تجربه اصلی و داخل برنامه ها، به علاوه باز کردن کانال ها و برنامه ها وجود دارد. این کار را حتی ساده تر می کند.

جیب پرزجریان از Virgin Media بررسی اولیه: تلویزیون اینترنتی بدون قرارداد در یک جعبه عکس 8

Virgin Media همچنین یک طرح اعتباری حیله‌گر 10 درصدی ارائه می‌کند که به موجب آن هر ماه برای هر یک از خدماتی که در همان صورت‌حساب پرداخت می‌کنید، تخفیف دریافت می‌کنید. می‌توانید در استریم به حساب Netflix موجود خود وارد شوید، اما اگر آن را از طریق Virgin Media استفاده کنید، 10 درصد از هزینه اشتراک دریافت می‌کنید. این یک انگیزه بسیار مناسب است و ما دوست داریم بیشتر در مورد آن تحقیق کنیم.

به غیر از آن، تلویزیون زنده با راهنمای کامل برنامه الکترونیکی (EPG) پشتیبانی می شود.

با این حال، شایان ذکر است که هیچ تیونری در جعبه Stream وجود ندارد، بنابراین اگر اتصال اینترنت شما قطع شود، نمی‌توانید برنامه‌های پخش را تماشا کنید.

برای جمع بندی

استریم از Virgin Media روشی است که مدت‌ها به پایان رسیده است برای دریافت Virgin TV و سرویس‌های پخش شریک در یک بسته منظم و بدون نصب کابل مشکل. با این حال، شاید جالب‌ترین و شگفت‌انگیزترین جنبه آن این باشد که شما مجبور نیستید برای یک قرارداد بلندمدت ثبت‌نام کنید و می‌توانید بسته‌های سرگرمی و پلتفرم‌ها را به صورت چرخشی 30 روزه اضافه کنید. این موضوع آن را برای کسانی که به دنبال ساده کردن تماشای تلویزیون خود هستند و نگران این هستند که چگونه هزینه زندگی در آینده بر آنها تأثیر بگذارد، گزینه بسیار جذابی است.

نوشته ریک هندرسون
منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا