ارز دیجیتالاقتصادی

جمینی، جنسیس، DCG Face $1B شکایت کلاهبرداری توسط دادستان کل نیویورک. جمینی می گوید این “قربانی” در رسوایی استلتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک، علیه شرکت های رمزنگاری Gemini Trust Company، Genesis Global Capital و شرکت مادر آن Digital Currency Group (DCG) به اتهام کلاهبرداری از بیش از 230000 سرمایه گذار از بیش از یک میلیارد دلار، شکایت کرد. این دادخواست ادعا می کند که شرکت ها در مورد خطرات برنامه وام دهی خود دروغ گفته اند و سعی کرده اند بیش از 1.1 میلیارد دلار ضرر از سرمایه گذاران را پنهان کنند.

شکایت لتیتیا جیمز برای کلاهبرداری رمزنگاری بیش از یک میلیارد دلار ضرر دارد

را آخرین شکایت از Letitia James حول برنامه سرمایه گذاری به نام “Gemini Earn” متمرکز است که در فوریه 2021 به عنوان مشارکت بین Gemini و Genesis راه اندازی شد. جمینی یک صرافی رمزنگاری را اداره می‌کند و ظاهراً جنسیس را به عنوان شریک وام‌دهی قابل اعتماد برای برنامه Gemini Earn معرفی می‌کند. این برنامه به سرمایه گذاران این امکان را می داد تا با وام دادن دارایی های رمزنگاری شده خود به جنسیس، سود کسب کنند.

با این حال، تحقیقات دادستان کل نشان داد که جمینی خطرات وام دهی از طریق جنسیس را به اشتباه معرفی کرده و حتی پس از اصلاح رتبه اعتباری جنسیس به وضعیت ناخواسته در داخل، به تبلیغ برنامه Earn به عنوان “ایمن و مطمئن” ادامه داد. در این دادخواست آمده است که جنسیس تلاش کرده است تا زیان‌های هنگفت بیش از 1.1 میلیارد دلار از وام‌های ضعیف را پس از فروپاشی Three Arrows Capital (3AC) در ژوئن 2022 پنهان کند.

جیمز گفت: «این شرکت‌های ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران دروغ گفتند و سعی کردند بیش از یک میلیارد دلار ضرر را پنهان کنند و این سرمایه‌گذاران طبقه متوسط ​​بودند که در نتیجه آسیب دیدند. نیویورکی‌ها و سرمایه‌گذاران سخت‌کوش در سراسر کشور بیش از یک میلیارد دلار از دست دادند زیرا با دروغ‌های آشکار به آنها خورده بود که اگر پولشان را در Gemini Earn سرمایه‌گذاری کنند امن و رشد می‌کنند.»

کلاهبرداری ادعایی بیش از 230000 سرمایه گذار در سراسر جهان از جمله حداقل 29000 ساکن نیویورک را تحت تاثیر قرار داد. این شکایت بر قربانیان گزارش شده مانند یک مادربزرگ 73 ساله بازنشسته تاکید می کند که کل 199000 دلار پس انداز زندگی خود را که در Gemini Earn سرمایه گذاری کرده بود از دست داده است. یکی دیگر از نیویورکی‌ها پس از باور به ادعاهای Gemini مبنی بر اینکه این برنامه در مقایسه با سایر گزینه‌های وام‌دهی کریپتو ریسک کمتری دارد، 20500 دلار، تقریباً تمام پس‌انداز خود را از دست داد.

NY AG James به دنبال ممنوعیت دائمی شرکت ها از ارائه مجدد اوراق بهادار یا کالا در نیویورک است. هدف از این دعوا نیز تضمین جبران خسارت سرمایه گذاران فریب خورده و از بین بردن هرگونه سودی است که از طریق ادعای کلاهبرداری به دست آمده است. این شکایت آخرین اقدامی است که جیمز و دفتر او برای سرکوب صنعت کریپتو در میان نگرانی‌های فزاینده در مورد حمایت از مصرف‌کننده و سوء رفتار احتمالی انجام داده‌اند. اوایل سال جاری، او قانونی را برای افزایش مقررات دارایی های رمزنگاری در نیویورک اعلام کرد.

دفتر او همچنین چندین تسویه حساب را از شرکت‌های ارزهای دیجیتال ثبت نشده مانند Coinex و Coin Cafe دریافت کرده است. دادستان کل ادعا می کند که کلاهبرداری ادعایی جمینی به خطرات مداوم ناشی از قوانین نادرست در بخش ارزهای دیجیتال اشاره دارد. جمینی به این شکایت در پلتفرم رسانه اجتماعی X پاسخ داد.

جمینی، «دعوای حقوقی NY AG آنچه را که ما همیشه گفته‌ایم تأیید می‌کند – که Gemini، کاربران Earn و سایر طلبکاران قربانی یک کلاهبرداری گسترده بودند و به طور سیستماتیک توسط این طرف‌ها درباره «وضعیت مالی Genesis» دروغ گفته‌اند. گفت. با این اوصاف، ما کاملاً با تصمیم NY AG برای شکایت از Gemini مخالفیم. سرزنش یک قربانی به دلیل کلاهبرداری و دروغگویی معنا ندارد و ما مشتاقانه منتظر دفاع از خود در برابر این موضع ناسازگار هستیم.»

نظر شما در مورد آخرین شکایت لتیتیا جیمز علیه سه غول رمزارز چیست؟ نظرات و نظرات خود را در مورد این موضوع در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا