کار آفرینی و استارتاپ

جنگل ها دارایی چند تریلیون دلاری هستند. شرط بندی های سیاره پر جنب و جوش SaaS می تواند آنها را نجات دهد – TechCrunch

سیاره پر جنب و جوش – که در حال ایجاد یک “سیستم عامل برای احیای جنگل” است – یک شگفتی خوشایند است، و آن چیزی که من انتظار نداشتم.

فناوری آب و هوا، در حالی که نسبتاً جدید است، به دو دسته تقسیم شده است: سخت افزار و نرم افزار. و در حالی که Vibrant Planet قطعاً یک بازی نرم‌افزاری است – از تمرکز ابری تا مجوزهای هر صندلی آن، SaaS از طریق و از طریق آن – هدف نهایی آن با بسیاری دیگر متفاوت است.

این استارت‌آپ که این هفته یک دور اولیه 17 میلیون دلاری را اعلام کرد، فقط به تجارت اعتبارات کربن یا ارائه نرم‌افزار حسابداری کربن نمی‌پردازد. این در حال تلاش برای مقابله با یک مشکل بسیار واقعی و بسیار سخت است – چگونه ابتدا جنگل های آسیب دیده جهان را نجات دهیم، سپس بازسازی کنیم.

پس از آموزش به عنوان یک بوم شناس منظر، من تا حدودی بدبین شدم که حفاظت از جنگل و بازار آزاد می تواند در یک رابطه سودمند متقابل وجود داشته باشد. از منظر اول بازار، جنگل ها یا مورد بهره برداری قرار می گیرند یا فراموش می شوند.

با این حال، Vibrant Planet به وضوح فکر می کند که فرصتی برای کمک به جهان برای مدیریت دارایی چند تریلیون دلاری وجود دارد.

آ کاغذ شاخص از سال 1997 تخمین زده شد که جنگل‌ها سالانه 4.7 تریلیون دلار منافع اقتصادی در سراسر جهان از جمله آب شیرین، الوار، چرخه مواد مغذی، کنترل فرسایش و تنظیم آب و هوا فراهم می‌کنند. در حالی که هیچ راهی واقعاً جهانی برای تنظیم نرخ دلار برای تورم وجود ندارد، اما اساساً معادل 15 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی است.


منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا